5 spôsobov ako zlý hosting škodí biznisu

  • Výber hostingu sa môže zdať ako úplná banalita. Proste si vyberieš ten najlacnejší alebo prvý, na ktorý natrafíš a je to... Alebo nie? Aj tu je veľa faktorov, ktoré sa môžu podpísať na úspechu tvojho biznisu.
121119_EP_google.jpg.CROP.rectangle3-large
  • Výber hostingu sa môže zdať ako úplná banalita. Proste si vyberieš ten najlacnejší alebo prvý, na ktorý natrafíš a je to... Alebo nie? Aj tu je veľa faktorov, ktoré sa môžu podpísať na úspechu tvojho biznisu.

Nedávna štúdia zistila, že nespokojnosť s odozvou webovej stránky odradí od nákupu až 79% návštevníkov. Výsledky prieskumu ukazujú koreláciu medzi výkonom webu a jeho príjmom. Aj preto úspešné online biznisy nie sú postavené na zlých hostingových službách, ale stojí za nimi skvelý hosting, ktorý im kryje chrbát.

1

 

Ak aj nie si v e-commerce biznise, možno si čelil podobným problémom s vysokou mierou opustenia stránky (bounce rate). To znamená, že návštevník príde na web, ale odíde skôr ako stihne na stránke niečo spraviť. Povedzme si to takto: keby na načítanie jedného článku na startitup.sk čakáš ako na zjavenie Ducha Svätého, asi by si sa naň vybodol a prečítal si niečo podobné inde. Našťastie, to sa nás netýka. :)

Ale ak si sa niekde s podobným problémom stretol, má ho na svedomí pravdepodobne zlý hosting! Nižšie nájdeš päť vecí, ktoré ublížia tvojmu podnikaniu, ak si na pofidérnom hostingu:

fTuLsp1

Umiestnenie stránky vo vyhľadávači

Pomalé webové stránky sťažujú život nielen používateľom, ale aj vyhľadávačom. Zlý hosting ti nedokáže zabezpečiť najvyššiu dostupnosť stránky a tá sa kvôli tomu posunie nižšie v rebríčku s výsledkami vyhľadávania. Pomaly sa načítavajúce stránky v tomto rebríčku tiež neobsadia tie najvyššie miesta. Nízke SEO hodnotenie sa premietne do nízkej návštevnosti stránky, čo znamená, že budeš musieť vynaložiť ďalšie financie na marketing.

 

Strata potenciálnych zákazníkov

Už si niekedy urobil nejaký nákup na fakt pomalej stránke? Som si istý, že pred vykonaním transakcie, by si si dvakrát rozmyslel, či ju naozaj potvrdíš. Ak si e-shop nevie zabezpečiť ani poriadny hosting, ako asi potom vyzerajú ich služby? A zákaznícka podpora? Na tú rovno zabudni! To je niečo, čo sa zaryje do pamäti potenciálnym zákazníkom a často ich aj odradí.

weqlmpwxbs0azkkbf6g8

Ohrozená bezpečnosť

Hostingová služba, ktorú si si kúpil je najlacnejšia na trhu, ušetril si na nákladoch hostingu a prevádzkovania stránky. No pred tým než si potľapkáš po chrbte za to, aký si skvelý biznismen, mal by si obetovať chvíľu času, pozrieť sa na bezpečnostné opatrenia hostingu. Je pravdepodobné, že tá podozrivo nízka cena, ktorú poskytovateľov hostingu ponúka, môže byť výsledkom kompromisov vykonaných na podpore niektorých kritických prvkov, ktoré zaisťujú bezpečnosť. Napríklad nemusí mať žiadne zálohovanie dát alebo server môže byť náchylný na útoky zo siete.

 

Nepriaznivý vplyv na imidž značky

Existujú weby, ktoré majú na svojej stránke iba základné informácie alebo len firemný blog. Aj keď toto nie je považované za ich hlavný podnikateľský zámer, hosting pre tieto účely musí spĺňať normy, aby zabezpečil dobré vnímanie značky. Pomalé načítanie webových stránok a ich častá nedostupnosť, respektíve ich pád, nie sú dobré pre imidž značky.

85878890_d1

Zo sna sa stáva nočná mora

Post na tvojom blogu sa stane virálnym na sociálnych médiách a návštevnosť tvojej stránky zrazu prudko vzrastie. Ale kapacita hostingovej služby to prestane zvládať, web bude hrozne pomalý alebo rovno padne. Sen, ktorý sa mohol stať skutočnosťou, ti utkvie v pamäti skôr ako nočná mora. Nedovoľ, aby sa to stalo a nespoliehaj na nekvalitný hosting…

 

To sú niektoré z mnohých dôvodov, prečo by si mal pri výber hostingu dobre zvážiť. Je všeobecne známe, že pomalé a „sekajúce“ stránky odrádzajú návštevníkov a tiež nevyzerajú dobre. Investovanie do lepšieho hostingu sa určite oplatí.

Datacenter-Leonardo-Rizzo-CC-Flickr

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá