10 vecí , ktoré by si mal urobiť vo svojich 20-tich rokoch, ak sa chceš mať v 30-tke dobre

  • Ak máš 20, tak sa ti zdá, že máš na všetko dostatok času a svet je gombička
  • Čas však plynie obrovskou rýchlosťou a ani sa nenazdáš a budeš mať tridsať
  • Ak sa chceš mať o niekoľko rokov lepšie ako tí, ktorí v dvadsiatke nič nerobili, inšpiruj sa nasledujúcimi tipmi
úspech
flickr
  • Ak máš 20, tak sa ti zdá, že máš na všetko dostatok času a svet je gombička
  • Čas však plynie obrovskou rýchlosťou a ani sa nenazdáš a budeš mať tridsať
  • Ak sa chceš mať o niekoľko rokov lepšie ako tí, ktorí v dvadsiatke nič nerobili, inšpiruj sa nasledujúcimi tipmi

1. Nájdi to, čo ťa baví

Ak nájdeš to, čo ťa baví už v dvadsiatke, urobíš viac ako 90 % populácie. Množstvo ľudí na to totiž nepríde po celý život. Čo ťa motivuje a v akých oblastiach? Ak si na túto otázku odpovieš, si na správnej ceste. Možno sa tvoje ciele a sny v priebehu desaťročia zmenia, ale aspoň začneš.

2. Buduj si zručnosti

Pod týmto pojmom sa nemyslia len pracovné zručnosti. Množstvo mladých ľudí totiž nevie správne komunikovať. Mnohokrát sú výbušní a nevedia prijať kritiku. Práve umenie obhájiť sa bez toho, aby si útočil na druhých je kľúčom k úspechu v pracovnom svete. Tie by si sa mal naučiť počúvať bez toho, aby si robil unáhlené závery.

3. Buď otvorený novým cestám

Keď máš 20, máš čas skúšať mnohé smery, objavovať svoje silné a slabé stránky. Nie vždy totiž ide všetko podľa plánu. Niekedy je potrebné zmeniť svoj smer a v 20-tke je to veľmi ľahké.

4. Buduj si vzťahy a kontakty

Ľudia v tvojom živote sú veľmi dôležití. V dvadsiatke ich však vyberáme bez rozmyslu. Buduj vzťahy s ľuďmi, ktorí ti môžu niečo dať a pomôcť ti. Sám človek totiž málokedy uspeje, aj keď si to v dvadsiatke myslíme.

5. Nauč sa manažovať financie

V dvadsiatke si vyberáme prácu a nič iné nás akosi nezaujíma. Peniaze chodia na účet a všetko je tak ako má byť. Práve v tomto čase by si sa však mal snažiť porozumieť peniazom. Množstvo mladých ľudí ich totiž rozhádže na nepodstatné veci. To ako narábaš s peniazmi dnes, môže formovať tvoj budúci život.

6. Zlepšuj zručnosti, ktoré ťa urobia žiadanejším

Nie je nič lepšie ako byť žiadaný na trhu práce. Práve v dvadsiatke máš možnosť a obrovský náskok. Najdôležitejším nástrojom, ktorí ľudia prehliadajú je práve umenie komunikácie. Nech pracuješ v hocakej oblasti, vždy budeš musieť správne komunikovať, či už s kolegami alebo nadriadenými.

7. Nájdi si vyváženosť

Všetkého veľa škodí. Ak si už v pracovnom procese a kariérne stúpaš ku hviezdam, mal by si vedieť aj vypnúť a nájsť si čas na oddych. Tým sa nemyslia dennodenné párty, ale skutočný pokoj.

8. Pravidelne vystupuj zo zóny komfortu

Zóna komfortu je často to, čo nás drží v zaužívaných zvyklostiach. Ak nám príde do cesty niečo nepredvídateľné, často máme problém prispôsobiť sa, pretože sa bojíme zmeny. Práve tento strach nás drží v zavedených koľajach a oberá nás o prípadný úspech. Preto sa pravidelne vystavuj situáciám, ktoré v tebe vzbudzujú neistotu.

9. Vybuduj si zdravé návyky

Keď máš 20, je ti jedno či máš dobre alebo zlé návyky. Divoké párty, fajčenie, nezdravá strava a nadmerná konzumácia alkoholu sú pre mládež typické. Ak si však začneš budovať zdravé návyky už dnes, vyhneš sa v budúcnosti mnohým problémom.

10. Buď vytrvalý

Vytrvalosť je často tým, čo rozhoduje o našom skutočnom úspechu. Dlhodobá schopnosť práce na svojich cieľoch je zárukou úspechu vo všetkých oblastiach života.

zdroj: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech