4 neoceniteľné triky pre Gmail, ktoré definitívne sprehľadnia tvoje maily

  • Gmail je extrémne populárna služba s mnohými nadstavbami, ktoré umožňujú pokročilú prácu
  • Človek sa môže v nespočetnom množstve funkcií jednoducho stratiť
  • Najviac starostí nám často spôsobuje samotný inbox, v ktorom to pripomína výbuch bomby
  • Náprava je však možná vďaka využitiu štvorice filtrov.
gmail.com
flickr.com
  • Gmail je extrémne populárna služba s mnohými nadstavbami, ktoré umožňujú pokročilú prácu
  • Človek sa môže v nespočetnom množstve funkcií jednoducho stratiť
  • Najviac starostí nám často spôsobuje samotný inbox, v ktorom to pripomína výbuch bomby
  • Náprava je však možná vďaka využitiu štvorice filtrov.

Neprehľadnosť emailovej schránky je jedna z ukážok neschopnosti udržiavania poriadku aj v reálnom živote. Ak si nevieme urobiť poriadok v emailoch, ako môžeme mať poriadok v našej hlave. Mnohokrát naše emailové schránky pripomínajú mravenisko. Stovky správ, mnohé neprečítané. Nič s čím sa treba chváliť. Ak to necháš zájsť do takéhoto stavu, je takmer isté, že tvoja chuť dať si všetko do poriadku bude na rekordnom minime.

Oddeliť také zrno od pliev sa javí ako nerealistický sen. Dosiahnuť pekný a prehľadný inbox však nemusí byť také ťažké, ak si pomôžeme nasledujúcimi tipmi. Vytvorenie filtra v službe Gmail je hračkou. Stačí vo vyhľadávacom políčku mailov kliknúť na šípku smerujúcu dolu a zadať správne parametre.

Ako odstrániť otravné správy?

Ak dostávaš množstvo emailov od tajného ctiteľa, či otravné emaily od tvojho kolegu, použi nasledujúcu techniku. Odfiltruješ si tie adresy, ktoré nechceš vo svojom inboxe ani len zahliadnuť. Do políčka zadaj adresy, ktoré chceš obmedziť. Ak ich je viac, oddelíš ich pomocou OR (alebo). Následne klikni na: vytvoriť filter na základe tohto vyhľadávania. V novotvorenom okne začiarkni nasledujúce vlastnosti: preskočiť doručenú poštu a označiť ako prečítané.

gmail

Ako sa zbaviť newsletterov?

Ďalším problémom bývajú novinky, ktoré posielajú rôzne spoločnosti alebo online podnikatelia. Často ani nevieš, ako sa vlastne tvoja emailová adresa ocitla v databázach týchto firiem či jednotlivcov. Väčšinou vo svojich správach poskytujú možnosť zrušenia prijímania týchto noviniek. A práve toto slovo je záchytným bodom. Postupujeme nasledovne. Do vyhľadávacieho okienka správ napíšeme unsubscribe here OR unsubscribe v prípade anglických mailov alebo v slovenčine napríklad zrušiť odber OR zrušiť novinky. Záleží aj podľa textov v správach. Následne klikneme na šípku. V okne klikneme na vytvoriť filter a je to. Po vytvorení filtra začiarkneme Preskočiť doručenú poštu a druhú možnosť podľa toho ako chceme s týmito správami naložiť. Buď sa ich môžeme úplne zbaviť alebo im priradiť štítok v prípade, že si ich budeme chcieť niekedy predsa len prečítať.

gmail filter

Ako odfiltrovať upozornenia zo sociálnych sietí?

Podobným spôsobom ako v predchádzajúcom prípade môžeme odstrániť aj otravné upozornenia, ktoré nám posielajú sociálne siete – či už je to Facebook, LinkedIn prípadne Twitter. Postupujeme rovnako ako v prípade filtrovania newsletterov, len použijeme nasledovné: do vyhľadávacieho okienka : facebook OR linkedln OR twitter. Po kliknutí na vytvoriť filter na základe tohto vyhľadávania si jednoducho zaškrtneš požadované vlastnosti.

Ako ušetriť miesto?

Ak chceš ušetriť miesto vo svojej schránke, môžeš to urobiť tak, že vymažeš správy s veľkými prílohami. Je to úplne jednoduché. Klikneš na šípku v okne vyhľadávania správ. Po otvorení okna vyberieš napríklad prehľadávanie všetkých správ. Začiarkneš Má prílohu a zadáš veľkosť. Napríklad väčšie než 100MB. Klikneš na tlačítko vyhľadať a nájdené správy jednoducho vymažeš.

filter príloh

Zdroj: Lifehack.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech