14 úžasných gadgetov, ktorým neuveríš, že existujú

Ľubica Mervová / 2. mája 2017 / Tech a inovácie

zdroj: Hidrate/Tomofun

Nástroje a technológie, ktoré nám akokoľvek uľahčia a spríjemnia život sú v súčasnosti veľkým trendom. Pri snahe vyvinúť niečo také ľudia často prichádzajú so zvláštnymi vynálezmi. Mnohé z nich boli pri uvedení na trh prijaté skepticky, časom sa z nich však stali veci, ktoré sa oplatí kúpiť. Naopak, niektoré zostali naďalej zbytočnými hlúposťami, ktoré nikdy potrebovať ani používať nebudeš. Aby si videl, kam až je svet technológií schopný zájsť, ukážeme ti niekoľko nástrojov, ktoré reálne existujú.

Quirky Egg Minder

Tento divný stojan na vajíčka rieši odvekú otázku: „Prečo môj stojan na vajíčka nemôže byť pripojený na internet?“ Nástroj je prepojený s tvojim smartfónom a oznámi ti, keď sa ti vajcia míňajú (lebo sám, keď ich varíš, tak to neuvidíš). LED svetlá na boku stojana ti zas povedia, ktorému vajíčku končí dátum spotreby najskôr. Tento šikovný must-have nástroj stojí na Amazone iba 13$. No nekúp to…

quirky-egg-minder

Quirky

Hidrate Spark

Hidrate Spark je jedna z mnohých smart fliaš na vodu, s ktorými sa v posledných rokoch roztrhlo vrece a majú prevažne rovnaké funkcie. Spáruješ ju cez Bluetooth so smartfónom a ona ťa bude udržiavať hydratovaného. Aby sme boli fér, táto fľaša má aspoň pekný dizajn, a keď zistí, že by si sa mal napiť, pekne svieti. Ale platiť 55$, aby si vedel kedy sa máš napiť je trošku mimo. Najmä, keď si na to môžeš stiahnuť aplikácie, ktoré sú zadarmo.

hidrate-spark

Hidrate

Brita – džbán s nekonečným pripojením na wifi

Technologické spoločnosti sú asi nejako zaťažené na vodu. Džbán Brita, za 45$, sa vyhlasuje za „budúcnosť hydratácie“. Funguje ako hociktorý iný Brita džbán, jediný rozdiel je, že ťa upozorní, kedy treba vymeniť filter. Keď sa tak stane, automaticky objedná na Amazone filter za 6$. Táto technológia typu „som príliš lenivý prijať akúkoľvek zodpovednosť“ však bude určite dobrým biznisom, aj keď myšlienka automatizovaného obchodu je trochu nenásytná.

brita-infinity-wifi-connected-pitcher

Brita

Kuvée Bottle

Kuvée fľaša vína má WiFi pripojenie a dotykový display, ktorý tento rok vyzbieral v crowdfundingu 6 miliónov dolárov na financovanie. Pracuje s vybraným množstvom vínnych kaziet. Display ti ukáže rôzne zaujímavosti o víne, ktoré piješ.

kuve-bottle

Kuvee

Hatch 

Áno, existujú aj detské smart veci. Ak dáš dieťa na prebaľovaciu podložku Hatch, máš prehľad o jeho hmotnosti, výmene plienok, príjme potravy, … Tieto informácie prichádzajú do súvisiacej aplikácie. Ak potrebuješ, môžeš tieto dáta zdieľať s pediatrom. Nie je to síce úplne zbytočné, najmä ak máš chorľavé dieťa alebo trpí rôznymi alergiami, ale cena tohto zariadenia je 250$.

hatch-baby-smart-changing-pad

Hatch Baby

Onvi Prophix

Onvi Prophix nie je jediná smart zubná kefka. Je možné ju napojiť na aplikáciu, ktorá ti okrem iného ukáže fotky a živé video z vnútra úst. Má na to 10 megapixlový fotoaparát vstavaný do kefy. Ak máš závažný zubný problém, môžeš si ju za 400$ objednať alebo napríklad zájsť k zubárovi.

onvi-prophix

onvi

Flosstime

V 21. storočí zubnej hygieny je tu novinka Flosstime. Je to šikovný dávkovač zubnej nite, ktorý si doma pripevníš na zrkadlo v kúpeľni. Pri poklepaní ti vylezie 45 cm zubej nite. Hlavnou myšlienkou je, aby si tento stroj mal na očiach stále, keď sa nachádzaš v kúpeľni a dodržiaval dentálnu hygienu. Ak už nič iné, tento prístroj má potenciál aspoň v detskej verzii. Na predaj bude koncom tohto roka.

flosstime

Flosstime

Juicero

Juicero je 700-dolárový odšťavovací systém, ktorý ti neurobí džús, pokiaľ máš odpojené WiFi. Ak ťa to nedesí, môžeš si ho objednať. Nie je to síce najlacnejší odšťavovač, napriek tomu by mohla jeho cena časom klesať.

juicero

Juicero

Flatev

Flatev je prístroj na tortilly. Do stroja podobného hriankovaču vložíš tortilly, stlačíš tlačidlo a stane sa zázrak. Predávať sa bude v auguste 2017 za 437$ za balenie, 8 kusov toboliek v balení za 6$. Tento projekt vyzbieral na Kickstarteri 136 000$.

flatev

Flatev

HapiFork

Táto smart vidlička napojená na Bluetooth, vibruje keď cíti, že budeš jesť príliš rýchlo. Znie to síce šialene, ale snaží sa zabrániť reálnemu problému. Jeho cena je 70$.

hapifork

Hapifork

Oombrella

Ak tiež zabúdaš dáždniky, Oombrella ti vie poslať svoju poslednú polohu, ak ju nebudeš vedieť nájsť. Taktiež ti na mobil pošle výstrahu pred počasím, čo je celkom zbytočné, keďže aplikácií o počasí je niekoľko. Tento dáždnik stojí 80$.

oombrella

Wezzoo

Belty Good Vibes

Druhý smart opasok od francúzskeho startupu Emiota slúži ako akýsi kožený fitness tracker. Po spárovaní s aplikáciou vibruje vždy, keď sedíš príliš dlho, nestojíš vzpriamene, piješ málo vody, … Emiota ho chce predávať od decembra a stáť bude od 395$.

belty-good-vibes

Emotia

Furbo

Existujú rôzne kamery a zariadenia na sledovanie domácich miláčikov, Furbo sa však líši tým, že z neho vieš na diaľku vystreľovať maškrtky cez tvoj smarfón. Má obojstranné vysielačky, ktoré umožňujú hovoriť k tvojmu maznáčikovi a pošle upozornenie, ak zaznamená štekanie. Cez Indiegogo na toto zariadenie vyzbierali 500 000$ a na Amazone sa začína predávať 13. septembra za 139$.

furbo

Tomofun

Bruno

Tento 140$ odpadkový kôš musíš každý mesiac nabiť. Taktiež potrebuje vlastné sáčky, aby fungoval, čo je pomerne nepraktické. V dolnej časti nádoby je malý vákuový otvor, ktorý vcucne akékoľvek omrvinky, vlasy alebo iný drobný odpad zo zeme, čiže už nemusíš používať metlu a lopatku.

bruno

Bruno

Zdroj: www.businessinsider.com

Pridať komentár (0)