10 najkrajších notebookov na svete

Filip Mosnár / 18. apríla 2016 / Tech a inovácie

Výrobcovia a dizajnéri smartfónov sa neustále pretekajú v tom, kto navrhne krajší, coolovejší a futuristickejší mobil. Ale čo notebooky? Ktoré sú tie najkrajšie?

Asus ZenBook

Dizajnéri z Asusu zabalili svoj ZenBook v štýle lešteného kovu, ktorý zaujme, keď sa náhodne obzeráš po obchode. Háčik ale je, že musí byť otvorený, lebo inak ho ľahko prehliadneš. Doma si ho ale určite zamiluješ a zapadne do tvojej zenovej záhradky.

zenbook

XPS15 od Dell

Síce zo zoznamu vytŕča najmenej, ale pôsobí profesionálnym dojmom stroja podnikateľa, ktorý vie čo chce. Pocit nezničiteľnosti tohto notebooku dostaneš pri pohľade na carbon lemujúci klávesnicu.

del

Blade Stealth od The Razer

Hráčska klasika, The Razer zvykne svoje laptopy orientovať dosť jednoznačne na hráčov. Myslím tým nadupané notebooky, hrubé vďaka grafickým kartám, na ktorých všetko svieti a bliká. Toto je ale niečo iné. Elegantný notebook prichádzajúci v matne čiernej farbe, taký akurát do ruky. Ale nemaj obavu, môžeš si nastaviť farebnú klávesnicu, to by predsa nebol Razer, keby nemali mnohofarebný blikajúci prvok.

razer

The LG Gram

Dizajnovo veľmi prepracovaný, perfektne zvládnutý notebook. Jeho úžasne tenké rozmery sú dosť praktické, ak sa pohbuješ najmä mimo kancelárie. Kto vie, čo dizajnérov inšpirovalo pri tvorbe tohto kúsku.

lg

MacBook Pro by Apple

Klasika ako žiadna iná. Apple si drží svoj dizajn už od roku 2008, notebook je stále medzi špičkou a stále vyvoláva must-have pocit, ktorý dostaneš pri pohľade naň. A asi sa tento dizajn ešte chvlku nezmení.

apple

Ativ Book Pro 9 od Samsungu

Ak pri tomto notebooku treba niečo zvýrazniť, sú to jeho úžasne nadizajnované línie, ktoré vo mne evokujú pocit luxusného auta.

samsung

Acer Aspire 7

Prevedenie „White Glass“ v sebe nesie pocit čistoty, profesionality a výkonnosti. Takéto sklenené vyhotovenie sa na notebookoch nevidí často, ale keď niekto vie čo robí, dopadne to takto nádherne.

acer

Yoga Pro 900 Lenovo

Preklopiteľný notebook, ktorého pánty vyzerajú skôr ako prvok z luxusných hodiniek než súčasť notebooku. A to je podľa mňa úplne super, navyše farba s názvom „Champagne Gold“ je úplne inde.

lenovolenovo2

HP Spectre

Rovnomerný názov s filmom o Jamesovi Bondovi nie je všetko, čo má notebook s filmom spoločné. Celkovo na mňa pôsobí, že toto je ten notebook, ktorý by Bond používal ako doplnok svojej výbavy, k svojmu luxusnému životnému štýlu.

spectre

Microsoft Surface Book

Tent notebook si ma podobne ako aj Yoga od Lenova, získal pántamy. Nie sú síce ako vytrhnuté z dielne Rolex, ale sú proste iné. Dizajn je veľmi príjemný a jednoduchý, trochu povedomý.

microsoftsurface

Zdroj: businessinsider.com zdroj fotografií: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: gettyimages.com

Pridať komentár (0)