10 úžasných a zvláštnych iPhone doplnkov, ktoré sa ti zídu

Dárius Polák / 20. novembra 2016 / Lifehacking

Čím sa iPhone stal rozšírenejším, tým viac toho vďaka doplnkom dokáže.

Existuje celé jedno odvetvie, ktoré sa venuje vyrábaniu prídavkov pre smartfóny, a hoci nie sú práve určené pre každodenné využívanie, poskytujú dostatok zábavy a kreativity pre tú správnu cieľovú skupinu. Žiadne iné zariadenie navyše nemá toľko prídavkov ako iPhone. Tu je zoznam 10 najzaujímavejších, aké sa na trhu dajú nájsť.

Externý blesk

Ak ti súčasný blesk tvojho iPhone pripadá nedostatočný, vyskúšaj tzv. iBlazr 2. Prepojí sa s iPhone prostredníctvom Bluetooth a integruje sa priamo do aplikácii kamera na iOS. Potom ti už stačí iba cvaknúť. Tvorcovia hovoria o iBlazr 2 ako o „malom, ale silnom svietidle.“ Takže, hoci nemôžeš očakávať rovnaké výsledky, ako by si fotil počas denného svetla, iBlazr 2 poskytne i tak signifikantne viac svetla ako štandardný blesk iPhone.

Cena: 59,95 dolárov (56,43 eur)

1

Pripevniteľné tlačidlo spúšte

Pokiaľ by si hľadal spôsob, ako ochrániť svoj iPhone a zároveň zažiť nostalgiu z časov, kedy si musel namieriť a stlačiť spúšť na foťáku, porozmýšľaj o SNAP! PRO. Zariadenie sa skladá z rukoväte a púzdra vyrobeného z materiálu, ktoré vydrží nejaký ten pád. Fyzické tlačidlo spúšte je spárované s aplikáciou kamery.

Cena: 59 dolárov (55,54 eur)

2

Pripojiteľné šošovky

Loha Life’s solution umožňuje fotiť širokouhlé fotografie na takej úrovni detailov, s ktorými sa bežný fotoaparát nedá porovnať. Funguje aj na Android a pri kúpe je poskytovaná doživotná záruka.

Cena: 17,99 dolárov (17 eur)

3

Alkohol tester

Presne tak, pomocou tohto zariadenia a svojho iPhone môžeš počas víkendu zistiť, ako zle si na tom. Funguje rovnako dobre aj na Android.

Cena: 97,95 dolárov (92,20 eur)

4

Vetromer

Pokiaľ si niekde v Tatrách a chystáš sa na túru, niečo takéto sa ti možno zíde. Tento produkt je orientovaný na veľmi malú cieľovú skupinu. Pokiaľ máš však iPhone 6 Plus, ostaneš sklamaný, pretože na ňom vetromer nefunguje.

Cena: 38,90 dolárov (36,62 eur)

5

Karabínova nabíjačka

Toto je celkom užitočné. NomadClip je karabína, na ktorú si môžeš zavesiť svoje kľúče, má však i zabudovaný USB kábel, ktorý ti umožní nabiť si svoj iPhone z počítača. Nie je síce komplexný, ale efektívny.

Cena: 29,95 dolárov (28,24 eur)

6

Virtuálna klávesnica

Nebudeme si nahovárať, že virtuálna klávesnica je presnejšia alebo užitočnejšia ako Bluetooth alternatíva, vyzerá však určite lepšie. QWERTY klávesnica sa dá použiť na akomkoľvek plochom povrchu a hoci nie je taká rýchla ako bežná klávesnica, funguje tak dobre, ako ju reklamujú. Pokiaľ teda neplánuješ používať svoj iPhone na serióznu prácu, ale chceš klávesnicu, ktorá sa zjaví v prípade potreby, je to produkt pre teba.

Cena: 79,99 dolárov (75 eur)

7

Úložisko

Apple odmietol pridať microSD podporu pre iPhone, čo môže urobiť ukladanie fotiek, videí alebo iných súborov po čase ťažšie. Väčšina ľudí sa obráti na cloud, kde sa však po čase opäť úložisko minie. Leef iBridge ponúka ďalšiu možnosť v podobe USB. Všetky svoje súbory si môžeš uložiť na toto USB a následne do iného zariadenia. Zariadenie je dostupné od 16 GB a viac.

Cena: 59 dolárov (55 eur)

8

Gimbal

Pokiaľ chceš natočiť na kameru počas športovania alebo dovolenky skvelé video, Gimbal ti k tomu rozhodne pomôže. LanMarte 2dokáže automaticky nastaviť pohyb kamery a ponúka 2 motory, ktoré poskytujú trojosovú stabilizáciu, takže video bude pri každom pohybe plynulé.

Cena: 239 dolárov (225 eur)

9

Monitor srdcového tepu

Ak hľadáš monitor tepu bez toho, aby si zakúpil športtester alebo Apple Watch, pouvažuj o Scosche. Používa Bluetooth a technológiu ANT pre synchronizáciu fitness aplikácii s tvojim iPhone a poskytuje údaje o tvojom tempe, vzdialenosti, rýchlosti a kalóriách, ktoré si spálil. S výdržou batérie 8 hodín Schosche vydrží počas celého tvojho cvičenia. Je takisto vodotesné do hĺbky 1 metra do vody, takže by malo vydržať aj pri daždi. Jeho najlepšou vlastnosťou je, že dokáže fungovať 100 stôp (30 metrov) od tvojho iPhone, takže ho nemusíš mať v posilke vždy pri sebe.

Cena: 79,95 dolárov (75 eur)

10

V celku zaujímavé doplnky, hoci je pravda, že väčšina z nich je určená pre nízky okruh ľudí (niche). Preto je možné, že ťa z týchto 10 doplnkov zaujal najviac 1 alebo 2. To platí aj pre mňa osobne. Taký monitor srdcového tepu alebo gimbal nie je na zahodenie.

11

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.com

 

Pridať komentár (0)