20-ročná Kylie Jenner získala v priebehu troch rokov majetok v hodnote 900 milónov dolárov. Chce prekonať Zuckerbergov rekord

  • 20-ročná Kylie Jenner vybudovala kozmetickú značku v hodnote stoviek miliónov dolárov
  • Jej prvým produktom bola sada produktov na pery v cene 29 dolárov
  • Kylie má našliapnuté prekonať prvenstvo Marka Zuckerberga ako najmladšieho miliardára
kylie
gettyimages
  • 20-ročná Kylie Jenner vybudovala kozmetickú značku v hodnote stoviek miliónov dolárov
  • Jej prvým produktom bola sada produktov na pery v cene 29 dolárov
  • Kylie má našliapnuté prekonať prvenstvo Marka Zuckerberga ako najmladšieho miliardára

Je streda a známy magazín Forbes odhalil čerstvú titulku chystaného čísla. Na jej obale sa vyníma obrovský nápis: Americké miliardárky. Titulná stránka patrí mladučkej Kylie Jenner, ktorá je v Amerike pomerne známou osobnosťou. Bodaj by aj nie, keď patrí do klanu Kardashianiek. Je ich nevlastnou sestrou. Spojenie so známymi celebritami jej otvorilo dvere do sveta modelingu a televízie. Svoju kariéru však na rozdiel od slávnejších členov rodiny nepostavila len na škandáloch.

Kylie Jenner sa stala najbohatšou členkou známej rodiny. Hodnota jej majetku dosiahla hranicu 900 miliónov dolárov, a to len vďaka jej šikovnosti a podnikateľskému duchu. Čoskoro by mohla preskočiť hranicu jednej miliardy dolárov. Ak by sa jej to podarilo, prekonala by Marka Zuckerberga, ktorý drží korunu najmladšieho miliardára sveta. Mark si totiž na miliardu dolárov siahol,  keď dosiahol vek 23 rokov.

Riskovať sa naozaj oplatí

Cesta k prvej miliarde sa začala v roku 2015, keď sa Kylie pustila do predaja kozmetiky pod vlastnou značkou. Od roku 2015 podľa magazínu Forbes zarobila na predaji kozmetiky rekordných 630 miliónov dolárov. Jej kozmetická spoločnosť má však celkovú hodnotu 800 miliónov dolárov a Jennifer je stopercentnou vlastníčkou svojej spoločnosti.

Ak k tejto sume prirátaš zisky z televíznych projektov, spoluprác so spoločnosťami ako Puma či PacSun a 60 miliónov dolárov z dividend, ktoré získala z jej vlastnej spoločnosti, tak sa dostaneš na hodnotu 900 miliónov dolárov. Kylie zamestnáva 7 stálych zamestnancov a 5 zamestnancov na polovičný úväzok. Výrobu a predaj rieši externe outsourcingom.

Kylie snívala o vlastnej kozmetickej spoločnosti už dlhú dobu. Dva roky pred oficiálnym spustením predaja si dokonca registrovala ochrannú známku Kylie Lip Kit. Jej matka bola z jej rozhodnutia prekvapená, ale nakoniec súhlasila s tým, že Kylie si podnikanie rozbehne za vlastné peniaze. Ak jej to nevyjde, bude mať plnú garáž nepotrebných kozmetických výrobkov. Kylie zariskovala a naozaj sa to oplatilo. Po spustení webu urobila „refresh“ stránky a zistila, že sa celá kolekcia vypredala v priebehu sekúnd.

Od nadšenia sa dokonca zabudla dostaviť aj na uvítaciu párty. Následne premenovala svoju stránku na Kylie Cosmetics. Láska ku kozmetike ju dostala tam, kde je dnes. Dlho totiž rozmýšľala o niečom, čo by dokázala robiť sama a zároveň by ju to bavilo. Už zajtra vypúšťa do sveta svoju novú letnú kolekciu.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK