10 znakov, ktoré ti hneď ukážu, že tvoj šéf je zlý manažér

  • V dnešnej dobe by každý druhý človek chcel byť manažérom firmy. Ale nie každý na to má.
michael-scott
  • V dnešnej dobe by každý druhý človek chcel byť manažérom firmy. Ale nie každý na to má.

Nie každý manažér si ťa zaslúži. A keď si uvedomíš, že pracuješ pod niekým, kto si necení tvoje talenty a nepodporuje ťa ako by si požadoval, vieš, že je čas zmeniť manažéra a tým pádom aj prácu. Zlý manažér ti môže totiž znižovať sebavedomie a časom si aj ty sám prestaneš veriť. On alebo ona ti teda môže zničiť budúcnosť a to je najväčší dôvod, prečo by si ho mal už na pohovore prekuknúť a zistiť o ňom čo najviac.

Slabý manažér je niekto, kto vždy musí mať pravdu, urobiť každé jedno rozhodnutie a musí byť všetko vždy tak ako on chce. Jeho strach, že niekto by mohol zažiariť pri ňom ho zožiera.

Manager works on a laptop in a distribution warehouse.Zobraziť celú galériu (12)
zdroj: Manager works on a laptop in a distribution warehouse.

foto: workable.com

Poďme sa pozrieť na 10 znakov, ktoré ti takéhoto manažéra charakterizujú.

1. Počas tvojho prvého pohovoru vo firme sa ťa manažér pýta rôzne otázky. Počas tohto interview sa určite dostanete k časti, kedy sa ťa spýta, aby si povedal niečo o sebe a tvojich úspechoch. Po minúte ako hovoríš ťa zastaví a zmení tému. Nechce počúvať tvoje príbehy! Zlý manažér si zakladá iba na sebe a sú mu tak trochu ukradnutí všetci ostatní.

2. Počas pohovoru bude hovoriť hlavne o jeho firme, o ňom a jeho úspechoch. Skoro ako keby bol on na pohovore a nie ty.

3. Bude sa ťa pýtať množstvo otázok typu: „Ako si toto spravil?“, „Akým spôsobom si to dosiahol?“. Robí to len preto, že chce získať od teba tvoj know-how a informácie, ktoré sú pre neho veľmi potrebné. Zlý manažér nehľadá niekoho, kto má „svoj vlastný rozum“, ale skôr človeka, ktorý bude poslušný a učenlivý jeho spôsobom.

4. Určite nezabudne spomenúť: „Som veľmi vyberavý a nie mnoho uchádzačov o zamestnanie je pre mňa dobrých.“

5. Stále ti bude hovoriť o vedúcich pozíciách vo firme, keďže sa ťa bojí už na pohovore a nechce, aby ho niekto z jeho „trónu“ zosadil.

6. Nepovie ti mnoho o jeho tíme alebo tíme, kde by ste spolu mohli pracovať. Ak by bol problém, ktorý by dokázal vyriešiť sám, ani by za tebou nešiel.

foto: entrepreneur.com

7. Počas pohovoru sa ťa neopýta, čo sa ti páčilo na predošlých projektoch alebo aký typ práce by si preferoval. Jeho nezaujíma, čo ťa robí šťastným. On chce iba seba robiť šťastným.

8. Ak spomenieš, že si niekedy predtým v práci riešil problém iným, novým spôsobom podľa seba, všimni si, ako sa jeho tvár a mimika tváre okamžite zmenila. On vôbec nechce niekoho, kto má vo zvyku vybočiť zo zabehnutých koľají a robiť podľa seba.

9. Ani ti nespomenie ich spôsob komunikácie a časy kedy majú porady. Absolútne nechce, aby si sa ho pýtal rôzne otázky alebo mal od na neho očakávania.

10. Ak sa spýtaš niečo ohľadom možnosti kariérneho rastu, alebo (pri najhoršom) zastupovanie firmy v médiách, očividne zbadáš jeho nesúhlas s týmto návrhom.

foto: entrepreneur.com

BONUS

11. Nakoniec spomenie niečo v zmysle: „Toto sú veci, ktoré od vás očakávam, tieto veci tu naopak nebudeme tolerovať..“.

Ak budeš môcť, čím skôr odíď z takejto firmy. Ako som spomenul vyššie, tento typ manažéra ti v osobnom raste nijak nepomôže. Byť nezamestnaný je veľmi ťažké, ale pracovať pre zlého šéfa je ťažšie.

zdroj článku: www.forbes.comzdroj titulnej fotografie: www.cpapracticeadvisor.com

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá