12 znakov, ktoré ťa upozornia na to, že je čas na zmenu práce

  • Prináša ti práca viac stresu ako potešenia? Cítiš sa, že si so svojimi kolegami nemáš čo povedať?
  • Tieto a ďalšie znaky sú ukazovateľom toho, žeby si mal definitívne popremýšľať nad zmenou práce
Unsplash
  • Prináša ti práca viac stresu ako potešenia? Cítiš sa, že si so svojimi kolegami nemáš čo povedať?
  • Tieto a ďalšie znaky sú ukazovateľom toho, žeby si mal definitívne popremýšľať nad zmenou práce

Prácu si dnes nevyberáme. Len malé percento z nás sa venuje v živote tomu, čo ho naozaj napĺňa. Na každej práci sa však dá nájsť niečo pozitívne. Ak sa ti to však nedarí a stále sa cítiš vnútorné nenaplnený, mal by si popremýšľať nad niečim novým. Existujú ukazovatele, ktoré ti môžu pomôcť pri rozhodovaní, či je čas na zmenu alebo nie.

1. Nadšenie pre prácu sa vytratilo

Keď si začal pracovať, pravdepodobne si sa tešil na to, čo ti ďalší pracovný deň prinesie. Ak je to dnes inak, po príchode do práce necítiš žiadne nadšenie a máš pocit, že neprinášaš žiadnu pridanú hodnotu, mal by si porozmýšľať nad zmenou.

2. Každé ráno máš náladu pod psa

Ak máš každé ráno depresívnu náladu, môže to byť aj tým, že podvedome myslíš na prácu, ktorá ťa vôbec nebaví a s veľkou pravdepodobnosťou potrebuješ zmenu.

3. Spoločnosť, pre ktorú pracuješ sa ocitla v problémoch

Ak má tvoj zamestnávateľ dlhodobé problémy, určite sa to prejaví aj na nálade na pracovisku. Existujú zamestnanci, ktorí takéto búrky dokážu zvládnuť. Ak je to však na teba priveľa, mal by si uvažovať nad odchodom.

4. Neznášaš kolegov a svojho šéfa

Cítiš sa v kolektíve, v ktorom pracuješ, ako keby si tam nepatril? Nemáš na šéfa pekného slova? Ak ťa trápia tieto myšlienky, mal by si porozmýšľať nad zmenou kolektívu a šéfa.

5. Stres v práci sa prejavuje na tvojom zdraví

Ak sa cítiš úzkostlivý a nešťastný počas pracovnej doby, je to dostatočný ukazovateľ toho, že práca nie je pre teba vhodná.

6. Cítiš sa, že do spoločnosti nepatríš

Smerovanie spoločnosti, v ktorej pracuješ je ti cudzie. Spoločenské normy sú ti cudzie. Ak nerešpektuješ tieto hlavné piliere svojho zamestnávateľa, naozaj tam nepatríš.

7. Tvoj pracovný výkon drasticky utrpel

Ak máš pocit, že v priebehu času tvoj pracovný výkon rapídne poklesol, pričom si si istý, žeby si dokázal urobiť omnoho viac, pravdepodobne trpíš syndrómom vyhorenia. Zmena práce je nutná.

8. Neexistuje vyváženie medzi prácou a súkromím

V práci tráviš také množstvo času, že to ukrajuje z tvojej rodinnej pohody. Ak je pre teba dôležité vyváženie práce a rodinného života, neexistuje dôvod prečo by si mal zostávať.

9. Množstvo práce sa zvýšilo, ale plat nie

Považuješ sa za kvalitného pracovníka? Ak áno, pravdepodobne máš aj viac zodpovednosti a širší záber. Ak pracuješ nad rámec toho čo by si mal robiť, pričom sa to neprejaví na výške tvojho platu, nie je dôvod zostávať.

10. Tvoje názory neberie nikto vážne

Pre zamestnanca nie je dôležitý len plat ako taký, ale aj ocenenie, pochvala a pocit, že firme prináša niečo viac. Dobrý šéf by mal preto počúvať názory svojich zamestnancov a chváliť ich. Ak sa toto nedeje, zamestnanec môže získať pocit, že pre filmu veľa neznamená.

11. Máš pocit, že stojíš na mieste

Ak pracuješ v spoločnosti už dlhší čas na jednej pozícii, môže prísť nuda. Ak si dosiahol na danej pozícii maximum a neexistuje cesta ako sa posunúť o kúsok vyššie, pravdepodobne zatúžiš po zmene.

12. Zažívaš nejakú formu nevhodného správania

Sexuálne obťažovanie na pracovisku alebo šikanovanie by malo byť neprípustné. Ak sa to deje tebe alebo kolegom a nesúhlasíš s tým, nie je dôvod zostávať.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK