10 dôvodov prečo ešte nie si milionárom

Lukáš Timko / 4. júla 2015 / Lifehacking

Všetci sa chceme stať milionármi, veď prečo nie? Napriek tomu, že peniazmi si šťastie nekúpime, vieme si kúpiť lepší, menej stresujúci a plnohodnotný život. Ešte predtým ako sa staneš milionárom, musíš mať tú správnu stratégiu a vedieť dôvody prečo, si už skôr nesplnil svoje ciele.

 

Všetci, ktorí sa chcú stať milionármi a ešte nimi nie sú, majú na to svoje výhovorky. „Nevybral som si správnu kariéru“, „Nemôžem si dovoliť školné“ alebo „Nemám na to čas“. Toto nie sú skutočné dôvody, ale iba výhovorky a práve tie ti stoja v teste za svojim snom. Tí čo chcú niečo dosiahnuť, hľadajú spôsoby a tí čo nechcú, hľadajú výhovorky. Prinášame ti 10 dôvodov, prečo sa ľudia nestanú milionármi.

 

 

1. Nemá ťa kto viesť správnym smerom

Musíš sa obkolesiť ľuďmi s pozitívnym myslením a musíš nájsť niekoho, komu môžeš veriť a kto ťa bude viesť tým správnym smerom. Ľudia, ktorým veríš ťa musia hnať dopredu k úspechu. Toto je jedna z výhod, ktorá nie je dostupná hneď od začiatku.

 

2. Nechceš nič obetovať

Tak ako si nemôžeš nechať svoj koláč a zároveň ho aj zjesť, tak isto sa musíš vzdať určitých vecí, aby si sa stal úspešný. Ak sa nemôžeš vzdať posedenia alebo party s priateľmi, tak sa nemôžeš sústrediť na svoju kariéru a preto nikdy nezískaš úspech, po ktorom tak túžiš.

 

3. Bojíš sa zlyhania

Zlyháš a budeš robiť chyby. Z toho sa musíš poučiť a prekonať to. Ak sa však budeš báť zlyhania, tak ho nikdy neprekonáš a len ťa to stiahne do väčšieho neúspechu, z ktorého sa už nespamätáš.

 

 

4. Ak tvoje ciele nie sú jasné, potom ani tvoje kroky

Milionárom sa nikdy nestaneš, ak nemáš jasne definované ciele a kroky, ktorými ich chceš dosiahnuť. Obetuj svoj čas a dobre si všetko naplánuj. Drž sa svojho plánu.

 

5. Myslíš si, že iní dokážu byť úspešní, no ty nie

Ver mi, dokážeš uspieť. Predstav si samého seba ako úspešného človeka, ktorému závidíš. Ak si predstavíš seba ako úspešného milionára, a úprimne tomu uveríš, si jeden krok od toho, aby si naplnil svoj cieľ.

 

6. Máš pocit, že tvoja minulosť a prostredie ti bráni byť úspešným

Nič ti nezabráni byť úspešným! Zopakuj si to: Nič io nezabráni byť úspešným!

 

7. Nepoužívaš internet

Internet zmenil celý svet a mení ho aj naďalej. Ak internet nepoužívate, potom nevyužívate výhody jedného z najmocnejších nástrojov, ktorý je voľne dostupný každému.

 

 

8. Uvedomuješ si, že peniazmi si šťastie nekúpiš a zabúdaš na to, že slobodu áno.

Peniaze sú tvojim lístkom k slobode, ktorú chce obrovské množstvo ľudí. Sloboda môže viesť k šťastiu. Skús nasmerovať tvoju motiváciu na slobodu, ktorú si za peniaze kúpiš a šťastie, po ktorom túžiš, sa dostaví s ňou.

 

9. Tráviš čas so zlými ľuďmi.

Ľudia, ktorých máš pri sebe, ťa musia motivovať a podporovať. Mali by tu byť vždy pre teba, hnať ťa dopredu, udržať ťa pozitívnym a sústredeným na cieľ. Tvoja rodina a ľudia okolo teba by nemali byť rozptýlením alebo zdrojom negatívneho myslenia.

 

10. Viac sa sústredíš na okamžitý úspech ako na vybudovanie skúseností

Z dlhodobého hľadiska má vybudovanie zručností a znalosti v obore pre teba oveľa väčší význam ako jednorazový úspech. Samozrejme, trvá to nejaký ten čas a dá to viac práce, stať sa odborníkom, no vedie ťa to k dlhodobému úspechu, po ktorom tak túžiš.

 

Maj na pamäti tieto dôvody, keď nabudúce začneš pracovať na svojich profesionálnych cieľoch. Ak chceš zistiť čoho všetkého si schopný, tak daj všetky tieto dôvody na bok a sústreď sa na cieľ stať sa milionárom. 

 

 

zdroj: Business Insider

Pridať komentár (0)