7 vecí, na ktoré sa skutoční lídri po príchode do práce sústredia

Dárius Polák / 19. marca 2016 / Lifehacking

Počas celého dňa je X faktorov, ktoré ovplyvňujú teba a tvoj výkon. Určite dobre vieš, že nie každý deň vstávaš z postele pravou nohou a netešíš sa, hoci svoju prácu (snáď) máš rád. To isté zažívajú aj šikovní ľudia, ktorí nechcú spadnúť do komfortnej zóny. A preto svoj deň začínajú s týmito vybudovanými zvykmi.

#1 Sú v prítomnom okamihu

Pokiaľ máš toho každý deň habadej, je vždy lepšie si na chvíľu sadnúť a pozrieť sa na to, čo ťa dnes čaká. Cieľom je to, aby si zmenežoval deň ty, a nie deň teba.

 

#2 Začínajú s myšlienkou na koniec

Je veľa vecí, ktoré ťa nebavia, no musíš ich spraviť. Tým, že sa vždy pozrieš na to, ako to bude vyzerať na konci, zistíš, že ten, a ten konkrétny task, nie je zbytočnosť.

foto: blarneyventures.com

 

#3 Prispôsobia a naplánujú svoj deň

Niektoré úlohy trvajú dlhšie, iné menej. Je lepšie vždy počítať s oboma situáciami, a vždy vedieť, čo robiť ďalej.

 

#4 Nerobia multitasking

Hoci máš ráno najviac energie a robiť viacero vecí naraz je veľké pokušenie, nerob to. Výskum na Stanfordskej univerzite dokázal, že ľudia praktizujúci multitasking sú vo svojej práci horší ako tí, čo sa jasne sústredia na jednu vec.

 

#5 Zbytočne sa nezdržujú

Máš väčšiu úlohu, u ktorej si si neistý výsledkom? Nečakaj, neodkladaj, dostaň sa do svojho work-flow a začni makať. Nikdy to nebude také zlé, ako si myslíš.

1

foto: pixabay.com

 

#6 Prehodia slovíčko s ostatnými

Ľudské vzťahy sú v rámci pracoviska najdôležitejšie. Môžeš mať tím poskladaný z top ľudí z brandže, no pokiaľ nesadne chémia, nič hodnotné nevznikne.

 

#7 Nakopnú svojich co-workerov

Tvoj tím sa na teba spolieha a je sakra rozdiel, či ťa vnímajú ako šéfa alebo lídra. Autorita sa nezíska z pracovnej zmluvy, autorita sa buduje. Nezískaš ju za okamih, a pokiaľ tvoj podriadený zacíti čo i len raz krivdu, už nikdy sa na teba nepozrie tak isto, ako predtým.

2

foto: businessinsider.com

Zdroj: businessinsider, zdroj titulnej fotografie: businessinsider.com

Pridať komentár (0)