6 milionárov, ktorí sa k bohatstvu dostali vďaka úplnej náhode. Ich príbehom len ťažko uveriť

  • Tvrdá práca, odvaha a vízia, za ktorou si ideš, to je jediná cesta k bohatstvu, ktorú vyzdvihujú známi kouči úspechu
  • V prípade nasledujúcej šestky to však vôbec neplatí
  • K bohatstvu sa dostali ako slepé kura k zrnu
the_great_gatsby_2_640x360
Flickr
  • Tvrdá práca, odvaha a vízia, za ktorou si ideš, to je jediná cesta k bohatstvu, ktorú vyzdvihujú známi kouči úspechu
  • V prípade nasledujúcej šestky to však vôbec neplatí
  • K bohatstvu sa dostali ako slepé kura k zrnu

V správny čas na správnom mieste

V roku 2013 kasíno Horseshoe realizovalo promo akciu. Na nej náhodne vylosovali zo svojich zákazníkov šťastného výhercu finančnej odmeny. Víťazom sa stal muž menom Kevin Lewis, ktorý si okamžite prišiel vyzdvihnúť rekordnú výhru – šek na milión dolárov. Ako sa však ukázalo neskôr pri spracovaní údajov, víťazom sa mal stať iný človek s rovnakým menom, dokonca vekovo a vzhľadovo podobný. Ten však v deň žrebovania v kasíne vôbec nebol. Miesto toho si tak cenu odniesol jeho menovec. Výhra mala byť po správnosti vrátená a následne vyplatená skutočnému výhercovi. Kasíno si však priznalo chybu a okrem pripísania sumy skutočnému výhercovi ponechalo výhru aj šťastnému „náhradníkovi.“

kasíno

Nahnevaná manželka

Glenda Blackwell zo Severnej Karolíny mala nemožného muža Buddyho, ktorý miloval stieranie žrebov, ale nikdy nič nevyhral. Jeho koníček jej samozrejme vadil, a tak sa kvôli tomu hádali pri každej príležitosti. Doma, na záhrade a dokonca aj na benzínovej pumpe. Práve pri poslednej hádke pohár trpezlivosti pretiekol a namosúrená manželka sa rozhodla z trucu kúpiť jeden los, aby svojmu manželovi ukázala, že šanca na výhru sa naozaj rovná nule. Aké však bolo jej prekvapenie, keď na žrebe zbadala výhru milión? Manželia sa od tohto času určite nehádajú a ich manželstvo je priam idylkou.

Lacná kúpa

Neznámy muž z Pensylvánie sa rozhodol kúpiť za 3,2 eura zarámovaný text z garážového predaja. Ani len netušil, aký poklad má v ruke. Keď odstránil poškodený rám, zistil, že má v rukách pravdepodobne kópiu vyhlásenia nezávislosti USA. Táto informácia mu bola potvrdená aj expertmi v aukčnej spoločnosti. Nielenže vlastnil jednu zo 24 známych kópií, ale bol jedným z troch súkromných vlastníkov podobného dokumentu na celom svete. Dokument bol nakoniec vydražený za 1,97 milióna eur.

Chrumkavá doména

V časoch, keď bol ešte internet v plienkach a nik ani len netušil, čo všetko v budúcnosti umožní, sa podnikateľ Chris Clark, ktorý poskytoval webové poradenstvo, rozhodol zaregistrovať si doménu Pizza.com. Písal sa rok 1994, ale záujem o doménu nikto neprejavil. Chris sa však s doménou nedokázal rozlúčiť, a tak naďalej platil ročné poplatky za registráciu. O 14 rokov neskôr bol internet niekde úplne inde a po svete sa začali ako mor rozširovať smartfóny. Práve vtedy sa rozhodol zistiť, koľko sú ľudia za doménu ochotní zaplatiť. Vyvolávacia cena v aukcii bola 84,4 eura. Do jej konca narástla na 2,1 milióna eur.

Nespokojný kuchár

Charlie Ayers pracoval ako osobný kuchár pre zámožnú rodinu zo Silicon Valley. Aj napriek tomu, že práca bola pomerne dobre platená, neznášal ju kvôli svojim klientom. Jeho priateľka mu dala zaujímavý tip. Nový technologický startup hľadal šéfkuchára pre svoju jedáleň. Platovo si síce pohoršil takmer o polovicu a zarábal necelých 37 000 ročne, avšak získal akciové podiely, ktoré mu neskôr vyniesli obrovské peniaze. Vtedy ani len netušil, že urobil najlepší krok svojho života. Nenápadným startupom bol samotný gigant Google. Následne bol povýšený na vrchného šéfkuchára. V roku 2005 firmu opustil a začal vlastné podnikanie.

Krabice plné pokladov

V roku 2000 sa zberateľ historických predmetov Rick Norsigian rozhodol pri garážovom predaji kúpiť dve krabice, ktoré ležali pohodené v kúte. Dal za ne v prepočte 36 eur. Keď prišiel domov, zistil, že obsahujú množstvo fotografických dosiek – predchodkýň fotografického filmu. Keď sa na ne pozrel, videl, že na doskách sa nachádzajú pravdepodobne fotografie Yosemitského národného parku, ktorý veľmi dobre poznal. Ako sa neskôr zistilo, bola to stratená zbierka známeho fotografa Ansela Adamsa. Fotografie boli vytvorené medzi rokmi 1919-1930. Niektoré boli poškodené požiarom, pretože štúdio fotografa vyhorelo. Odhadovaná cena celej zbierky je 163 miliónov eur.

zdroj: youtube.com , cnn.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech