11 vecí, ktoré musíš spraviť, aby si mohol byť do 30-tky milionárom

Timotej Vančo / 30. júna 2016 / Business

Týchto 11 vecí musíš spraviť v tvojej 20-tke, aby si si už počas 30-tky mohol užívať dovolenky počas celého roka, prispievať na charitu vysokými sumami a rozmaznávať svoju frajerku.

„V ekonomike, kde je podporovaný voľný obchod, si môžeš zarobiť peňazí, koľko chceš,“  povedal self-made milionár Steve Siebold, ktorý taktiež veľmi dopodrobna študoval správanie a zvyky 1 200 najbohatších ľudí sveta.

Na to, aby si dosiahol sedemmiestnu cifru na svojom účte do 30-tky, by si si mal pozrieť tento zoznam, ktorý pripravil denník Business Insider. Nezaručujem ti, že sa určite tým milionárom staneš, ale určite ti viem povedať, že k nemu budeš mať bližšie, ako si mal doteraz.

 

Sústreď sa na zarábanie

V dnešnej dobe sa nemôžeš stať milionárom tým, že si budeš odkladať a šetriť každé jedno euro. Povedal Grant Cardone, ktorý zbankrotoval vo veku 21 a už v 30 bol milionár. „Prvý krok je sústrediť sa na zvyšovanie príjmu po krokoch a dokola to opakovať.“

„Môj príjem bol najprv 2 709€ za mesiac, o 9 rokov neskôr, to bolo 18 061€ za mesiac. Začni nasledovať peniaze. Umožnia ti zväčšovať prijmy a uvidíš nové možnosti investovania.“

Zarábať veľa peňazí je snom mnohých – nie je to však vôbec jednoduché, ale na druhú stranu, každý si môže vybrať, čo chce robiť.

Grant-cardone

foto: successfastline.com

Rozvíjaj viac spôsobov príjmu

Jednou z možností, ako viac zarábať, je zväčšiť si svoje portfólio príjmov. Autor štúdie o self-made milionároch Thomas C. Corley zistil, že mnoho z nich má viac ako jeden príjem. Konkrétne 65% má tri prijmi, 25% má štyri prijmi a 10% ma päť a viac príjmov.

V týchto zárobkoch sú ale tiež zahrnuté obchody s nehnuteľnosťami, investície na trhu cenných papierov atď.

Tri druhy zárobkov vyzerajú ako čarovný počet, keďže väčšina z milionárov má práve aspoň 3.

rbransoheader1

foto: lifehack.org

Šetri si na investovanie, nie na „potom“

„Jediný dôvod na šetrenie peňazí, je na ich investovanie. Ulož si svoje peniaze na bezpečné, nedotknuteľné miesto, najlepšie typ účtu, z ktorého tie peniaze nebudeš vyberať v žiadnom prípade, ani v núdzových prípadoch. Toto ťa bude poháňať na pokračovanie v bode č.1 (zvyšovanie príjmu)“ napísal Cardone.

 

Buď rozhodný

„Šetri svoju duševnú energiu tým, že budeš robiť rozhodnutia tak rýchlo, ako je to len možné. A plánuj si opakujúce aktivity čo najrýchlejšie, ale tak, aby mali pozitívny vplyv na teba a tvoje udalosti v blízkej budúcnosti, v tom zmysle, aby si ich časom robil už ako autopilot. Ja viem, čo si budem obliekať a raňajkovať celý budúci týždeň. A ty?“  Tucker Hughes má vo veciach jasno.

8b8a7385e28e71aec53e41e7cbe82d23

foto: patch.com

 

Nechváľ sa, ukáž, čo vieš!

„Nekúpil som si moje prvé luxusné hodinky alebo auto, pokým mi môj biznis a investované peniaze nezačali prinášať viac zabezpečených tokov peňazí. Stále som jazdil na starej Toyote, aj keď som bol už milionár. Buď známy medzi ľuďmi pre tvoju pracovnú morálku a nasadenie a nie pre ‚hračky‘, ktoré si kupuješ“, poznamenal Cardone.

