15 trikov, ktoré ti uľahčia prácu s Gmailom

Dominika Kassová / 24. septembra 2015 / Lifehacking

Gmail nie je iba program na odosielanie elektronickej pošty, ale i kultúrna sila. Má totiž najširší emailový servis na svete a vytvoril štandart toho, čo používatelia očakávajú od svojej mailovej schránky. Jeho používanie ti spríjemňujú aj mnohé aplikácie a plug-iny, ktoré okrem iného aj šetria čas.

 

Sortd

Zmení tvoj Gmail na užitočný zoznam, ktorý sa prispôsobí štýlu tvojej práce. Názvy zoznamov sa dajú ľahko prepisovať a reorganizovať. Stačí ich iba uchytiť a preniesť.

 

UglyEmail

Možno o tom nevieš, ale existujú nástroje na sledovanie emailov. Odosielateľ potom vie, či si si jeho email už otvoril a prečítal alebo nie. Dokonca mu nástroj Ugly Email ukáže tvoju polohu, kde si si email rozklikol. Po tom, čo si ho nainštaluješ, sa ti pri prichádzajúcej pošte začne objavovať symbol oka.

 

 

FullContact

Chceš vedieť všetko o ľuďoch, ktorí ťa kontaktujú cez Gmail? Nainštaluj si FullContact. Vďaka nemu si môžeš adresáta preklepnúť cez jeho tweety, fotky na Instagrame či cez statusy na Facebooku. Ak ťa kontaktuje rovno firma, môžeš sa o nej dozvedieť aj užitočné informácie ako jej sídlo, aká je veľká atď… Táto apka sa dá prepojiť aj na Google Calendar. Musíš ale používať prehliadač Google Chrome.

 

MixMax

Vytvor si šablóny a hlásenia jedným kliknutím. Aplikácia MixMax ti pomôže ľahko si plánovať stretnutia tak, že ľuďom dovolí skrz emailovú komunikáciu zvoliť si v kalendári termín, ktorý im vyhovuje. Podobne ako FullContact je aj táto apka súčasťou prehliadača Google Chrome.

 

Snapmail

Načo používať na komunikáciu dva rôzne programy? Gmail vyvinul komunikátor, cez ktorý môžeš s inými ľuďmi chatovať rovnako ako cez WhatsUp. Môžeš v ňom aj zamietnuť otravné reklamné letáky, a zas email, na ktorom ti záleží, vďaka Snapmailu neprešvihneš.

 

Unsubscriber

Ide o aplikáciu pre iPhony s jediným účelom: ľahko sa odhlásiť od odoberania nepotrebnej a otravnej pošty ako sú newslettre. 

 

MailTrack.io

Vďaka tejto apke budeš môcť presne vedieť, kedy bol tvoj mail odoslaný (stačí jedno odškrtnutie) a kedy bol otvorený (dve odškrtnutia). A nie iba to. MailTrack.io ti povie, keď si tvoj email niekto prečítal, a to aj v prípade, že si ho poslal viacerým adresátom naraz.

 

Giphy

Pohyblivé virálne obrázky dokážu každý mail oživiť. Giphy vyhľadáva vhodné ilustrácie a pridáva ich do tvojho Gmailu. Ak si program nainštaluješ, vedľa tvojich naformátovaných ikon sa objaví dúhová ikonka Giphy, ktorá ti umožní umiestňovať gifká do tvojich mailov.

 

 

MailBurn

MailBurn sa po inštalácii objaví v Gmaili vedľa tlačidla “poslať”. Vďaka MailBurnu nielenže poštu pošleš, ale sa po prečítaní aj sama zničí, aby nemohla byť zneužitá ďalej. Tlačidlo zašifruje tvoju správu a prijímateľovi pošle link na ňu. Keď si ho potom rozklikne, Snapmail mu hneď zašle informáciu, že sa správa za 60 sekúnd zničí. 

 

Gmail Offline

Je presne to, čo aj jeho názov evokuje. Že nevieš o čom je reč? Gmail Offline ti pomôže pracovať s tvojou mailovou schránkou aj vtedy, keď nie si pripojený k internetu. Je to užitočné najmä, keď máš problémy so signálom alebo keď si chceš šetriť dáta.

 

Dropbox

Pomáha ti šetriť miesto integráciou dropboxu a tvojich mailov. Podobne ako predchádzajúce vychytávky, aj Dropbox je súčasťou rozšírených funkcií browseru Google Chrome, ktorá vytvára bezpečné online úložisko dát na internete. Aplikácia má prehľadné a intuitívne ovládanie. 

 

Boomerang

Tento plug-in ti nepomáha iba plánovať e-maily, ale aj follow-upy. Podporujú ho prehliadače ako Chrome, Firefox a Safari. Zahŕňa množstvo “chuťoviek”, z ktorých najužitočnejšia je asi schopnosť zaslať email “neskôr”. Normálne napíšeš správu ako inokedy, no namiesto odoslania využiješ kalendár a naplánuješ si, kedy má byť správa odoslaná. Vďaka Boomerangu si môžeš poslať aj upozornenie, aby si na nič nezabudol.

 

Find Big Mail

Ak máš pocit, že máš vo svojom Gmaili málo miesta, môže to byť preto, že máš vo svojej schránke správy s obrovskými prílohami. Find Big Mail ich šikovne vyhľadá a ty ich môžeš zmazať. Behom sekundy tak môžeš zmenšiť objem svojej schránky o polovicu.

 

WiseStamp

Vďaka nemu si môžeš do každého emailu automaticky pridať podpis podľa tvojich predstáv. Môžeš si vybrať font, veľkosť, farbu, či fotografiu. Náročnejší môžu k podpisu pridať i RSS feeds, Facebook, Twitter a LinkedIn.

 

Hiver

Vďaka tomuto triku môžeš zdieľať svoje poznámky s ostatnými. Ak s niekým spolupracuješ na nejakom projekte alebo máš viac kolegov v tíme, Hiver ti uľahčí spoluprácu. Ak totiž k hociktorej emailovej konverzácii pridáš štítok (label), objaví sa to aj v schránke tvojich kolegov.

 

Zdroj: Business Insider

Pridať komentár (0)