5 letných kúpalísk v Bratislave otvorili: Vstupné stojí pár eur, pribudnú ďalšie (PREHĽAD)

  • V sobotu 15. júna otvorili päť mestských kúpalísk
  • Sú to: Rosnička v Dúbravke, Zlaté piesky, Tehelné pole, Lamač a Krasňany
kúpalisko
Ilustračná fotografia Facebook/STaRZ Bratislava
  • V sobotu 15. júna otvorili päť mestských kúpalísk
  • Sú to: Rosnička v Dúbravke, Zlaté piesky, Tehelné pole, Lamač a Krasňany

Hoci letné horúčavy ešte naplno neudreli, bratislavské kúpaliská sú už na novú sezónu pripravené. A pripravené by nasledujúce dni malo byť už aj počasie. Už v sobotu 15. júna sa otvorilo päť mestských kúpalísk: Rosnička v Dúbravke, Zlaté piesky, Tehelné pole, Lamač a Krasňany. Informuje o tom TASR. 

Návštevníci sa tak konečne po dlhej zime môžu tešiť na osvieženie v bazéne, oddych na slnku a príjemnú atmosféru. Kúpaliská ponúkajú rôzne atrakcie pre všetky vekové kategórie, od detských bazénov a ihrísk až po plavecké dráhy a tobogany.

Pribudnú aj ďalšie 

Ako informuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) hlavného mesta SR Bratislavy, ku kúpaliskám, ktoré STaRZ spravuje, pribudne túto sezónu aj kúpalisko Mičurín, spolu s kúpaliskom Rača a Delfín by malo byť otvorené následne v júni.

„I napriek nárastu prevádzkových nákladov ostávajú ceny v porovnaní s minulým rokom, nezmenené,“ informoval riaditeľ STaRZ Ladislav Križan. Pripomenul, že mestská organizácia pred otvorením sezóny investovala do rekonštrukcie niektorých bazénov a technológií, tiež do údržby areálov a sociálnych zariadení či nových prvkov.

„Na vybraných kúpaliskách spúšťame túto sezónu aj používanie vratných pohárov v rámci gastroponuky,“ dodal Križan. Vysvetlil, že krok je reakciou na neustále sa zvyšujúci odpad z gastroprevádzok.

A aká je cena lístkov? 

Na všetky spomínané kúpaliská si môžeš kúpiť jednorazový lístok alebo permanentku. Jednorazové lístky sú vhodné pre príležitostných návštevníkov alebo pre tých, ktorí nechcú čakať pred kúpaliskom v dlhom rade a kúpia si lístok online priamo na mieste. Cena takéhoto lístka je 4 eurá, po 17. hodine už iba 3,50 eur. 

V možnosti sú aj vstupové permanentky. Platia na 10 vstupov počas celej sezóny bez ohľadu na vek. Jedna permanentka je viazaná na jednu osobu a je neprenosná. Jej cena je 36 eur a po 17. hodine 25 eur. 

Dostupné sú aj sezónne permanentky. Ide o neobmedzený vstup počas celej sezóny na všetky spomínané kúpaliská v Bratislave. V ponuke je tiež možnosť zakúpiť spolu s detskou permanentkou až pre 5 detí za zvýhodnenú cenu 1 euro za dieťa.

„Žiaden z lístkov nie je viazaný na konkrétny deň, ani na konkrétne kúpalisko. Lístky a permanentky môžete využívať kedykoľvek počas aktuálnej letnej sezóny a na ktoromkoľvek z 8 letných kúpalísk v správe STARZ – Delfín, Tehelné Pole, Rosnička, Zlaté Piesky, Rača, Krasňany, Lamač, Mičurin,“ informuje Správa telovýchovných a rekreačných zariadení na webovej stránke

Zdroje: kupaliska.bratislava.sk, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá