10 kníh, ktoré si želáme pod stromček

Tatiana Blazseková / 8. decembra 2015 / Lifehacking

Zima je v čiastočnom prúde, a tak už sa tešíme na dlhé zasnežené večery. Počas nich samozrejme čítame. Ak rozmýšľate o čo pekne poprosiť Ježiška, pomôžeme vám! Tu je niekoľko tipov na najlepšiu a najodporúčanejšiu startup/biznis literatúru.

So good they can’t ignore you – Cal Newport

Najčastejšou radou pri začatí biznisu je, aby ste nasledovali vašu vášeň a peniaze sa dostavia samé. Newport to však tak ružovo nevidí. Tvrdí, že ak zvládnete určité zručnosti, pomôže vám to nájsť tú pravú vášeň. Toto poznanie vám následne otvorí dvere k úspešnej kariére.  Autor vysvetľuje, prečo práve sny zabíjajú motiváciu. Zdôrazňuje, že človek by sa mal viac sústrediť na realitu  aby sa na trhu nestratil.

img_1094

 

Lean In- Sheryl Sandberg

Autorka otvára debatu o ženách a líderstve. V knihe kombinuje výskum s osobnými príbehmi o tom, ako si občas ženy samé nevedome podkopávajú svoj profesionálny progres. Ponúka tipy na to, aká ma byť vzájomná podpora muža a ženy, ktorí chcú podporovať svojho partnera v kariérnom úspechu. Táto kniha prinúti každého zamyslieť sa nad tým, čo je to úspech a ako byť spokojný .

The book "Lean In" by Sheryl Sandberg, chief operating officer of Facebook Inc., stands on display at a Barnes & Noble Inc. store in New York, U.S., on Tuesday, March 12, 2013. Sandberg's book, released on March 11, advises women to get over their ambivalence about being ambitious, think big and take risks. Photographer: Peter Foley/Bloomberg via Getty Images

 

The Alliance- Reid Hoffman, Ben Casnocha, Chris Yeh

Jedným z autorov knihy je Reid Hoffman, bilionár a spoluzakladeľ LinkedInu. Spätne sa zaoberá vzťahom medzi zamestnancami a manažérmi. Vysvetľujú, že už skončila doba, kedy ľudia strávili v jednom zamestnaní celý život. Pracoviská akoby na tento nový model však stále nenastúpili. Vysvetľujú, že správne pracovisko by malo fungovať ako aliancia medzi zamestnancom a zamestnávateľom.

reid_hoffman_hand_signed_copy_of_the_alliance_ifonly_714x470_1

 

Zero to One- Peter Thiel

Dnešná mládež žije vo veku, kde všetci majú startup, všetci sú CEO a podnikatelia. Stali sa majstrami univerza.  Veľa ľudí však nevidí, alebo nechce vidieť temné stránky biznisu. Thiel, ktorý je sám úspešným podnikateľom, otvorene hovorí o svete podnikania. Kniha je stručnou príručkou a zároveň aj akýmsi osobným denníkom o tom, ako  Thiel vybudoval svoj biznis a akými radami sa pri tom riadil.

Zero-to-One-e1419543313696

 

#GirlBoss- Sophia Amoruso

Autorka je zakladateľkou Nasty Gal a dalo by sa povedať, že je občas až príliš úprimná. V knihe hovorí o rôznych príhodách ako je krádež, lovenie v smetiaku a ako by sa bez nich nestala úspešnou v biznise. Kniha je preplnená praktickými radami, príbehmi a príhodami. Ukazuje, že ak nemáte vášeň, biznis môžete zabaliť. A posledný riadok? Nebude to ľahké, ale určite to stojí za to.

GirlBoss_750_500

 

Strengths Finder 2.0- Tom Rath

Autor knihy tvrdí, že ľudia sú posadnutí hľadaním svojich chýb. Ak sa im aj niečo podarí, hneď to zavrhnú ako niečo menejcenné a nepotrebné. Tvrdí, že by sme sa viac mali zamerať na naše pozitívne stránky. Kniha prináša množstvo techník a tipov, ktoré pomôžu uvedomiť si, ako správne zhodnotiť svoje silné stránky a naučiť sa ich predať. Ak pochybujete o vašich prednostiach, skúste si prečítať túto knihu. Motivuje vás a pomôže nájsť cestu, ako sa v tomto svete nestratiť.

post_strength_finder

 

Getting Things Done- David Allen

Po trinástich rokoch, od vydania prvej publikácie Davida Allena prichádza jeho ďalšia, ešte úspešnejšia kniha s titulom Getting Things Done. Túto knihu viacerí označujú za „must- read“. Autor v nej ponúka svoje skúsenosti pre úplných začiatočníkov, ktorí práve otvorili dvere do sveta biznisu, ale aj pre skúsených biznismenov, ktorí občas tápu v tme. Vysvetľuje v nej rôzne stratégie v oblasti time managementu- v práci ale aj doma. Tvrdí, že na začiatok je nutné vybudovať si dobre zorganizovaný systém, ktorý nebude spôsobovať zbytočný stres a paniku. Dôležitejšie je sústrediť sa na krátkodobé ciele, ktoré potom v konečnom dôsledku vytvárajú dlhodobý úspech.  

book2

 

Unfinished Business- Anne- Marie Slaughter

Ako je na samej obálke napísané, je to inštruktážny manuál pre našu nasledujúcu kultúrnu transformáciu. Práca, rodina, deti, občas má človek pocit, že nemôže mať všetko naraz a musí si vybrať. Autorka je bývalá riaditeľka politického plánovania pre US State department. Jej článok v amerických novinách spôsobil nemalý rozruch, a tak sa pustila do písania knihy.  Zamýšľa sa tu nad nutnosťou zmeny politického a sociálneho systému v prospech rodovej rovnosti.

10009.unfinished-business-4.8630c9aca71e4bbfa0b0969fdfba2032

 

Never Eat Alone- Keith Ferrazzi

Bestseller od zaujímavého autora Keitha Ferrazziho je o skvelou príručkou o tom, ako by mal mladý biznismen oslovovať ľudí a ako sa stať výnimočným networkerom. Kniha definuje presné kroky, ktoré by mal človek dodržiavať, ak chce byť skutočne úspešným. Tieto kroky k úspechu doviedli autora samého, tak prečo ich nedať ďalej?

IMG_0021-1024x682

 

Quiet- Susan Cain

Kniha s podtitulom: Sila introvertov vo svete, ktorý nevie prestať rozprávať. Dnes sa zdá, že prerazia len tí, čo majú veľké ústa a ešte širšie lakte. Ak ste prirodzeným introvertom, môže sa zdať, že svet biznisu nie je pre vás. Ako to už býva, opak je pravdou. Tento bestseller obraňuje pozíciu introvertov a ukazuje ich silné stránky vo svete biznisu. Nesúhlasí s tvrdením, že by sa mali považovať za akýchsi druhotriednych občanov. Či už ste introvert alebo extrovert, kniha vám možno zmení pohľad na fungovanie hlučného a agresívneho biznisu.

introvert-photo-tips

Zdroj: www.businessinsider.com

Pridať komentár (0)