14 karibských ostrovov, ktoré sú ideálne pre každého cestovateľa a freelancera

Filip Mosnár / 5. septembra 2016 / Lifehacking

Nie každý má rád Pirátov z Karibiku, ale každý má rád karibské ostrovy. Či už si digitálny nomád, ktorý hľadá novú inšpiráciu pre prácu, alebo si nevieš vybrať dovolenku, teraz môžeš zistiť ktorý ostrov bude najlepšie vyhovovať tvojím potrebám.

Ak ti vadí zima, chýbajú ti piesočnaté pláže, nevieš kam ísť najbližšie na svoj nomading alebo potrebuješ nájsť nové chute, tento článok je pre teba. Pripravili sme ti zoznam ostrovov, v ktorom sa nájde každý cestovateľ, od adrenalínového až po „plažáka“. Takže si v kľude prejdi náš zoznam ostrovov a rovno kukni aj ponuku leteniek.

Caribbean-antique-vintage-map-1807

foto: gallupmap.com

Na ostrove St. Lucia nájdeš romantiku

Obľúbený ostrov na medové týždne. St. Lucia je plný odlúčených rezortov, v izbách nájdeš súkromný bazénik a fantastický výhľad. Na ostrove sa nachádza niekoľko dažďových pralesov, vodopádov a horúcich prameňov. Nepochybne so svojou polovičkou budeš mať čo objavovať na tomto čarovnom ostrove.

best-for-a-romantic-getaway-st-lucia

 

Pre rodiny sú tu Bahamy

Na Bahamy sa lieta z Viedne a nájdete tu množstvo all-inclusive rezortov, ktoré sú zamerané pre rodiny s deťmi. V rezortoch sa nachádzajú aquaparky, akvária s miestnymi rybami, ihriskami a mnohými ďalšími benefitmi. Je to ostrov na ktorom si pobyt užijú rovnako rodičia aj deti.

best-for-families-bahamas

Pre potápačov Curacao

Ak nechceš celú dovolenku prežiť v rezorte, chceš nájsť zážitky, objaviť niečo na dne, Curacao je tvoj ostrov. Štyridsať rôznych potápačských oblastí, pokrývajúcich šesťdesiatpäť rôznych miest. Nájdeš tu vraky, korálové útesy, je to raj pre klasických potápačov, aj pre fanúšikov šnorchlovania. Možno nájdeš aj pirátsky poklad.

best-for-divers-curacao

Pre gastronómov je tu Anguilla

Či už je tvoj cieľ navštevovať luxusné gastronomické podniky, vymieňať si overené tipy a triky, alebo si zapálený pre streetfood, Anguilla „is the place“.

Reštaurácie ťa tu nechcú len nakŕmiť, ponúkajú ti aj kurzy varenia a ochutnávky vína. Reštaurácie tohto ostrova sa zameriavajú na čerstvé suroviny a vlastné recepty. Ak sa teda potrebuješ na dovolenke dobre najesť a si fanúšikom nových chutí, vôbec už neváhaj.

best-for-foodies-anguilla

Pre vyznávačov luxusu ostrov Saint-Barthélemy

Ostrov kde sa hovorí francúzsky, jazykom luxusu, je pre svoje ohromujúce pláže, dizajnérske butiky a gurmánske reštaurácie známy medzi bohatými nadšencami luxusu. Často je tu vidieť celebrity na ich jachtách, plaviac sa pri ostrove. Nočné kluby sú tu vychýrené, ubytovanie je väčšinou v súkromných vilách, izby zasa dostávaš spolu s komorníkom.

best-for-luxury-saint-barthlemy

Ak potrebujete refresh: Turks and Caicos

Toto je ostrov, kde nájdeš prvotriedne zdravotnícke a wellnes zariadenia, ktoré sa o teba postarajú nech si fit.

Nájdeš tu všetko, od thajskej masáže cez pilates a jógu až po Japonské vírivky.

best-for-health-fanatics-turks-and-caicos

Ideálne pre člnkovanie sú British Virgin Islands

Na loďke tu môžeš objaviť rôzne ostrovčeky, ktoré len ťažko nájdeš v katalógu bežnej cestovky.

Plaviť sa je tu pomerne bežné, je to fakt najlepší spôsob, ak si chceš nájsť pláž sám pre seba. Keď si k tomu pripojíš priaznivé vetry tejto oblasti, hneď človeka chytá námornický duch.

best-for-boating-british-virgin-islands

Ak ale hľadáš nákupný ošiaľ, choď na St. Martin/Sint Maarten

Vďaka „duty free“ politike ostrovov, nakupovanie je obľúbený spôsob ako tu stráviť deň. Ak hľadáš kozmetiku, cigary, alkohol, šperky, elektroniku alebo luxusné oblečenie, si na správnom ostrove. Každý fanúšik nákupov sa tu vyblázni lepšie ako kdekoľvek inde.

best-for-shopping-st-martinsint-maarten

Ak máš obmedzený budget, skús Dominican Republic

Nájdeš tu mnoho all-inclusive rezortov, ktoré majú k štandardu pridanú hodnotu.

Či už budeš mať v cene naplánované rôzne výlety, vodné športy, alebo večerné vystúpenia, je len na tebe.

Každý si tu dokáže nájsť svoj package ktorý mu najviac vyhovuje

best-for-budget-travelers-dominican-republic

Nezadaný nájdu čo hľadajú v Puerto Rico

San Juan má neskutočne živý nočný život, sústredený v hoteloch, baroch a reštauráciach, ktoré sa tiahnu cez Calle San Sebastián.

Či už hľadáš klasiku miestnej oblasti, ako sú salsa alebo Latino jazz alebo potrebuješ poriadne techno party, nájdeš to v Puerto Rico.

Ak si ale nevieš vybrať, môžeš zájsť do klubov ktoré kombinujú obe tváre tohto ostrova, nemôžeš sa tu jedine nudiť.

best-for-singles-puerto-rico

Jamaica pre milovníkov hudby

Rodisko Boba Marleyho a reggae má čo ponúknuť každému milovníkovi tohto hudby. Zlieva sa tu klasické old school reggae spolu s novým, tvoreným mladými autormi, takže je len na tebe, či si vyberieš svoju stranu, alebo sa rozhodneš počas prechádzky po pláži ísť za hudbou a nájsť to pravé pre teba.

best-for-music-jamaica

Dominica pre outdoor ľudí

Nature Island, to je prezývka ktorú si tento ostrov nesie úplne zaslúžene. Prischla mu vďaka jeho vulkanickému terénu, ktorý na ostrove spôsobil výskyt mnohých javov, ako sú horúce jazerá, pláže s čiernym pieskom a geotermálne pramene.

Na tomto ostrove je stále čo objavovať, tak si zbaľ poriadnu obuv, žabky kľudne nechaj doma.

best-for-outdoorsy-types-dominica

 

Ak chceš leňošiť na pláži, pozri Aruba

Aruba je skutočným rajom pre milovníkov slnka a vody. Pláže s najkrajším bielym pieskom, tyrkysovo modrá voda, tiché zátoky, reštaurácie a hotely hneď na pláži, to je Aruba. Ak ti náhodou začne chýbať pohyb, miestne vetry mimoriadne prajú kite surfingu, ktorý sa tu teší nesmiernej popularite.

best-for-beach-bums-aruba

Milovníci histórie nevynechajú US Virgin Islands

V 17. storočí miesto skutočne žilo naplno. Obchod s otrokmi, prominentný prístav, rumové plantáže, všetko tu tvorilo živý ruch.

Dnes si to tu všetko môžeš pozrieť, rovnako ako aj také zaujímavosti ako Synagóga sv. Tomáša, Fort Christiansvaern alebo Drake’s Seat, nesúci názov po sirovi Francisovi Drakeaovi, ktorý používal miestny záliv na ukotvenie svojich lodí. Nájdi všetko, čo ťa na dejepise nenaučili na tomto ostrove.

best-for-history-buffs-us-virgin-islands

 

Dúfam, že jediné, o čom teraz ohľadom Karibiku váhaš, je že na ktorý z ostrovov sa vybrať. Ale to je v poriadku, pretože každý má svoje vlastné čaro a dýcha svojou vlastnou kultúrou. Je už len na tebe, ktorý z ostrovov má podobný charakter ako ty a ktorý si vyberieš. Si dobrodruh? Hľadáš oddych? Potrebuješ sa dobre najesť?

Je to len na tebe, kde zakotvíš.

Travel photography in the British Virgin Islands while sailing with the Harrison family in January and February, 2013. All photos by Hunter Harrison of Hunter Photographic, a Cleveland wedding photographer. More on the web at www.hunterphotographic.com.

Zdroj: bussinesinsider.com, pinterest.com, zdroj fotografií: bussinesinsider.com&pinterest.com

Pridať komentár (0)