3 krátke cvičenia, ktoré ťa premenia na extrémne odolného jedinca

  • Máš niekedy v hlave zmätok a nedokážeš sa rozhodovať alebo sústrediť?
  • Máš pocit, že sa ti nič nedarí?
  • Ak áno, tieto tri cvičenia ti určite pomôžu k zmene, stačí na to 5 minút denne
jedinec
Gem & Lauris RK pre Unsplash
  • Máš niekedy v hlave zmätok a nedokážeš sa rozhodovať alebo sústrediť?
  • Máš pocit, že sa ti nič nedarí?
  • Ak áno, tieto tri cvičenia ti určite pomôžu k zmene, stačí na to 5 minút denne

Mozog sa často zvykne nazývať svalom. Nie je to len tak pre nič za nič. Podobne, ako iné svaly ľudského tela, aj mozog reaguje na tréning, silnie a zlepšuje sa jeho mentálna kondícia. Ak ho zanedbávaš, postupne jeho výkon klesá. Ak chceš, aby pracoval ako hodinky, ostáva ti dôsledný tréning. Stačia tri cvičenia. Neboj sa, nezaberú ti hodinu, ale iba pár minút. Tak poďme na to!

Nájdi tri veci, za ktoré si vďačný

Tento na prvý pohľad jednoduchý úkol nepatrí medzi tie najjednoduchšie. Množstvo ľudí nenájde ani tie tri veci. A čo toto jednoduché cvičenie spôsobí? Vďačnosť odbúrava depresiu a zvyšuje pocit šťastia. Nevieš nájsť ani jednu vec? Stačí byť vďačný za to, že si sa zobudil alebo môžeš žiť v pomerne bezpečnej krajine. Môže to byť jednoducho čokoľvek. Zázračné účinky vďačnosti boli potvrdené v mnohých štúdiách. Stojí za to túto techniku vyskúšať.

Trénuj svoju všímavosť

Zostaň v prítomnom okamihu. Nesústreď sa na to, čo hrozné sa stalo a čo sa môže stať. Jednoducho ži v prítomnom okamihu. Jediný čas, keď môžeš niečo zmeniť, je práve tu a teraz. Aké účinky má toto cvičenie? Redukuje stres a umožní ti viesť dokonalý vnútorný dialóg. Vďaka tomuto cvičeniu budeš sústredený. Ako cvičiť? Jednoducho. Uvoľni sa a sústreď sa na to, čo sa deje okolo teba. Počúvaj okolité zvuky. Sleduj pozorne svoje okolie. Sleduj, čo zbadáš. Následne sa pozri na svoje telo a jeho pocity. Hotovo. Rob to denne a tvoja schopnosť sústrediť sa rapídne narastie.

Buď hercom

Predstav si, že chceš požiadať o povýšenie. Máš však pochybnosti a odkladáš to. Tento postup je kontraproduktívny. Čo tak ísť na to inak. Hraj sa na to, že si šťastne povýšený. Hraj sa na to, čím sa chceš stať. Kde pôjdu tvoje myšlienky a správanie, tam budú nasledovať aj tvoje emócie. Jednoducho tvoje dokonalé herectvo zmení tvoje vnútorné nastavenie.

Ak budeš opakovať tieto tri cviky každý deň, postupne pocítiš nárast tvojej mentálnej sily. Je to logické. Ak sa však budeš správať opačne – pochybovať a vzdávať sa, tvoja mentálna sila bude postupne upadať.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech