8 kníh, ktoré si zamilovali najúspešnejší podnikatelia

Kristína Vavrová / 20. mája 2017 / Biznis

zdroj: pexels.com

Nájdi inšpiráciu v knihách, z ktorých denne čerpajú ikony biznisu.

Je všeobecne známe, že čítanie prináša nielen oddych, ale aj nové vedomosti, kreatívne myšlienky, či tipy a triky na zlepšenie každodenného života. Je preto jasné, že ani tí najúspešnejší nezaháľajú a čítajú ostošesť. A pokiaľ si títo vyťažení biznismeni nájdu čas na čítanie, nájdeš si ho aj ty. Teraz ti prinášame obľúbené knihy niektorých z nich.

Jeff Bezos, Amazon CEO

Keďže Jeff preferuje viac fiktívnu literatúru pred faktickou, jednou z jeho obľúbených kníh je „The remains of the day“ od Kazuo Ishiguro a rozpráva o živote komorníka v povojnovom Anglicku.

zdroj: pinterest.com

Bill Gates, spoluzakladateľ Microsoftu

V našom zozname nemôže chýbať ani taká klasika ako „The catcher in the rye“ od J. D. Salingera. Bill knihu prvýkrát prečítal v 13 rokoch a odvtedy to je jeho najobľúbenejšia publikácia, ktorá je zároveň aj veľmi poučná.

zdroj: pinterest.com

Steve Jobs, spoluzakadateľ Apple

„The innovator’s dillema“ je kniha, ktorá Steva hlboko ovplyvnila. Asi nebude prekvapením, že je jednou z najkontroverznejších biznis kníh na trhu.

zdroj: pinterest.com

Tim Cook, CEO Apple

Tim je známy tým, že knihu „Competing against time“ odporúča každému starému i novému podriadenému. Nemusíš byť však zamestnancom Apple na to, aby si si prečítal o efektívnom pracovaní a posúval tak svoju kariéru dopredu každý deň.

zdroj: pinterest.com

Mark Zuckerberg, zakladateľ Facebooku

Na svojom zozname 23 najzaujímavejších kníh postavil Mark knihu „Portfolios of the poor“ na prvé miesto. Kniha ti odhalí, ako vyžiť aj s málom peňazí bez toho, aby si živoril.

zdroj: pinterest.com

Elon Musk, CEO Tesla

Sám Elon sa dá označiť za múdreho vizionára a rád si prečíta aj o iných úspešných osobnostiach, ktoré sa vryli do dejín ľudstva. Aj preto označil knihu „Benajmin Franklin“ za jednu zo svojich najobľúbenejších.

zdroj: pinterest.com

Indra Nooyi, CEO Pepsi

„The road to character“ viedlo Indru k nejednej inšpiratívnej diskusii s jej dvomi dcérami. Kniha rozpráva o tom, že budovanie vnútorného charakteru je rovnako dôležité ako budovanie kariéry.

zdroj: pinterest.com

James Gorman, CEO Morgan Stanley

James obľubuje detektívky a „Tinker Tailor Soldier“ patrí medzi jeho najobľúbenejšie.

zdroj: pinterest.com

zdroj: businessinsider.com

Pridať komentár (0)