7 dostupných elektromobilov, ktoré prídu na trh do roku 2020

Vladimír Chott / 20. mája 2017 / Auto

zdroj: theverge.com

Pred pár rokmi zavítali na trh s osobnými vozidlami elektromobily. Dnes sú už pre niektorých ľudí súčasťou života a samozrejmosťou. Medzi najznámejšie značky patrí Tesla, BMW či Nissan. Benzínovým a dieselovým motorom pomaly zvoní umieráčik a očakáva sa, že v najbližších rokoch sa svet elektromobilov rozrastie o nové mená.

Tesla Model 3

zdroj foto: tesla.com

Očakáva sa, že najnovší prírastok do Tesla rodiny príde na trh koncom roka 2017. Cena takého vozidla by sa mala pohybovať okolo 31 000€. Táto cena však nezahŕňa autopilota, ktorým sa Tesla tak pýši. Elon Musk sa vyjadril že Model 3 by mal byť schopný prejsť až 350 kilometrov na jedno nabitie. Objednávky na toto vozidlo boli spustené v apríli minulého roka a zaznamenali už viac ako 400-tisíc potencionálnych majiteľov, preto ak chceš tento elektromobil aj ty, s objednávkou by si nemal zaháľať.

 

Tesla Model Y

zdroj foto: automobilemag.com

Okrem vyššie spomenutého Modelu 3 má Tesla v rukáve ďalší elektromobil. Ide o kompaktné SUV, ktoré by malo byť postavené na úplne inej platforme ako je Model 3. Veľa však o tomto vozidle ešte nevieme, no Model Y by mal byť cenovo podobný Modelu X.

 

Volvo

zdroj foto: greencarreports.com

V apríli tohto roku zverejnila značka Volvo správu, v ktorej oznámila svojím priaznivcom, že sa chystá vyrobiť svoje prvé vozidlo poháňané len elektrinou. Elektromobil od Volva by mal obsahovať 100 kilowattovú batériu a dojazd až 400 kilometrov na jedno nabitie. Cenovo by sa nové Volvo malo pohybovať na hranici 30 000€.

 

Volkswagen ID

zdroj foto: theverge.com

Ani nemecký koncern Volkswagen nezaostáva. Ich očakávaný elektromobil pod značkou Volkswagen ID by mal prísť na trh s dojazdom až na krásnych 500 kilometrov a maximálnou rýchlosťou až 160 kilometrov za hodinu.

 

Ford

zdroj foto: autoblog.com

Aj známa americká značka Ford prinesie na svoj kontinent elektromobil. „Naším cieľom je ponúknuť cenovo dostupné vozidlo, ktoré bude k dispozícii pre každého, inak sa z nášho auta stane len hračka pre boháčov.“ povedal Raj Nair, šéf technologického oddelenia pre Ford. Cena elektromobilu by mala byť rovnaká ako súčasný model Ford Edge a to 27-tisíc eur.

 

Nissan Leaf

zdroj foto: motorimagazine.it

Nissan prinesie novú verziu svojho modelu Leaf 2018 už tento rok. Súčasný model 2017 stojí okolo 27-tisíc eur a očakáva sa, že novinka bude o čosi drahšia. Nová verzia by mala na jedno nabitie zvládnuť prejsť až 320 kilometrov.

 

Chevrolet Bolt

zdroj foto: chevrolet.ca

General Motors, pod ktorú patrí aj značka Chevrolet, už v súčasnosti ponúka svoj model Bolt. Za cenu okolo 33-tisíc eur dokáže Bolt zrýchliť až na 150 kilometrov za hodinu. Bolt má byť hlavným konkurentom Tesly na americkom kontinente.

Ktoré z týchto elektromobilov sa ti najviac páči? Napíš nám to do komentárov :)

zdroj: businessinsider.com

 

Pridať komentár (0)