6 trikov ako sa stať charizmatickou osobnosťou!

Tatiana Blazsekova / 28. júla 2015 / Zaujímavosti

Charizma je úžasná vec. Nikto ju nevie opísať, všetci ju ale cítia a všetci by ju chceli mať. Charizmatická osobnosť je pre mňa človek, čo vie viesť davy, čo ich vie manipulovať v dobrom i zlom zmysle slova a podmaňuje si ich. Charizma v človeku jednoducho je alebo nie je. Avšak každý trik, ktorý pomáha dostať sa bližšie k inému človeku, je malým víťazstvom.

 

Všetci vieme, že je dôležité pozerať ľuďom do očí, sledovať ich reč tela, či ukazovať, že sme nadšení z témy, o ktorej niekto hovorí. Chceme vás však posunúť o krôčik ďalej! Týmito trikmi sa nemáte naučiť ako manipulovať druhého za pomoci falše a klamstva. Sú to skôr triky pre rýchlejšie lámanie ľadov.

 

1. Ak ste v skupine ľudí, nadviažte očný kontakt s osobou, s ktorou sa cítite najbližšie

Tento trik vám ukáže jednotlivé náklonnosti medzi ľuďmi. Ukazuje to, čo slová nevedia vyjadriť. Zrazu si začnete ľudí okolo vás viac všímať, zistíte kto komu dôveruje, kto je na koho naviazaný či odmeraný.

 

2. Ak vám niekto spraví láskavosť, začne vás mať radšej

Znie to zvláštne, súhlasím, ale logika je nasledovná: ak vám niekto spraví láskavosť, nevedome si odôvodňuje, prečo to robí (napr. je to môj priateľ, mám ho rád, vráti mi to keď to budem potrebovať).. Vzájomná pomoc nekončí len pri myšlienke: ja ti pomôžem, pomôžeš aj ty mne. Buduje sa vzájomná dôvera a priateľstvo.

 

 

3. Ticho dostáva odpoveď

Keď niekomu kladiete otázku a on odpovedá pomaly, netlačte ho k odpovedi. Práve naopak. Dajte mu čas, nech porozmýšľa nad odpoveďou a vysloví ju. Moment ticha pôsobí nenásilným dojmom. Zároveň tak človek cíti, že niekto iný ho chce počúvať a že na tú myšlienku si je ochotný aj počkať. Skúste v sebe potlačiť netrpezlivú túžbu posunúť rozhovor dopredu a jednoducho si počkajte na odpoveď.

 

4. Otvorené ruky s dlaňami vytvárajú pocit dôvery

V Legolande je údajne zavedené pravidlo, že ak sa zákazník opýta na správny smer, zamestnanec neukazuje prstom ale otvorenou dlaňou. Ukazovať na niečo prstom sa často pokladá za agresívne a nezdvorilé. Otvorená dlaň je symbolom dôvery a priateľskosti. Skúste to a mávajte na ľudí ako rosnička stojaca pri mapke.  

 

 

5. Kývajte hlavou na znak súhlasu a porozumenia

Trik, ktorý sa využíva aj na základnej škole. Hlavou síce v  oblakoch, ale stačia dve veľavravné prikývnutia hlavou a učiteľ sa domnieva, že ste v intergalaktickom spojení, kde prebieha priama výmena vedomostí. Medzi ním a študentom. A teraz kyvkanie posunieme na ďalšiu úroveň: kývajte hlavou počas vášho rozprávania. Ľudia to začnú automaticky opakovať, čo vedie k inklinácii veriť vášmu argumentu.

 

6. Pamätajte si mená!

Na ľudí rýchlo zapôsobíte, keď ich na ďalšom stretnutí oslovíte menom. Ako to ale urobiť? Len čo sa niekto predstaví, meno si zopakujte minimálne 2-3 krát, bude sa vám ľahšie pamätať. Povedať: „Ahoj Tomáš, teší ma Tomáš, Tomáš, Tomáš ja som Lukáš“, znie dosť zle, skúste radšej: „Teší ma, Tomáš, alebo: dovidenia, Tomáš“. Proste sa snažte byť nenápadný a nevtieravý, ale zároveň zdvorilý a otvorený. Ja viem, veľa vecí naraz, ale skúšajte pred zrkadlom.

Zdroj: www.businessinsider.com/

 

Pridať komentár (0)