5 hodín v práci? Toto je spoločnosť, v ktorej to je realitou

Martina Horváthová / 13. augusta 2016 / Lifehacking

Pracovať 5 hodín a potom si zvyšok dňa užívať voľno? Len si to predstav, čomu všetkému by si sa mohol venovať po práci. Asi si pod touto spoločnosťou predsavuješ korpotát so 100+ zamestnancami. Ale nie je to tak. Táto spoločnosť má len 11 šťastných zamestnancov. Napriek krátkemu pracovnému času a nízkému počtu zamestnancov patrí táto spoločnosť medzi najrýchlejšie rastúce v Kalifornii.

Pracovať 5 hodín a zvyšok dňa si užívať voľno? Len si predstav, čomu všetkému by si sa mohol venovať po práci. Asi si pod touto spoločnosťou predstavuješ korpotát so 100+ zamestnancami. Ale nie je to tak. Táto spoločnosť má len 11 šťastných zamestnancov. Napriek krátkemu pracovnému času a nízkemu počtu zamestnancov patrí táto spoločnosť medzi najrýchlejšie rastúce v Kalifornii.

3010354-poster-1920-1-one-entrepreneurs-brush-with-price-fixing-and-ideas-on-how-to-stop-it

zdroj: fastcompany.com

Hovoríme o Tower Paddle Boards, ktorú v roku 2010 založil Stephan Aarstol. Dá sa povedať, že do jedného roka paddle boardy spôsobili ošiaľ v oblasti vodných športov. Dnes ich môžeš vidieť takmer všade.

IMG_5629-1024x682

zdroj: blog.towerpaddleboards.com

Aarstol sa domnieva, že skrátenou pracovnou dobou motivuje svojich zamestnancov pracovať efektívnejšie. Ukázalo sa, že sa domnieva správne. Firma rastie, expanduje do sveta a zisky stúpajú.

Inšpirácia skrátiť pracovnú dobu prišla z jeho vlastnej skúsenosti. Za posledných 15 rokov, čo sa Aarstol venoval rôznym startupom zistil, že pracovať 8 hodín je zastaralé a neefektívne. Cítil, že 8 hodín v práci je strata času. Tým, že núti svojich ľudí pracovať menej hodín, sa stávajú kreatívnejšími a efektívnejšími. Ich pracovná doba začína o ôsmej ráno a končí o jednej poobede. Zamestnanci ho za to majú veľmi radi, pretože im umožňuje tráviť voľný čas inými aktivitami a to posilňuje morálku a rozvíja kreativitu.

13557848_1086601968082080_2753190034668467313_n

zdroj: facebook.com/towerpaddleboards

Verí, že idea 5 – hodinového pracovného času nadchne aj iné spoločnosti po celom svete. Potvrdzuje, že sa tým zvýši produktivita, pomôže to nájsť tých správnych ľudí do tímu a vytvorí sa zdravší životný štýl v celej firemnej komunite. Aby inšpiroval aj iných zamestnávateľov a podnikateľov, napísal knihu The 5 Hour Workday, ktorá je dostupná na Amazone.

stephan-aarstol-feat

zdroj: rogerdooley.com

Okrem krátkeho pracovného času Tower Paddle Boards ponúka každému členovi tímu 5% zo zisku spoločnosti každý štvrťrok. Usporadúvajú párty a výlety pre rodiny a kamarátov, mítingy mimo zasadačky, vonku pri dobrom jedle. Vytvorili vlastnú aplikáciu, do ktorej sú povinní každé ráno napísať 3 veci, za ktoré sú vďační. Je vedecky dokázané, že to zvyšuje pocit šťastia. Raz alebo dvakrát do roka sa vyberú na spoločnú dovolenku, niekam do exotiky a jedenkrát do týždňa majú spoločnú aktivitu, napríklad hrajú volejbal alebo sa spolu idú surfovať.

Tak čo? Už vieš kde je tvoj dream job?

Tower-Board-Meeting-web_67887

zdroj: inc.com

Zdroj: businessinsider.com, towerpaddleboards.com, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com 

Pridať komentár (0)