5 kníh, ktoré odporúča Bill Gates a ty by si ich mal stihnúť prečítať ešte tento rok

  • Bill Gates prináša svoj každoročný výber tých najlepších kníh za rok 2018
  • Z množstva prečítaných vybral aj tentokrát päť, ktoré považuje za najlepšie
bill gates
twitter
  • Bill Gates prináša svoj každoročný výber tých najlepších kníh za rok 2018
  • Z množstva prečítaných vybral aj tentokrát päť, ktoré považuje za najlepšie

Bill Gates je vášnivý čitateľ a každoročne zverejňuje presne päť knižných diel, ktoré považuje za najlepšie v danom roku. Tento rok nie je výnimkou a opäť zostavil rebríček piatich najlepších titulov za rok 2018.

Bad Blood (Zlá krv), John Carreyrou

John Carreyrou opisuje príbeh kontroverznej spoločnosti Theranos, ktorej cieľom bolo vyvinúť revolučné krvné testy. Za spoločnosťou stála Elizabeth Holmesová, ktorá sa stala známou podnikateľkou a celebritou. Dokonca ju nazývali ženskou verziou Steva Jobsa. Rozprávkový biznis skončil po tom, čo sa zistilo, že krvné testy boli falošné.

Army of None (Armáda nikoho), Paul Scharre

V knižke sa autor snaží priniesť odpoveď na otázku, či by mali počítače rozhodovať. V dobách autonómnych zbraní, ktoré môžu byť naprogramované tak, aby zlikvidovali ľudské ciele, môžu totiž napáchať obrovské škody.

Educated (Vzdelaná), Tara Westover

Jedná sa o monografiu, v ktorej autorka spomína na svoje detstvo v rodine Mormónov a na vplyv, ktorý mal na ňu jej vlastný otec. Aj napriek tomu, že do školy vstúpila až v sedemnástich rokoch, učila sa veľmi dobre. Dokonca získala štipendium, ktoré jej zaplatila nadácia Billa Gatesa.

21 Lessons for the 21st Century (21 lekcií pre 21. storočie), Yuval Noah Harari

Knižka prináša rady do života, ktoré sa nám zídu viac ako kedykoľvek predtým. Život je totiž čoraz ťažší a prináša mnohé zmeny. S týmito radami to však zvládneš ľavou zadnou. V knižke sa dozvieš o takých veciach, ako je terorizmus, falošné správy, problém imigrácie alebo o meditácii. Jednoducho tu nájdeš dostatok informácií zo súčasnosti.

The Headspace guide to meditation and mindfulness (Headspace – návod na meditáciu a všímavosť), Andy Puddicombe

Piata knižka prináša náhľad do vnútra človeka. Jej autorom je Andy Puddicombektorý je spolutvorcom meditačnej aplikácie Headspace. Gates si spomína, že v začiatkoch Microsoftu na meditáciu ani len nepomyslel. V súčasnosti sa jej však venuje pravidelne. Meditácia mu pomáha udržať pozornosť a zameranie, ktoré nám v súčasnosti chýba.

zdroj: businessinsider.com

Najnovšie video