10 zahra­nič­ný­ch star­tu­pov, v kto­rý­ch budeš chceť pra­co­vať

Martin Bohunický / 25. augusta 2015 / Lifehacking

Dnes už ľudia nehľa­da­jú v prá­ci len poriad­ny plat, ale aj ener­gic­kú a pria­teľ­skú kul­tú­ru. Nie kaž­dý star­tup to však vie ponúk­nuť. Pred­sa, budu­je sa tu fir­ma od nuly a nie­ke­dy šéfo­via zabú­da­jú na to, že pri tvr­dej prá­ci v neprí­jem­nom pro­stre­dí môže prí­sť vyho­re­nie. Pre tých­to 10 star­tu­pov z USA to však nepla­tí.

 

Tento rebríček zostavili hodnotenia zamestnancov na portáli Glassdoor. Maximálny rating je 5.0. Nie je prekvapením, že väčšina firiem v TOP10 sú startupy - podľa hodnotenia zamestnancov sú to konkrétne:

 

10. Zerve

Rating: 4.1

Zameranie: Turizmus

“Skvelé možnosti pre kariéru: Zerve = kariérny rast. Žiadne skratky, pre motivovaného človeka je Zerve perfektné prostredie, ako sa naučiť mnoho nového, stať sa zodpovednejším a naštartovať kariéru. Skvelí mentori: Fenomenálni mentori ma naučili obrovské množstvo vecí a stretla som tu tých najinteligentnejších ľudí vôbec.”

 

 

 

9. Quantcast

Flickr/IAB UK

Rating: 4.1

Pôsobenie: Dátová inteligencia

“Rýchlo rastúca spoločnosť ponúka nekonečné množstvo zaujímavých výziev. Nemyslím si, že nejaký konkurent dokáže ponúknuť to, čo ponúka Quantcast. Navyše skvelé pracovné prostredie s biliardom, stolným tenisom, skvelé obedy a večere a obrovská flexibilita.”

 

 

 

8. Zuora

Rating: 4.1

Pôsobenie: Vzťahový biznis manažment

“Pozitívne reakcie kandidátov dostávame hneď ako pochopia filozofiu nášho biznisu a to, čo sa snažíme dosiahnuť.”

 

  

 

7. Okta

Rating: 4.2

Pôsobenie: Cloud technológie

“Je to startup. Máš zodpovednosť za veci, ktoré majú veľký dosah na spoločnosť. Pracuje sa to pre lídra v oblasti veľmi dôležitého segmentu trhu.”

 

 

 

6. SevOne

Rating: 4.2

Pôsobenie: Monitoring výkonnosti

“SevOne motivuje zamestnancov robiť niečo navyše, robiť veci tak dobre, ako sa dá a pracovať na svojich schopnostiach. Navyše máme veľké množstvo benefitov, ako napríklad zmrzlinový deň každý týždeň, či skvelé obedy.”

 

  

 

5. Graphiq

Rating: 4.4

Pôsobenie: Vizuálizácia dát

“Veľa spoločností sa chváli, že poskytujú prostredie, kde nezáleží absolútne na ničom, len na vašich výkonoch. Faktom je, že takéto prostredie je zriedkavé, no našiel som ho v Graphiqu. Ak si snaživý a ambiciózny, firma ti pomôže rozbehnúť tvoju kariéru tak rýchlo, ako to sám dokážeš ustáť.”

 

 

 

4. Zscaler

Rating: 4.4

Industry: Bezpečnosť cloudov

“V tejto firme pracuješ s tými najlepšími mozgami. Toto je miesto, kam by som odporučil ísť pracovať každému.”

 

 

 

3. MediaMath

Rating: 4.6

Pôsobenie: Marketingové technológie

“Naučíš sa tu strašne veľa. Manažment funguje ako jedna veľká rodina a rešpektuje každý tvoj názor. Skvelé miesto pre kariérny rast.”

 

 

 

2. Spiceworks

Rating: 4.6

Pôsobenie: Informačné technológie

“Pracoval som pre viacero dobrých firiem, Spiceworks ale s prehľadom vedie. Všetci sa ráno tešíme do práce, manažment robí kus práce a robí nám každý deň zaujímavým.”

 

 

 

1. Instart Logic

Rating: 4.7

Pôsobenie: Aplikácia cloudových riešení

"1. Skvelá technológia, ktorá navždy zmení cloudy. 2. Skvelý produkt, ktorý dramaticky vylepšuje výkon a bezpečnosť webových aplikácií. 3. Skvelý tím, kde pracujú skutočne zapálené individuality."

 

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)