20 spôsobov ako môžeš zarábať aj vo voľnom čase a užívať si pri tom lepší život

  • Ako zarábať, keď si študent alebo, ak ťa tvoja práca časovo veľmi vyťažuje?
  • Kto by nechcel mať pasívny príjem? Zarábať, aj keď pracuješ, si v škole, cestuješ alebo len oddychuješ doma?
  • Prinášame ti zoznam niekoľkých nápadov, ako zarábať, či už plnohodnotne popri práci alebo len „raz za čas“ vo voľnom čase.
zdroj: Getty Images
  • Ako zarábať, keď si študent alebo, ak ťa tvoja práca časovo veľmi vyťažuje?
  • Kto by nechcel mať pasívny príjem? Zarábať, aj keď pracuješ, si v škole, cestuješ alebo len oddychuješ doma?
  • Prinášame ti zoznam niekoľkých nápadov, ako zarábať, či už plnohodnotne popri práci alebo len „raz za čas“ vo voľnom čase.

Zbav sa starých vecí.

Možno by si bol prekvapený, ak by si vedel, za koľko sa predávajú staré telefóny, MP3 prehrávače alebo herné konzoly. Určite taký iPhone vieš predať za dobrú cenu. Dnes už môžeš dať na online bazár snáď čokoľvek. Pozri sa, čo ti doma zavadzia alebo si už aj zabudol, že to vlastne máš a predaj to.

Požičiavaj svoje veci iným, ale za peniaze.

Máš doma napríklad bicykel, na ktorom si už dlho nejazdil? Alebo xbox, ktorý ti zaprášený zavadzá na poličke? Pomocou stránky Rentmyitems môžeš zarábať na požičiavaní vecí ostatným.

Uč iných, vytvor kurz.

Ak si dobrý v niečom, prečo to nenaučiť aj ostatných? Na stránkach, ako Udemy si môžeš vytvoriť kurz v akejkoľvek oblasti a posúvať svoje skúsenosti aj takouto formou ďalej. Z týchto kurzov by si mal zárobok za každého účastníka/sledovala.

Prenajmi svoju izbu alebo byt.

Určite si už počul o airbnb.com. Ak nie, rýchlo to naprav. Pomocou tejto spoločnosti vieš na ich webstránku nahodiť ponuku o prenájme vlastného bytu pre celý svet. Ak nemáš celý byt, nezúfaj. Stačí ak máš len jednu voľnú izbu. Nikdy nevieš, či nejaký turista nezavíta práve do lokality tvojho bydliska a zrovna v hotely nebude chcieť bývať.

Prihlás sa do Swagbucks.

Swagbucks ti platí za to, čo by si pravdepodobne aj tak robil na internete. Popri čase, ktorý prokrastinuješ skrolovaním Facebooku alebo pozeraním videí, si vieš aj zarábať. Tvoje získané vedomosti vieš potom pretransformovať na Amazon vouchre. Viac info nájdeš tu.

Staň sa virtuálnym asistentom.

Ak máš po večeroch zopár voľných hodín a vieš cudzí jazyk, môžeš pomôcť zaneprázdneným profesionálom na stránkach ako Elance, Upwork alebo PeoplePerHour. Nakoľko potrebujú práve ľudí z iného časového pásma, mal by si byť ich eso, na ktoré už dlho čakajú.

Poskytni službu na Fiverr.

Sám vieš, v čom si najlepší a za čo si vieš navyše privyrobiť. Na fiverri alebo jeho slovenskej verzii jaspravím.sk môžeš ponúknuť akúkoľvek službu a pridať cenovú ponuku. Ak niekto hľadá zrovna to čo ponúkaš, už začínaš zarábať.

Vytvor si účet v banke.

Áno aj takáto je možnosť. Môžeš zarábať zopár eur ročne aj na úrokoch z vložených peňazí alebo pri pravidelnom používaní tvojej kreditnej karty.

Obchoduj na burze.

Kupuj a predávaj akcie. Je to asi najrýchlejší spôsob, ako si zarobiť popri iných aktivitách, ale tiež aj najriskantnejší.

Podnikaj.

Mnoho veľkých firiem vznikalo po večeroch a po nociach a v garážach. Na začiatku stačí iba dobrý nápad a to najhlavnejšie, chcenie makať. Ak sa ti chce, dokážeš to a tvoja firma prerazí a začne ti produkovať pasívny príjem.

Freelance.

Vieš programovať? Toto je vynikajúci spôsob zárobku. V dnešnom svete, ktorý je až preplnený softvérom si určite nájdeš možnosť, ako zúročiť svoju zručnosť programovania. Na stránkach ako freelance.com si vytvor účet a zákazníci ti behom krátkych chvíľ začnú posielať pracovné ponuky.

Naprogramuj appku.

Tiež to súvisí s programovaním, je to ale trochu iné. Nakóď jednoduchú appku (btw. také sa dnes najviac sťahujú) a zarábaj aj vtedy, keď spíš. Niekto ju určite stiahne.

Jazdi na aute.

Či už by si po práci vozil ľudí na taxíku alebo zarábal si novším spôsobom cez Uber, aj toto je možnosť, získania ďalších peňazí. Zaregistruj sa na Uber, vyčisti si auto a môžeš ísť na to.

Recenzuj (filmy, hudbu, knihy…).

Čo myslíš, kto robí recenzie na nové filmy v kinách, na knihy, ktoré práve vyšli? Áno, sú to obyčajní ľudia, ako ty. Na stránke SliceThePie ti platia za každú recenziu na pesničku alebo outfit, ktorý ohodnotíš. Vybuduj si dobrú reputáciu a zarábaj.

Píš.

zdroj: Woman working in a coffee shop

Ak rád píšeš, vytvor si blog a začni písať o zaujímavých témach. Ak budeš dobrý, tak sa môžeš dostať aj do takého portálu, akým je Startitup.

Natáčaj a strihaj videá.

Máš talent na natáčanie a strihanie videí? Začni svoje videá pridávať na Youtube a pri niekoľkých odberateľoch a videniach začneš zarábať.

Predávaj svoje fotky.

zdroj: U.S. Air Force Airman 1st Class Jonathan Snyder, of 407th Air Expeditionary Group Public Affairs, captures photographs of flight line operations on Ali Air Base, Iraq, Oct. 3, 2007. (U.S. Air Force photo by Master Sgt. Rob Wieland) (Released)

Ak rád cestuješ a máš aspoň priemerný foťák alebo kameru, vieš rozhodne zhotoviť zábery, za ktoré by ti reklamné agentúry zaplatili zopár eur. Možno nejaké zaujímavé fotky nájdeš aj na svojom starom harddisku. Následne ich môžeš ponúknuť agentúre, napríklad Shutterstock, ktorá tvoje fotky zverejní a ty už len čakáš na pasívny príjem.

Štrikuj.

zdroj: combination knitting tutorial

Táto oblasť sa bude týkať asi viac dievčat. Rada štrikuješ alebo šiješ? Aj toto je spôsob, ako rozbehnúť svoj biznis. Začni v malom, vytvor niečo originálne, rob to kvalitne, zdieľaj to na sociálnych sieťach a zákazníci sa začnú hrnúť.

Buď kreatívna v kuchyni.

Baví ťa varenie a chcela by si si tak zarobiť ďalšie peniaze? Skús osloviť miestne pekárne a dohodnúť sa s nimi na možnosti spolupráce.

Tvor umenie.

Aj keď je dnes umenie celkom nedocenené, môže sa na teba usmiať šťastie a svoj umelecký výtvor predáš za vysokú sumu. Neprestávaj skúšať a maľovať a za pár rokov možno budú aj tvoje výtvory v galérii.

Toto bolo 20 spôsobov, ako si zarobiť, aj keď si myslíš že popri tvojich aktivitách sa to nedá stíhať. Platí jednoduchá pravda: „Kto chce hľadá cestu, nie výhovorky.“ Držím ti palce, aby si si našiel spôsob, ako viac zarobiť a možno si takýmto spôsobom časom splniť sny.