13 najlepších Nintendo 64 hier všetkých čias

Rudolf Nečas / 3. novembra 2016 / Zaujímavosti

Jedna z najlepších herných konzol sveta práve oslávila 20 rokov.

V roku 1996 bola predstavená malá konzola s názvom Nintendo 64, ktorá navždy zmenila spôsob, akým uvažujeme o videohrách. Či sa ti už páčila pre prvé záblesky 3D hrania v Super Mario 64 alebo závodenie so záchvatmi hnevu v Mario Kart 64, hádam všetci čo na nej niečo hrali ju berú ako kultovú konzolu. Poďme sa pozrieť na 13 najlepších hier pre túto klasiku:

40090-pilotwings_64_europe_enfrde-1

foto: emuparadise.me

Pilotwings 64 bol skvelý 3D letový simulátor. V priebehu hry sa odomykali rôzne vozidlá, vrátane rogala a jet packu, pomocou ktorých si sa mohol prepravovať cez rôzne prostredia hry.

maxresdefault

foto: youtube.com

Blast Corps je Nintendo 64 hra vyvinutá herný vývojárom „Rare“ v neskorých 90-tych rokoch. V tejto akčno-logickej hre si mohol jazdiť na širokej škále vozidiel, s ktorých pomocou bolo možné rozbíjať budovy a proste spôsobovať chaos. Či už sa ti jej country hudbou inšpirovaný soundtrack páčil alebo nie, „Blast Corps“ je určite jednou z najlepších Nintendo 64 hier všetkých čias.

jfg

foto: dualshockers.com

Jet Force Gemini bol jedným z priekopníkov žánru strieľačiek s pohľadom z tretej osoby. Táto štýlová sci-fi hra od Rare vyzerá trochu smiešne a hlúpo, ale zvuk guliek svištiacich navôkol počas prestreliek je vážne skvelý.

mario_party_boxart_front

foto: diceblock.wikia.com

Ak by sme mali rebríček hier zodpovedných za ničenie priateľstiev, Mario Party by obsadila tie najvyššie priečky. Nič človeka nenaštve tak, ako keď mu niekto na poslednú chvíľu ukradne ťažko získané hviezdičky. Tí, ktorí Mario Party hrali ju majú radi a zároveň strašne nenávidia, ale nedá sa poprieť, že je jednou z najlepších hier pre N64.

roguesquadron

foto: thenerdstash.com

Star Wars: Rogue Squadron je skvelá Star Wars hra plná parádnych bojov v stíhačkách. Aj keď treba priznať, že kultový zvuk TIE Fightera má na jej čare veľký podiel.

wii_u_virtual_console_mario_tennis

foto: nintendonews.com

Mario Tennis bola fantastická multiplayerová hra. Navyše sa vďaka nej celú generácia detí naučila chápať bizarnú terminológiu bodovania vo svete tenisu.

fzerox1280jpg-ed6147_1280w

foto: ign.com

F-Zero X si fanúšikov závodného žánru získal viacerými spôsobmi. Či už si miloval bleskovo rýchle tempo pretekov alebo gitarové prvky soundtracku, F-Zero X bol ako dávka čistého adrenalínu.

perfect_dark_cover_art

foto: perfectdark.wikia.com

Perfect Dark bola jedným z mála titulov na N64 pre dospelé publikum. Ponúkala aj mód pre viacerých hráčov, ale jej najlepším prvkom bola vynikajúca kampaň.

banjo-kazooie-wallpaper-nintendo-64-cover-1920x1320-hd

foto: techagesite.com

Nintendo 64 bola hlavným domovom pre trend 3D plošinoviek, ktorý sa prehnal herným svetom v neskorých 90. rokoch. Jedným z hlavných titulov tohto trendu bol bezpochyby Banjo-Kazooie, ktorý vynikal prepracovanou grafikou a zábavným gameplayom.

super_smash_bros_nintendo_64_cover_art

foto: mynintendonews.com

Oproti bleskovej akcii v Super Smash Bros. pre Wii U vyzerá verzia pre Nintendo 64 ako spomalený film, ale v čase keď vyšla, bola revolučná. Sledovať všetky Nintendo postavičky ako sa medzi sebou mlátia hlava-nehlava poskytlo značnú dávku zábavy.

mk-64

foto: urbangameplay.com

Ďalšia hra, pri ktorej pocity hráčov balansujú na tenkej línii medzi radosťou a záchvatom zúrivosti je bezpochyby Mario Kart 64. A jej nechválne známa modrá ulita má pravdepodobne na svedomí rozbitie poriadnej kopy ovládačov.

maxresdefault-1

foto: youtube.com

Pre mnohých, bol Super Mario 64 prvou 3D hrou, ktorú kedy hrali. Vďaka svojmu skvelému dizajnu levelov a citlivému, presnému ovládaniu sa nestratí ani dnes. Navyše, nie je nič lepšie ako pozrieť sa na svetlo v zámku a objaviť tajný level, v ktorom lietaš s okrídlenou čiapkou na hlave.

tlozoot

foto: gamegrumps.wikia.com

The Legend of Zelda: Ocarina of Time je stále jedna z najlepších Legend of Zelda hier, ktoré boli vydané. To je už čo povedať s ohľadom na neuveriteľnú úroveň kvality naprieč mnohými Zelda titulmi. Jej kultový soundtrack a celkový pocit z hry sú proste nezabudnuteľné.

zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: wow247.co.uk

Pridať komentár (0)