7 startupov, na ktoré treba dať bacha v roku 2015

Harry Gavendová / 19. decembra 2014 / Lifehacking

O startupoch 2014 sme vás pravidelne informovali počas celého roka, no predodvermi je už rok 2015 – a my vieme, čo by vám určite nemalo ujsť. Pozrite si s nami 7 projektov, ktoré by mohli i budúci rok poriadne zamiešať karty – darí sa im totiž už teraz. A je to veru naozaj pestrá zostava.

Slack

Ide o komunikačnú aplikáciu, ktorá umožní na pracovisku využívať skupinové chat roomy, posielať súkromné správy i zdieľať súbory. Už teraz uspela v obchodnom svete a patrí k najrýchlejšie sa vyvíjajúcim appkám pre podniky všetkých čias. Predpokladá sa, že Slack sa bude budúci rok rozrastať ďalej.
Financovanie: 180 miliónov dolárov 
Zakladatelia: Stewart Butterfield, Eric Costello, Cal Henderson, Serguei Mourachov
 
 
 
 
 

Headspace

Spoločnosti zo Silicon Valley uznávajú menšiu „meditáciu“ svojich zamestnancov – je to podľa nich spôsob, ako u nich odomknúť produktivitu. Headspace využil tento trend a ponúka mobilné i webové platformy, ktoré vám umožnia meditovať vo voľnom čase. Headspace má už teraz viac ako milión používateľov v 150 krajinách.
Financovanie: 4 milióny dolárov
Zakladatelia: Andy Puddicombe, Richard Pierson
 
 
 
 
 

Jet

Marc Lore, bývalý CEO Quidsi (webovej stránky za Diapers.com) pracuje na uvedení novej e-obchodnej stránky s názvom Jet. Šepká sa, že má ísť o zabijaka Amazonu. Lore sľúbil, že Jet prinesie novú skúsenosť s elektronickým obchodom založen na transparentnosti. Jet ešte nebol oficiálne spustený.
Financovanie: 80 miliónov dolárov
Zakladateľ: Marc Lore
 
 
 
 

Wish

Wish je startup zameraný na mobilné nakupovanie a v niečom pripomína Pinterest. Zobrazuje vám iba veci, ktoré chcete kúpiť. Jeho hodnota poriadne stúpa a CEO Peter Szulczewski vraví, že sa chcú stať Google AdWords pre predajcov. 
Financovanie: 78,7 milióna dolárov
Zakladatelia: Peter Szulczewski, Danny Zhang
 
 
 
 

Casper

Tento start-up je zameraný na predaj matracov – spoločnosť chce, aby sa klasické komplikované nákupy zjednodušili cez web. Ich stránka je prehľadná, informatívna a objednávky sú vážne celkom jednoduché, dokonca aj so skúšobnou dobou. Už teraz majú na konte tisíce objednávok
Investíce: 15 miliónov dolárov
Zakladatelia: Philip Krim, Jeff Chapin, Gabriel Flateman, Luke Sherwin, Neil Parikh
 
 
 
 
 

Instacart

Vďaka startupu Instacart si môžete objednať potraviny priamo pomocou smartfónu alebo online a do hodiny vám budú doručené na vašu adresu. Instacart je momentálne spustený v 10 mestách a počas decembra sa mu poriadne nahromadil budget. 
Financovanie: 154,8 miliónov dolárov 
Zakladatelia: Apoorva Mehta, Max Mullen, Brandon Leonardo
 
 
 
 
 
 

Dots

Dots je novým typom herného štúdia. Už pôvodná hra Dots bola poriadnym hitom, zozberala viac ako milión používateľov pošas uvedenia v máji 2013. A nasledovala ďalšia hra TwoDots. Momentálne spoločnosť nechce prezrádzať ďalšie plány, no sú pripravení a budú vraj i poriadne riskovať. 
Financovanie: 10 miliónov dolárov
Zakladatelia: Paul Murphy, Patrick Moberg
 
 
 

Zdroj: businessinsider.com 

Pridať komentár (0)