10 TOP zamestnaneckých výhod, ktoré ti ponúknu iba špičkové firmy

  • Byť zamestnancom v priemernej firme nie je vždy med lízať hlavne vtedy, ak sa zamestnávateľ snaží čo najviac šetriť
  • Opakom môžu byť špičkové firmy, ktoré ponúkajú špičkové benefity, o ktorých sa ti ani nesnívalo
spoločnosť
flickr.com
  • Byť zamestnancom v priemernej firme nie je vždy med lízať hlavne vtedy, ak sa zamestnávateľ snaží čo najviac šetriť
  • Opakom môžu byť špičkové firmy, ktoré ponúkajú špičkové benefity, o ktorých sa ti ani nesnívalo

Ročná platená materská dovolenka

Američania narozdiel od nás nemajú nárok na platenú materskú dovolenku. Všetko tak stojí a padá na rozhodnutí firiem. Nájde sa však množstvo takých, ktoré aj napriek zákonom túto dovolenku zamestnancovi doprajú. Medzi tie najvýraznejšie patrí napríklad Netflix, ktorý zaplatí zamestnancovi ročnú materskú dovolenku.

Oddych po materskej dovolenke

Aj napriek tomu, že materská dovolenka má byť dovolenkou, nebýva to tak. Práve preto niektoré firmy poskytujú možnosť postupného nábehu do práce, aby to nebol šok. Pracuješ krátky čas na polovičný úväzok za plnohodnotnú mzdu. Tieto výhody poskytuje napríklad Google alebo Airbnb.

Neobmedzená dovolenka

25 dní dovolenky je už málo, a tak niektoré firmy používajú dovolenku neobmedzenú. Samozrejme, väčšina zamestnancov ju aj tak nevyužije, ak chce z niečoho žiť. Je však potešujúce, že aspoň na papieri takáto možnosť existuje. Medzi firmy, ktoré ju ponúkajú, patrí napríklad Netflix, Snap, Virgin Group alebo Hubspot. Pozor si daj hlavne na Snap. Kolujú informácie, že aj napriek neobmedzenej dovolenke chronického dovolenkára postihne trest.

Parádna náhrada životnej poistky

Životné poistenie je fajn, ale existuje ešte zaujímavejšie riešenie. Ak zamestnanec zomrie, tak jeho partner sa môže po dobu 10 rokov tešiť z polovičného platu svojho partnera. Túto výhodu ponúka jeden z top zamestnávateľov sveta – firma Google.

Univerzitné vzdelávanie zdarma

Spoločnosť Starbucks, ktorá prevádzkuje širokú sieť kaviarní, ponúka svojím zamestnancom plnohodnotné bakalárske vzdelanie na Štátnej univerzite v Arizone.

Športovanie zadarmo

Firma Burton poskytuje sezónne výhody hlavne pre milovníkov zimných športov. Dostaneš skipas na zimnú sezónu úplne zadarmo.

Platené dobrovoľnícke práce

Ak robíš rád niečo naozaj užitočné a chceš, aby ťa pri srdci hrial dobrý pocit, tak potom pracuj pre spoločnosť Timberland. Tá ti zaplatí 40 hodín, počas ktorých môžeš pracovať na iných než firemných cieľoch. Značka obuvi Timberland totiž miluje, keď sa jej zamestnanci realizujú v aktivitách, ktoré robia svet lepším.

Voľno za účelom vzdelávania

Obrovská spoločnosť Deloitte, ktorá sa zaoberá finančným poradenstvom, službami v oblasti daní a auditov, ponúka mesačné neplatené voľno bez udania dôvodu. Okrem toho poskytuje 3 – 6 mesiacov voľna pre zamestnanca, ktorý sa toto voľno rozhodne využiť na nejakú formu vzdelávania. Počas tohto voľna dostaneš plat vo výške 40 %.

Nárok na (ne)zdravé jedlo

Fastfoodová firma In-N-Out ponúka každému zamestnancovi počas pracovnej doby bonus v podobe jedného poriadneho dvojitého burgera s bohatou prílohou v podobe hranoliek.

Zdravotná starostlivosť pre domácich miláčikov zdarma

Každý zamestnanec firmy Scripps Health má nárok na bezplatnú starostlivosť pre svojich chlpatých domácich miláčikov. Scripps Health založila filantropka Ellen Browning Scripps, ktorá sa tak rozhodla po svojej negatívnej skúsenosti s liečbou zlomeniny v sanatóriu, ktorému chýbala tá správna liečebná výbava.

zdroj: rd.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK