Systém Dedrone chráni vzdušný priestor pred cudzími dronmi

  • Jednou z najrýchlejšie sa rozrastajúcich odvetví je bezpochyby vývoj leteckých dronov. Drony sú výkonnejšie a dokonalejšie, čím sa ich účinnosť rapídne zvyšuje, no znamená to tiež viac príležitostí k ich zneužitiu ku kriminálnym účelom. Systém Dedrone sa však vie so všetkým vysporiadať.
dedrone-your-industry-300dpi
  • Jednou z najrýchlejšie sa rozrastajúcich odvetví je bezpochyby vývoj leteckých dronov. Drony sú výkonnejšie a dokonalejšie, čím sa ich účinnosť rapídne zvyšuje, no znamená to tiež viac príležitostí k ich zneužitiu ku kriminálnym účelom. Systém Dedrone sa však vie so všetkým vysporiadať.

Dedrone je úspešný zahraničný startup, ktorého zakladatelia sa snažili reagovať na dnes už neudržateľnú situáciu okolo dronov. Z pôvodne slabých a nestabilných prototypov sa totiž stali výkonné a ľahšie ovládateľné stroje, ktoré môžu slúžiť – a bohužiaľ tiež často slúžia – k páchaniu trestnej činnosti. Na oficiálnych stránkach Dedrone sme upozornení na to, že si v súčasnej dobe môže prakticky každý kúpiť výkonný dron na internete alebo v elektre, s ktorým môže následne páchať najrôznejšie ilegálne činnosti.

dedrone_image

Súčasné drony totiž disponujú vyspelejšími technológiami, takže nie je problém napríklad použiť autopilota za podpory systému GPS, čím je možné dostať sa do vopred dohodnutého cieľa, a potom sa bezpečne vrátiť na miesto vzletu. Ak vezmeme do úvahy možnosť doby letu pohybujúcu sa okolo 4 hodín a rýchlosť až 170 km/h, dron je pre zločincov ideálnym prostriedkom. Taktiež nosnosť dronov sa podstatne zvýšila. Pôvodne sme žasli nad možnosťou upevnenia fotoaparátu či kamery, pričom teraz je možné na dron uchytiť náklad vážiaci viac než 15 kg, čo je skutočne solídna záťaž. Pre lepšiu predstavu dodajme, že napríklad pištol či vysielačka váži okolo 1 kg, takže nie je výnimkou, že drony dopravujú zakázaný kontraband do prísne strážených väzníc.

dedrone-payload-en-2538x1354-e1476694907861

Systém Dedrone začína tam, kde horná časť plotu končí

Dedrone funguje tak, že jeho zamestnanci nainštalujú dané zariadenie na miesto, ktoré má byť pred cudzími dronmi chránené. Potom sa spustí automatický scan, ktorý sa skladá z niekoľkých scanovacích zariadení v závislosti na veľkosti hľadaného priestoru. Pokiaľ do strážených miest vletí cudzí dron, systém Dedrone narušenie priestoru zaznamená a na prítomnosť dronu upozorní. Užívateĺ Dedrone tak zistí konkrétne miesto narušenia, takže sa môže nepovolaného návštevníka pokúsiť eliminovať alebo aspoň zamedziť jeho pôvodne plánovannému zámeru.

Dedrone má v súčasnej dobe viac než 30 zamestnancov a svoje pôsobenie plánuje rozvinúť z Nemecka do Severnej Ameriky, kde ich zariadenie momentálne funguje v jednej z miestnych väzníc. Dedrone má niekoľko významných investorov, ktorí firme poskytli dotácie vo výške niekoľko desiatok miliónov eúr. O veľkom potenciále tejto služby niet pochýb, pretože sa trh s dronmi neustále rozširuje a prakticky sa stáva bežnou súčasťou našich životov. V budúcnosti je tak veľmi pravdepodobné, že každé rizikové zariadenie, ako je väznica alebo dôležitá vládna budova, bude obdobným systémom zabezpečená.

zdroj informácií, fotiek a titulnej fotky: dedrone.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá