Prevalcuje WeWork Commons monopol LinkedIn ?

  • WeWork je horúcou novinkou v New Yorku ako napríklad u nás Connect Coworking, Impact HUB alebo novootvorený Eastcubator v Košiciach.
image_1416303989.jpeg
  • WeWork je horúcou novinkou v New Yorku ako napríklad u nás Connect Coworking, Impact HUB alebo novootvorený Eastcubator v Košiciach.

 

Ich ponuka kancelárskych priestorov pre startupistov a freelancerov, dopomohla vytvoriť pocit byť súčasťou niečoho veľkého. Momentálne je WeWork ohodnotený na 1,5 miliardy dolárov čo je skoro nepochopiteľné.

Táto štvorročná firma v pondelok rozšírila svoje portfólio o novú sociálnu sieť s názvom – WeWork Commons, práve táto sieť by sa mohla stať potencionálnym rivalom LinkedIn, čo v skutočnosti môže byť aj užitočné.

Znie to celkom zaujímavo, čo poviete?!

Cieľom je podeliť sa s kýmkoľvek a kdekoľvek o získané pracovné skúsenosti z prostredia WeWork coworking. Je to služba poskytovaná online, kde väčšina z členov sú podnikatelia a IT pracovníci, ktorí si navzájom vymieňajú príbehy a rady, upozorňujú na blížiace sa udalosti, prenajímajú pracovné priestory, a získavajú prístup k zvýhodneným službám. Toto sú veci od WeWork, ku ktorým malo doposiaľ prístup už viac ako 15 000 používateľov. Teraz sa spoločnosť otvára statisícom nových užívateľom, ak nie aj miliónom.

Podľa riaditeľky WeWork Kakul Srivastavej táto sieť nie je len o začatí nového biznisu pre firmu. Je to predovšetkým o výpomoci, ktorú ona sama nazýva ako „zásadný posun“ pre spôsob akým je práca vykonávaná. „je to vzostup nezávyslého pracovníka“ hovorí K. Srivastava. „Je to o tom čo uvádzame na trh. O budovaní nástrojov ktoré umožnia možnosť realizácie.“

V súčasnej dobe existuje približne 17,9 miliónov „solopreneurs“ – tzv. malých podnikateľov ide o 12,5%-ný rast pri porovnaní s rokom 2011.

Vyzerá to že ide o dnešný trend, ktorý je tiež nazývaný aj ako „Ekonomický projekt“ či „flexibilná ekonomika“ alebo „Ekonomika na voľnej nohe“. A práve v tomto dáva možnosť WeWork, práve týmto podnikateľom prezentovať svoje projekty a produkty.

Aj napriek tomu, že WeWork rozšíril svoju prítomnosť v šialene rýchlom tempe ich poradovník stále rastie. „Doslova, je nemožné budovať náš priestor dostatočne rýchlo“ hovorí K. Srivastava. “ Máme pocit, že vzniká oveľa väčší záujem o služby ako doposiaľ. „

V podstate WeWork Commons umožňuje členom prihlásiť sa prostredníctvom webovej stránky alebo mobilnej aplikácie do systému kde sa spojí s ostatnými používateľmi zo svojho odboru a následne uvidí množstvo noviniek a konverzácií medzi ostatnými užívateľmi. Toto je miesto, kde ľudia majú možnosť požiadať o radu, feedback čo v podstate predstavuje pomoc, odporúčania a pod.

Členstvo prichádza aj so získaním 2 kreditov počas 1 mesiaca čo predstavuje možnosť rezervácie konferenčných alebo kancelárskych priestorov, ktoré sú súčasťou priestoru WeWork. Možno najdôležitejšie je to, že členovia získajú prístup k veciam ako sú napr. sociálne zdravotné poistenie od Trinet a zlacnený web hosting od Rackspace.

“ Vzhľadom k našej veľkosti sme schopní realizovať dohromady veľa služieb, ktoré sú predovšetkým dôležité pre našich členov.“ hovorí K. Srivastava.

Aby sme v tom mali jasno, ilúziou WeWork nie je stať sa ďalšou sociálnou sieťou ako je LinkdIn. LinkdIn je obrovská prosperujúca firma, ktorá je bezkonkurenčná v oblasti recruitu. Mohli by sme WeWork Commons nazvať aj ako anti-LinkedIn, malá komunita ľudí, ktorá neustále v počiatočných fázach buduje niečo nové a vytvára medzi sebou záujem vzájomnej pomoci.

Avšak, ich členstvo stojí 45 dolárov na mesiac, a to môže vyvolať možné problémy pre používateľov webu.

Zároveň ale K. Srivastava hovorí, že: „Našim cieľom nie je budovať najväčšiu sociálnu sieť na svete. Naša sieť je zameraná na konkrétny druh osôb a predovšetkým nie je určená pre každého.“

 

Myslím, že je sa na čo tešiť a každopádne budem zvedavá aké ohlasy to vyvolá medzi už terajšími užívateľmi a zároveň ako to osloví nových potencionálnych zákazníkov.

Zdroj: wired.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá