15 užitočných nástrojov od Googlu, o ktorých väčšina ľudí nevie

Linda Cebrová / 30. decembra 2016 / Lifehacking

Zjednoduš si život týmito vychytávkami od spoločnosti Google.

Vďaka Google Keep si rýchlo zaznamenáš svoje nápady a môžeš ich zdieľať s priateľmi a rodinou. Nahraj hlasovú poznámku a nechaj si ju automaticky prepísať, nech už si kdekoľvek. Vyfoť si účet alebo dokument a jednoducho si ich zaraď do kategórií alebo ulož na neskôr.

 

Google Timer

Ak do vyhľa­dá­va­nia zadáš čas a za tým slovo “timer“, Google sa pre­mení na časo­vač a začne odpo­čí­ta­vať tebou zadaný čas.

timer

zdroj fotografie:businessinsider.com

 

Google Sky

Cestovať ku hviezdam nebolo nikdy jednoduchšie. Google sa spojili s astronómmi na niektorých z najväčších observatórií na svete, aby ti poskytol nový pohľad na oblohu. Tento nástroj poskytuje vzrušujúci spôsob, ako sa prechádzať a skúmať vesmír. Objavíš pozície planét a súhvezdí  a dokonca máš možnosť sledovať narodenia vzdialených galaxií, ako sa to dá aj z  Hubblovho kozmického ďalekohľadu.

sky

zdroj fotografie:businessinsider.com

Books Ngram Viewer

Poteší nie len jazykových analytikov a odborníkov. K dispozícií máš storočie kníh, v ktorých môžeš vyhľadať ako často sa vyskytovali v danom období akékoľvek slová. Dá sa tak sledovať, ako sa menilo vnímanie sveta, kedy sa z kníh vytratili určité osoby alebo historické udalosti  ale aj výskyt úplne nových slov a termínov. Dáta siahajú až do roku 1500.

book

Máš rád veľké čísla? Google ti pomôže zistiť, ako sa vyslovuje aj 12 miestna číslica. Stačí za ňu zadať „=english

cisla

zdroj fotografie:businessinsider.com

Vedel si, že v Google Translate je takzvaný „manuál“ vďaka ktorému môžeš nakresliť ľubovolný znak a rovno aj zistiť čo znamená?

znak

zdroj fotografie:businessinsider.com

Fonty na písanie sa vždy zídu. V Google Fonts ich najdes 810 a využiť ich môžeš úplne zadarmo.

fond

zdroj fotografie:businessinsider.com

 

 

Google Input Tools

Neobmedzuj sa len na jeden jazyk sveta, ak môžeš vyskúšať každý jeden. Tento nástroje na zadávanie textu ti umožní písať v jazyku, ktorý si vyberieš.

jaz

zdroj fotografie:businessinsider.com

Google študovňa

Začni sa prehrabávať vo viac ako 160 miliónoch dokumentov a odbornej literatúre. Nájdeš tu väčšinu recenzovaných on-line akademických časopisov a kníh, ako aj dizertácie alebo súdne stanoviská a patenty.

stud

zdroj fotografie:mybloggerlab.com

Ak máš rád ume­nie, v Google Art náj­deš diela a foto­gra­fie z naj­slávnejších sve­to­vých múzeí. Určite poteší aj možnosť prezerať si jednotlivé diela vo vysokom rozlíšení.

art

zdroj:businessinsider.com

Insights je ťahák pre všet­kých mar­ke­té­rov a podnikateľov. Poskytuje všetky dáta a infor­má­cie o aktu­ál­nom stave v odvetí.

mar

zdroj fotografie:businessinsider.com

Chceš vedieť čo dnes vyhľa­dá­vali ľudia v rôznych kútoch sveta? Google trends ti ukáže naj­viac vyhľa­dá­vané výrazy za  vybraný deň.

 

trend

zdroj fotografie:businessinsider.com

V Spojených štátoch už robí Google aj donášku. Do 24-hodín ti doručí knihy, potraviny alebo elektroniku. Služba monetálne pokrýva 90 % USA, dúfajme, že sa dočkáme aj na Slovensku.

don

zdroj fotografie:businessinsider.com

Google Sound Search Widget funguje ako Shazam. Pomôže ti nájsť názov pesničky, ktorú práve počúvaš. Je priamo prepojený aj s Google Play, takže si ju budeš môcť rovno aj zakúpiť.

shaz

zdroj fotografie:businessinsider.com

Google ponúka katalóg so zvukmi zvierat. Ľahko ich nájdeš, ak zadáš „ animal sounds“ alebo jednoducho napíšeš meno konkrétneho zvieraťa. Že načo ti to bude? Zabavíš tým dieťa aj na pár desiatok minút.

ani

zdroj fotografie:businessinsider.com

zdroj:businessinsider.com zdroj titulnej fotografie:vocativ.com

Pridať komentár (0)