 

Zmeň myslenie o peniazoch

„Bohatstvo začína pri rozmýšľaní nad tým, čo pre teba znamenajú peniaze,“  vysvetľuje self-made milionár Steve Siebold.

„To tajomstvo bolo vždy rovnaké – myslenie“, upozorňuje. Pokým si masy ľudí myslia, že stať sa bohatým nie je v ich schopnostiach, bohatí vedia, že je to iba o snažení a rozhodnutí, či tým milionárom naozaj chceš byť.

Steve-Siebold

foto: justrichest.com

Investuj do seba

„Najbezpečnejšia investícia, akú som kedy spravil, bola do mojej budúcnosti. Čítaj aspoň 30 minút denne, počúvaj zaujímavé podcasty keď šoféruješ a vyhľadávaj mentorov, ktorí sú plní energie. Nepotrebuješ byť len top majster v tvojom obore, musíš byť génius na poli rôznych oblastí. Od vedenia konverzácie o financiách, politike až po športy. Konzumuj vedomosti, ako keby boli vzduch a dostaň svoj výkon v učení nad všetko ostatné,“  napísal Hughes.

 

Zahoď pravidelnú výplatnú pásku

Bohatí ľudia sú zvyčajne samostatní podnikatelia, ktorí si zarábajú iba na seba a tým si určujú výšku sumy na ich výplatnej páske. Siebold píše: „Nie je nereálne zbohatnú iba tým, že budeš odkladať peniaze zo svojej výplatnej pásky – dá sa to pre tých, ktorí majú ale vyššiu sumu na tej páske. Ale najrýchlejšia možnosť pre zbohatnutie, je byť samostatne zárobkovo činný a byť odkázaný iba sám na seba. Táto motivácia ťa ženie vpred zarábať stále viac. Je to najrýchlejšia cesta k bohatstvu.“

date: 2007/04/05 | release status: MR & PR | release references: a, e, k | photographic technique: digital | date created: 2007:07:09

foto: huffingtonpost.com

Urči si ciele a predstav si ich dosahovanie

Ak si chceš zarobiť viac peňazí, musíš mať priamy cieľ a špecifický plán, ako tento cieľ dosiahnuť. Peniaze sa ti nezjavia len tak – musíš pre ne pracovať.

„Číslo jedna v zozname, Prečo ľudia nedosiahnu to, čo chcú, je, že sami nevedia, čo chcú. Bohatí ľudia sú si istý v tom, čo chcú a idú priamočiaro za tým.“ T.Harv Eker.

Začni chodiť von s ľuďmi, ktorých obdivuješ

Andrew Carnegie, ktorý sa stal najbohatším mužom v US, prikladá dôležitosť práve jednému princípu: The Master Mind.

„Myšlienka je v tom, že sa musíš obklopiť talentovanými ľuďmi, ktorí budú zdieľať tvoju myšlienku, pretože viacej kreatívnych myslí urobí viac ako len jedna. A ešte sa staneš aj bohatým – stávame sa takými ľuďmi, s akými často trávime čas. Najdôležitejšia je sieť tvojich najbližších ľudí. Preto sa dobre rozhodni, koho tam chceš mať.“

no-4-andrew-carnegie

foto: nydailynews.com

Mier na cieľ s hodnotou 9,03 milióna €, nie 0,9 milióna €

„Jediná chyba, akú som kedy urobil bola, že som nemyslel dosť megalomanský,“ napísal Cardone. „Odporúčam ti ísť po cieli s hodnotou väčšou ako milión. Vo svete neexistuje nedostatok peňazí, existuje iba nedostatok ľudí, ktorí nemyslia vo veľkom.“

zdroj článku: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: pinterest.com/acidcow.com

Pridať komentár (0)