Prečo je práca v Londýnskom finančnom centre sklamaním?

  • Ak by ste sa ma mali spýtať, čo si myslím o Londýne, bez debaty vám odpoviem: “Škola života.”
image_1439905797.jpeg
  • Ak by ste sa ma mali spýtať, čo si myslím o Londýne, bez debaty vám odpoviem: “Škola života.”

 

Kým je Londýn známy ako európske hlavné mesto financií, skôr ťa od práce vo financiach odradí, než aby ťa do nej vtiahol. O cenách nájmov bolo napísané mnoho, za platy si nájom nemôže dovoliť prakticky nikto. A mladí ľudia ešte pracujú zadarmo s nádejou, že raz by mohli byť zamestnaní.

 

 

Sklamanie sa mení na dezilúziu, keď si človek uvedomí, že spoločnosti týchto “zúfalých” stážistov len rotujú a využívajú ich ako pracovnú silu zadarmo. Univerzity sa stali producentom veľkého množstva vzdelaných otrokov a ich prebytok na trhu plní vrecká zamestnávateľov.

 

V Londýne sa jednoducho stretávajú sny s nočnými morami. Sťahovanie do nového mesta bez znalosti situácie je pre mladých ľudí veľmi skľučujúce, no zároveň veľmi veľa naučí. V Londýne totiž spoznáš realitu. Z množstva tých ambicióznych hláv z celého sveta sa to podarilo len niekoľkým. Zvyšok odchádza späť domov s jedným veľkým sklamaním. Tu sú tri hlavné dôvody, prečo:

 

1. Ceny nájmov sú extrémne

Za všetko hovoria slová populárneho Stuarta Heritagea, ktorý píše pre známy The Guardian. “S mojou tehotnou ženou a prácou, ktorá mi nezarobí milióny, stojím pred vážnym rozhodnutím. Buď odídem z Londýna a zachránim rodinu, alebo bude moje dieťa spať v šuflíku.

 

 

 

Robím si srandu. Toto je Londýn. Nemôžem si dovoliť toľko priestoru, aby som mal kam položiť stôl.” Podľa The Independent UK je Londýn najdrahšie miesto na svete, dokonca drahšie ako New York, Paríž či Sydney. Nestačí? Ak si myslíš, že preháňam, toto je titulok z The Telegraph: “Minister rezignoval pretože jeho plat 120,000 libier nestačil na podporu jeho rodiny v Londýne.”

 

2. Ignorácia

Ktovie, či je to Anglickou kultúrou alebo rýchlym životom Londýnčanov, no dostať odpoveď od potencionálneho zamestnávateľa sa rovná šanci vidieť jednorožca. Až 25% opýtaných nedostalo ani jednu jedinú odpoveď na svoj žiadosti a mnohí ďalší absolútne neboli informovaní o rozhodnutí zamestnávateľa po pohovore.

 

 

 

3. Vykorisťovanie pracovníkov

Celodenná práca a žiadne peniaze. Nie že nemáš peniaze na tie šialené nájmy, ty nemáš peniaze ani na kávu.

 

„Nie, nehovorím teraz o krajinách tretieho sveta. Hovorím o Londýne“.

 

Spoločnosti využívajú situáciu na trhu, keď trh zaplavili vzdelaní ľudia výrazne prevyšujúci ponuku. A tí šťastní, tí, čo si nejakým spôsobom prácu nájdu, čaká poriadne tvrdý život. Londýn je známy vysokými platmi, no aj vysokým krvným tlakom. Absolventi videli film Vlk z Wall Street, prichádzajú namotivovaní a tešia sa na kopec zábavy a neviazaného sexu.

 

 

No nič z toho sa nedeje. Nedostatok spánku a keď už, tak v kancelárií. Nonstop práca pre skutočných vlkov z Londýna. Mesto, v ktorom zľutovanie nepozná miesto.

 

Bohužial, tak ako po filme Vlk z Wall Street, tak aj tu priťahuje negatívna reklama ešte viac ľudí.

 

zdroj: elitedaily.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá