5 náznakov, že sa potrebuješ zlepšiť v programovaní

  • Skvelí vývojári dokážu ponúknuť zamestnávateľovi viac, než len ich znalosti v programovaní. Chápu všetko od rozvoju podnikania až po riadenie projektov. Sú sebestační, ale dokážu aj dobre spolupracovať s ostatnými. A čo je najdôležitejšie, píšu elegantné a efektívne otestované kódy.
hackathon
  • Skvelí vývojári dokážu ponúknuť zamestnávateľovi viac, než len ich znalosti v programovaní. Chápu všetko od rozvoju podnikania až po riadenie projektov. Sú sebestační, ale dokážu aj dobre spolupracovať s ostatnými. A čo je najdôležitejšie, píšu elegantné a efektívne otestované kódy.

Dopyt po vývojároch je vysoký. Predpokladá sa, že zamestnanosť softvérových od roku 2014 do roku 2024 narastie o 17%, čo je oveľa rýchlejšie, než priemer u všetkých povolaní. Ale tento vysoký dopyt by nemal znížiť nároky na kvalitu zamestnancov.

programmerITS

foto: its.edu.rs

A ako v každom odbore, niekedy je potrebné, aby si sa uistil, že tvoje zručnosti sú excelentné a svojej spoločnosti dokážeš ponúknuť tie najlepšie služby. Existuje päť zjavných príznakov, že je čas oprášiť alebo vylepšiť svoje zručnosti:

 

1. Tvoj kód nie je optimalizovaný

Tou slabou optimalizáciou mám na mysli kód, ktorý nie je príliš rozšíriteľný alebo univerzálny. Takže ak sa niekto pokúsi ku kódu niečo pridať alebo z neho ubrať, spôsobí to jeho kompletnú nefunkčnosť. Zle navrhnutý kód je síce jednoduchšie napísať, ale v dlhodobom merítku je ako nočná mora. Pravdepodobne bude nespoľahlivý, ťažko zrozumiteľný a debugovanie bude tiež problémové. Takže obetuj viac času tomu, aby si sa uistil, že tvoj kód vyzerá dobre.

batman_bad_code

foto: nudgedigital.co.uk

2. Bojíš sa kódu od niekoho iného

Nemal by si mať strach z kódu od iných vývojárov. Tým dávaš najavo, že si nie si istý o svojich vlastných schopnostiach. Spolupráca je kľúčom k zlepšeniu schopností v programovaní, tak sa neboj hrabať v kóde druhých aby si prišiel na to, čo robí. Open source projekty môžu byť skvelý spôsob, ako začať rozumieť kódu, ktorý si sám nenapísal.

 

3. Nájdenie riešenia ti trvá príliš dlho

Ak máš problém vytvoriť kód, mal by si sa opýtať sám seba: “Prečo?”. Požiadať o pomoc je v poriadku, a s toľkými platformami na zdieľanie informácií medzi programátormi je najlepšou voľbou učiť sa od ostatných

1

foto: shutterstock.com

4. Nemáš záujem naučiť sa nový jazyk

Všeobecná znalosť programovacích jazykov a systémov je dôležitejšia ako špecifická znalosť iba jedného jazyka. Dobrý programátor pozná a má záujem o štúdium rôznych programovacích jazykov, najmä, ak sa jazyky neustále menia.

 

5. Nie si tímový hráč

Komunikácia medzi vývojárom a jeho zamestnávateľom je rozhodujúca pre rast spoločnosti. Dobrý vývojár vie, ako vysvetliť technické pojmy aj nie technicky založenému človeku. Byť súčasťou tímu, tiež znamená diskutovať o svojich nápadoch a obavách.

ProgrammingTeam-L

foto: livechat-software.net

foto: tech.co, zdroj titulnej fotografie: igadgetsworld.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá