10 dôvodov, prečo nie je dobré byť miliardárom

  • Svet je poriadne šialený. Mnohí z nás snívajú o tom, že v budúcnosti zbohatnú
  • Na druhej strane už vieme, že peniaze ti vždy šťastie neprinesú
  • Dokonca dnes poznáme aj dôvody, prečo by si nemal byť miliardárom
Unsplash
  • Svet je poriadne šialený. Mnohí z nás snívajú o tom, že v budúcnosti zbohatnú
  • Na druhej strane už vieme, že peniaze ti vždy šťastie neprinesú
  • Dokonca dnes poznáme aj dôvody, prečo by si nemal byť miliardárom

1. Robíš si o peniaze viac starostí

Chudobní ľudia majú strach z toho, že nebudú mať dostatok peňazí. Bohatí sa zasa boja straty nahromadeného bohatstva. Je to paradox, ale je to tak.

2. Nevieš, kto sú tvoji skutoční priatelia

Ďalším problémom je to, že bohatý človek má akosi viac priateľov. Keby však o peniaze prišiel, okruh priateľov by sa drasticky znížil.

3. Mnoho ľudí ti bude závidieť a odsudzovať ťa

Ak budeš mať na svojom účte obrovské množstvo peňazí, ľudia ti začnú závidieť ani sa nenazdáš. Na peniaze je totiž mnoho ľudí zvlášť citlivých.

4. V tvojom živote môže chýbať práca

Mnohí z nás snívajú o tom, že nebudú musieť nikdy pracovať a život sa stane pohodlným. Príliš veľa pohodlia však škodí rovnako ako príliš veľa práce. Bez práce totiž nedokážeš zhodnotiť, či tráviš svoj čas správne.

5. Budeš si robiť väčšie starosti o deti

Povolanie syn alebo dcéra má svoje nevýhody a môže tvojim deťom v budúcnosti uškodiť. Možno práve preto mnohí miliardári nútia svoje deti pracovať aj napriek tomu, že môžu mať všetko, po čom len zatúžia.

6. Budeš sa porovnávať s ďalšími miliardármi

Je to naozaj tak. Ľudia na každej úrovni spolu súperia. Nemusí sa teda jednať len o obyčajných ľudí, ale aj o miliardárov. Tí však súperia úplne inak. Namiesto porovnávania práce alebo automobilov, porovnávajú napríklad veľkosť svojich jácht.

7. Darčeky stratia svoj význam

Nebudú totiž darované z lásky, ale ich hodnota sa bude odvíjať od toho, koľko si za ne vynaložil peňazí. Úprimné čaro obdarovania sa tak vytratí.

8. Budeš vlastniť mnohé nehnuteľnosti, ale slovo domov stratí zmysel

Najbohatší ľudia sveta vlastnia zväčša niekoľko nehnuteľností po celom svete. Keďže častokrát veľa cestujú, jednoducho sa bez nich nezaobídu. Pocit domova však nemajú ani v jednej z nich.

9. Pravú lásku len tak nenájdeš

Nájsť si kvalitný a trvácny vzťah je v súčasnosti problematické aj u bežnej populácie. Ľudia, ktorí majú viac peňazí si musia dávať ešte väčší pozor hlavne ak sa jedná o mužov. Niektoré ženy totiž pre peniaze urobia takmer všetko a dokonca sa neštítia lásku iba hrať.

10. Budeš cítiť, že si stratil právo sťažovať sa

Bežní ľudia sú zvyknutí sťažovať sa. Miliardári sú však tiež obyčajní ľudia z mäsa a kostí aj napriek bohatstvu. Môžu sa však cítiť previnilo, ak by sa mali sťažovať podobne ako ich chudobnejší príbuzní. Veď majú predsa všetko.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech