Top tipy pre tvoju pracovnú produktivitu – časť 1.

  • Spoločnosť Techstar sa rozhodla, že zverejní kolekciu všeobecných tipov pre produktivitu, ktoré dávajú svojim startupistom (novým, dlhoročným, ...., všetkým, ktorým to pomôže). Aj keď žiadna z týchto rád nie je ultimátna a striktná, vo všeobecnosti sú naozaj nápomocné pre akýkoľvek startup no najmä pre first-time startupistov.
image_1435245473.jpeg
  • Spoločnosť Techstar sa rozhodla, že zverejní kolekciu všeobecných tipov pre produktivitu, ktoré dávajú svojim startupistom (novým, dlhoročným, ...., všetkým, ktorým to pomôže). Aj keď žiadna z týchto rád nie je ultimátna a striktná, vo všeobecnosti sú naozaj nápomocné pre akýkoľvek startup no najmä pre first-time startupistov.

 

PRODUKTIVITA

 

1. Majte priority a robte len to, na čom záleží. Vyhýbajte sa busy work a zameraniu na všetky smery. Hovorte NIE veciam, ktoré vás neposunú vpred.

2. Keď je všetko dôležité, nič nie je dôležité. Používajte jazyk P1, P2, P3 – úrovne priorít. Kým nemáte hotové všetky P1, nepúšťajte sa do P2, P3.

3. Neprijímajte nejasne stanovené ciele. Najprv si všetko vyjasnite, potom to urobte.

4. Nikdy nepridávajte nové úlohy pred tie, čo už existujú. Dajte ich na koniec zoznamu.

5. Vytvorte a manažujte si svoj denný rozvrh v kalendári. Používajte časové bloky pre rôzne úlohy ako sú telefonáty, stretnutia, odpovedanie na maily, čas na rodinu či cvičenie.

6. Ak to nie je zapísané vo vašom kalendári, nerobte to!

7. Sledujte si, koľko času strávite akou prácou.

8. Pozrite si tieto tipy ako efektívne zmanažovať svoj kalendár, ako efektívne na emailypre stanovenie si produktových priorít.

 

 

9. Každý týždeň si naplánujte vopred v nedeľu tak, aby ste boli pripravení.

10. Vyhýbajte sa synchrónnym komunikačným kanálom, používajte tie asynchrónne.

11. Nepoužívajte počas práce chat a text messaging – sú zabijakom produktivity, pretože vás rušia keď ste v štádiu „flow“.

12. Skráťte vaše meetingy. Je v poriadku zvolať si ľudí na brainstorm, ale cieľ musí byť jasný. Nesmie sa to zvrtnúť na dlhú poradu.

13. Vždy uveďte vopred, aký dlhý meeting máte v pláne. 1 hodina je väčšinou maximum.

14. Rešpektujte produktivitu ostatných členov vášho tímu – nehádžte im nové úlohy ak neviete, či dokončili tie, na ktorých pracovali.

15. Starajte sa o seba. Dávajte si počas dňa pauzy a čerpajte energiu.

16. Pravidelné cvičenie je priam nevyhnutnosť. Zaznamenajte si vo svojom kalendári čas na cvičenie a riaďte sa tým.

17. Dajte si pozor na správnu dĺžku spánku (kratšie ako obvykle ale aj tak dostatočne dlho na oddych).

 

 

EMAIL

 

1. Je to potvora. Musíte ho ovládnuť alebo email ovládne vás.

2. Nestáčajte neustále REFRESH a nemajte email otvorený celý čas. Naruší to vašu produktivitu. Stanovte si špecifický čas na vybavovanie emailov rozličných typov. Prečítajte si inbox zero post.

3. Ovládnite CC. Nedávajte ľudí do CC zakaždým a rovnako ich požiadajte, aby nedávali do CC oni vás. Toto platí najmä v prípade CEO. Často chcú byť v centre diania všetkého ale to je dvojsečná zbraň, môže ich to pohltiť.

4. Ovládnite BCC. Rovnaký princíp…

5. Naučte sa písať krátke emaily. 2 až 3 vety nanajvýš. Pozrite si ako to vyzerá na mobile. Ak musíte priveľa scrollovať, je to pridlhé.

6. Buďte rozumný. Vyhnite sa Copy Paste ak je to možné. Je lepšie poslať menej emailov, ktoré majú zmysel ako každý jeden kopírovať tak, ako prišiel.

 

 

PREDSTAVOVANIE SA

 

1. Vyhnite sa chladným telefonátom ak je to možné. Využite svoju sieť na to, aby ste boli predstavený.

2. Využite na to efektívne nástroje ako goconspire.com a LinkedIn. 

3. Udržujte svoje kontakty a neustále budujte nové.

4. Naučte sa čítať LinkedIn profily – pri najímaní nových ľudí, rozvoji svojho podniku alebo hľadaní venture kapitálu. Je rozumné investovať čas do poznania backgroundu niektorých ľudí.

5. Vždy hľadajte relevantných ľudí a nikdy nežiadajte o open-ended predstavenie. 

6. Nežiadajte o open-ended predstavenie VC a angel investorom. Naštudujte si a snažte sa porozumieť tomu, o čo sa zaujímajú v investovaní sledovaním ich portfólia.

7. Keď potrebujete byť predstavený v prípade business developmentu, uistite sa, že ide o relevantnú osobu. Nájdite tých ľudí, ktorí vám s tým môžu pomôcť.

 

 

8. Vice prezident je naozaj čarovná funkcia. Buď priamo robí rozhodnutia alebo vás posunie priamo k riaditeľovi. V prípade business developmnetu sa zameriavajte práve na nich.

9. Naučte sa písať „forwardable“ emaily. Ak vás má niekto predstaviť, pošlite mu krátky a jasný email adresovaný priamo dotyčnej osobe tak, aby ho mohli rovno preposlať len s tým, že dopíšu „svoju časť“ emailu. Robí to veci jednoduchšími.

10. Snažte sa uprednostňovať predstavenie emailom, ale LinkedIn je tak isto skvelý.

 

Zdroj: Business Insider 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá