15 Android aplikácií, ktoré na iPhone nenájdeš

Rišo Néveri / 30. novembra 2014 / Biznis

Ak by som porovnával Android a iOS, našlo by sa mnoho rozdielov. Android je otvorenejší, dovoľuje vývojárom viac a existujú preto zaujímavé aplikácie exkluzívne pre tento systém… Nasleduje najlepších 15 aplikácií, ktoré svojim kamošom s iPhonom neodporučíte :).

 

Google Sky Map

Horúca noc, pláž, krásna obloha a slečna. Obzeráte si hviezdy a neviete sa zhodnúť na súhvezdiach? Google je pravý parťák. Sky Map nasmerovaním smartfónu na oblohu zobrazí súhvezdia, hviezdy a planéty. Naučíte sa veľa s minimálnou námahou.

Cena: Zadarmo

 

Link Bubble Prehliadač

Asi najjednoduchšia forma prehľiadania na smartfóne je Link Bubble. Po kliknutí na odkaz sa vám stránka načíta na pozadí a vy môžete pokračovať v čítaní. Keď si chcete stránku zobraziť, jednoducho otvoríte Link Bubble prehliadač a stránka sa vám zobrazí už načítaná.

Cena: Zadarmo

 

Light Flow

Ak má vaše zariadenie LED diódu pre zobrazenie upozornení a táto LED dióda je farebná, Light Flow vám umožní prideliť rôzne farby podľa rôznym upozorneniam. Môžete tak prideliť červenú pre kalendár, modrú pre Facebook atď…

Cena: Zadarmo

 

Muzei

muzei, zdroj: google play

Základom Muzei je živé pozadie, ktoré denne mení vašu domovskú obrazovku na iné známe umelecké dielo. Pozadia vyzerajú úžasne a naučíte sa aj trocha o umení.

Cena: Zadarmo

 

HoverChat

Chatujte v priehľadných plávajúcich oknách, bez prerušenia videa, prepnutia alebo ukončenia aplikácie. Okná si viete zväčšiť, zmenšiť a upraviť podľa potreby. Je to pohodlné riešenie pre tých, čo robia na smartfóne viacej vecí naraz.

Cena: Zadarmo

 

Google Keep

Pravdepodobne veľa z vás pozná Google Keep, rovnako ako aj ja… Prekvapilo ma však, že táto aplikácia nemá oficiálnu verziu pre iOS zariadenia. Pre tých, ktorí Keep nepoznajú, je to asi najjednoduchšia aplikácia pre rýchle a jednoduché poznámky. Poznámky sa dajú farebne odlíšiť, môžete si pridať pripomienky podľa času a polohy, a keď ste pripojení k internetu aplikácia vám hovorené poznámky prepíše na text.

Cena: Zadarmo

 

Cerberus

Ukradli vám zariadenie? Najlepšia aplikácia, ktorú v tomto prípade môžete mať nainštalovanú je Cerberus. Svoj telefón budete vedieť ovládať cez webstránku, textovú správu, budete môcť spustiť alarm aj v tichom režime, zmazať všetky dáta, uzamknúť zariadenie pomocou hesla, nahrať zvuk alebo zistiť zoznam volaných čisiel. Toto všetko môžete spraviť a aplikácia ostáva skrytá pred zlodejom.

Cena: Free škúšobná doba, neskôr jednorázový poplatok 2,99 €

 

Lux

Lux je jednoduchá aplikácia, ktorá vám dáva úplnú kontrolu nad vaším displejom. Znížte si jas úplne pod nulu, nastavte automatický nočný režim podľa západu slnka a omnoho viac…

Cena: 2,67 €

 

Cover

Každý máme aplikácie, ktoré otvárame najčastejšie. Nie sú ale rovnaké keď sme doma, alebo  v meste. Cover je aplikácia, snímajúca polohu smartfónu, či ste doma alebo na ceste. Podľa situácie vám potom na uzamykacej obrazovke ponúka najrelevantnejšie aplikácie pre rýchle spustenie.

Cena: Zadarmo

 

Locale

Locale je ďaľšia appka ponúkajúca maximálne prispôsobenie správania vášho telefónu. Na základe udalostí ako napríklad osoby, ktorá volá, polohy alebo orientácie vášho smartfónu viete nastaviť funkcie smartfónu… Ako príkladom môže byť stíšenie smartfónu tým, že ho položíte na displej.

Cena: 7,99 €

 

VLC player

Ak ste niekedy mali problém s prehratím videa na smartfóne alebo tablete, kvôli nekompatibilnému formátu, VLC je pre vás. Cez tento prehrávač spustíte takmer všetko.

Cena: Zadarmo

 

tTorrent

Nikto z nás prirodzene torrenty nepoužíva, iba keď si chceme stiahnuť nejaký ten legálny softvér s voľnou licenciou… Pre tie situácie je výborným riešením tTorrent, ktorý ponúka jednoduché vyhľadávanie torrentov, sťahovanie a omnoho viac.

Cena: Zadarmo

 

Mighty Text

mightytext, zdroj: google play

Mighty Text je výborná aplikácia, ktorá presunie písanie SMS správ na váš počítač keď to potrebujete. Môžete tak SMS konverzácie viesť z veľkej obrazovky a telefón nechať bokom. Super appka, ak ešte používate SMS správy ;)…

Cena: Zadarmo

 

Tasker

“Urob x, keď sa stane y…” Tak by som Tasker v skratke charakterizoval. Aplikácia umožňuje vytvárať vlastné reakcie na viac ako 200 udalostí, vďaka čomu bude smartfón ešte viac smart.  Príkladom takejto reakcie by mohlo byť “Pripomeň mi kúpiť mlieko, keď opustím dom.” Tasker však robí trocha viac. Priamo v aplikácii si na základe vytvorených “receptov” môžete vytvoriť vlastnú aplikáciu a neskôr ju predávať.

Cena: 2,99 €

 

UCCW

Aplikácia UCCW umožňuje vytvorenie a návrh vlastného widgetu pre domovskú obrazovku. Zvolíte si jednu z tém a čo by widget mal zobrazovať – text, obrázky, počasie, kalendár, hodinky, stav batérie atď…

Cena: Zadarmo

 

Zdroj: businessinsider.com

 

Pridať komentár (0)