Strive: „Vaša práca sa v Startupe nestratí.“

  • Strive, predtým uLikeIT nám bližšie predstavil David Semerad.
image_1406839561.png
  • Strive, predtým uLikeIT nám bližšie predstavil David Semerad.

Čo Strive robí?

Vyvíja mobilné aplikácie pre americké startupy. K aplikáciám samozrejme patria aj responsívne weby a vývoj back-endu. Niekoľko zákazníkov máme aj mimo USA, ale jedná sa hlavne o zaujímavé projekty, u ktorých nechceme chýbať. Máme aj niekoľko vlastných projektov, takých mini-startupov, ktoré sa snažíme samostatne pretlačiť.

[UZAMKNUT]

Ako Vás napadlo rozbehnúť Strive? Čo bola Vaša inšpirácia?

Začali sme v roku 2003 s vývojom webov. Mobilné aplikácie nás lákali a od roku 2009 sa im úspešne venujeme naplno. Inšpiráciou bola vidina šance uspieť. Vývojom webov sa v tom čase živil kde kto a chytré telefóny boli na začiatku. To bola správna chvíľa.

Podelíte sa s nami o nejaké informácie zo zákulisia Strive?

V zákulisí Strive teraz prebiehajú individuálne hodiny angličtiny. Denne si možno zarezervovať hodinu s lektorkou a porozprávať sa po anglicky. Zároveň teraz prevádzkujeme roznáškovú službu Ordr – dovážame jedlo po Prahe od 1 do 10 minút. Je to pomerne úspešný nápad, ktorý nás hlavne baví.

Čo považujete za najväčší úspech Strive?

Najväčším úspechom je, že každý nový deň je ten najúspešnejší.

Čo chystáte nové?

[siu-posts-widget]

Ruka v ruke s novou značkou nás čaká veľké sťahovanie. Od konca leta budeme mať vývojovú kanceláriu vo Slovanskom dome. Presunieme sa síce z Václavského námestia len za roh, priestory však budú niekoľkonásobne väčšie.

Aké najväčšie rozdiely vidíte v tom pracovať pre americké firmy a pre slovenské?

Firmy napríklad v San Franciscu oslovujú vývojárov, pretože vedia, čo chcú. V SR je stále trochu problém, že k mobilnej aplikácii firmy pristupujú ako k niečomu, čo by možno chceli a nie čo nutne potrebujú. Z rovnakého dôvodu je orientácia na tamojší trh obchodne výhodnejšia a zmysluplnejšia.

Aké sú špecifiká ak chcete pracovať na americkom trhu?

Obrovská výhoda amerického trhu je otvorenosť všetkých subjektov k novej spolupráci, kľudne aj s neznámou agentúrou. V US ľudia vychádzajú z toho, že vaše služby sú kvalitné a dajú vám možnosť ich o tom presvedčiť. Navyše vďaka kultúrnej rozmanitosti v Amerike nepanujú žiadne predsudky. Veľmi rýchlo sa v US môžete stať partnerom akejkoľvek firmy, ale rovnako tak rýchlo sú schopní sa s vami rozlúčiť v prípade neúspechu. Akonáhle nám dá niekto šancu ukázať mu kvalitu našich služieb z pravidla ho už nepustíme a stane sa dlhodobým klientom.

Kto všetko za Strive stojí? Aké typy ľudí hľadáte do svojho tímu?

Business stránku Strive obstaráva David Semerád a Lubo Smid v San Franciscu a Chris Hogan, bývalý sales director Expedia, ktorý sa pripojil v júli v NYC. Ich náprotivkom je v SR Jakub Plas. Spolu sa starajú o chod takmer 20 projektov súbežne. Na tých v súčasnosti pracuje 35 vývojárov – iOS, Android, frontend aj backend a dizajnéri. Jedná sa o menšie tímy, ktoré sami komunikujú s klientmi. Preto hľadáme hlavne samostatných kolegov s dobrou angličtinou.

Je práca u vás v niečom iná ako v ostatných firmách?

Áno. Máme vysoké pracovné tempo a nemáme žiadnu pracovnú dobu. Každý si ju určuje sám. Jediným meradlom je odvedená práca. Väčšinu nových kolegov to hneď vtiahne.

Čo považujete za najdôležitejšie u záujemcov o prácu?

Samostatnosť a dobrú angličtinu. Nevodíme ľudí za ručičku, ale ani im nič nezakazujeme. Snažíme sa postaviť tím z veľmi silných samostatných jednotiek, ktoré z ostatných talentov v agentúre benefitujú, ale nepotrebujú ich.

Nejaké ďalšie tipy / odporúčania / odkaz?

Ak sa chcete pripojiť ku startupu ako sme my, alebo ku Startupu všeobecne, pripravte sa na to, že sa vaša práca nestratí. Nevýhody toho sú, že v prípade, že neplánujete dať do práce maximálne nasadenie, hneď si to ostatní všimnú a vaše pôsobenie by u nás nemalo dlhé trvanie. Obrovskou výhodou sa táto skutočnosť stane v prípade, že ste ochotný dať do toho všetko a pracovať v plnom nasadení, máte praktický neobmedzené pole pôsobnosti a vaša práca bude ocenená ostatnými.

Zdroj: StartupJobs.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá