4 dôvody, prečo by si mal nosiť to isté oblečenie každý deň ako Zuckerberg a iní slávni podnikatelia

  • Robia to najznámejší podnikatelia a nevedia si to vynachváliť
  • Nosia to isté oblečenie každý deň
  • Typickým príkladom je Mark Zuckerberg, ktorý chodí dennodenne v rovnakom tričku a džínsoch
  • Tento prístup má obrovské výhody, s ktorými sa oboznámiš práve teraz
mark-zuckerberg
flickr
  • Robia to najznámejší podnikatelia a nevedia si to vynachváliť
  • Nosia to isté oblečenie každý deň
  • Typickým príkladom je Mark Zuckerberg, ktorý chodí dennodenne v rovnakom tričku a džínsoch
  • Tento prístup má obrovské výhody, s ktorými sa oboznámiš práve teraz

Minimalizmus je v súčasnosti rastúcim trendom vo svete. Niektorí si zjednodušujú svoje obydlia, iní obmedzujú množstvo rôznych vychytávok, ktoré nás akurát rozptyľujú. Minimalizmus však môžeme zaradiť aj do oblasti módy. Zistíme, že menej je niekedy viac. Veľkí ľudia a úspešní majitelia najväčších firiem sveta často striedajú maximálne dva rôzne druhy oblečenia. Dôvody, prečo je tomu tak, sú nasledovné.

Menej oblečenia, menej únavy z nadmerného rozhodovania

Náš mozog je komplexný nástroj a pri premýšľaní sa dokáže pomerne rýchlo unaviť. Predstav si, že si vyberáš každý boží deň oblečenie, ktoré ti sadne, a vyzeráš v ňom neodolateľne. Kým sa dostaneš k tej správnej kombinácii, urobíš množstvo rozhodnutí. Každé jedno rozhodnutie uberá kúsok z tvojej mentálnej energie a koncentrácie. Ak máme málo energie, negatívne to pocítime na našej sústredenosti a robíme zlé rozhodnutia.

Lepšie zistíš, čo ti najlepšie sedí

Menej oblečenia znamená menej rozhodovania a väčšiu pozornosť pri rozpoznávaní toho, čo ti sekne najlepšie. Ak na to prídeš, tak si vyhral a už nikdy nebudeš musieť vlastniť desiatky rôznych druhov odevov. Možno nájdeš dva druhy, ktoré ti najlepšie sedia a tie budeš pravidelne obmieňať. Obrovským plusom je uvedomenie si toho, že môžeš žiť minimalisticky. Minimalizmus je totiž zjednodušovanie života, ktorý si paradoxne väčšina ľudí sťažuje.

Začneš oceňovať kvalitu oblečenia

Väčšina z nás si kupuje lacnejšie oblečenie, ktoré veľa nestojí, a tak si môžeme dovoliť v pravidelných intervaloch rozširovať svoj šatník. V skriniach tak máme nespočetné množstvo oblečenia. Ak zmeníš prístup na minimalistický, zistíš, že potrebuješ do oblečenia investovať viac peňazí. Bude pre teba dôležitá kvalita oblečenia, aby ti poslúžilo čo najdlhšiu dobu. Aj napriek vyššej cene oblečenia v konečnom dôsledku ušetríš.

Menej oblečenia znamená menej prania

Každá žena vie, že domáce práce sú peklom. Čím viac oblečenia máme, tým viac starostí nám prináša. Každé oblečenie treba totiž v pravidelných intervaloch prať, následne sušiť a v treťom kroku vyžehliť. To je obrovská robota, ktorá dokáže zabrať množstvo času. Tento vzácny čas, ktorého nikdy nie je dostatok, by sme pritom mohli venovať iným, príjemnejším činnostiam.

zdroj: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech