8 vecí, kto­ré iPho­ne 7 nedo­ká­že, ale iné smart­fó­ny áno

Dárius Polák / 9. novembra 2016 / Business

App­le vydal svoj naj­nov­ší iPho­ne v sep­tem­bri. Obsa­hu­je nové zau­jí­ma­vé fun­kcie, nie je však doko­na­lý. Tu je nie­koľ­ko zau­jí­ma­vý­ch fun­kcií iný­ch smart­fó­nov, kto­ré iPho­ne 7 chý­ba­jú.

Bezdrôtové nabíjanie

Samsung, Google, LG, Motorola, Microsoft a dokonca aj Blackberry vytvárajú zariadenia, ktoré majú podporu bezdrôtového nabíjania. Hoci to ešte nie je potvrdené, mohlo by to byť štandardom pre iPhone 8 - partner Apple pre manufaktúru Foxconn má momentálne testovať bezdrôtové nabíjacie moduly pre nový model v roku 2017.

1

Rýchle nabíjanie

Rýchle nabíjanie je dosiahnuté pomocou vyššieho výkonu, než majú bežné USB nabíjačky. Nový smartfón Pixel od Google dokáže za 15 minút nabíjania vydržať až 7 hodín. Veľa zariadení od Samsungu sú takisto kompatibilné s rýchlo-nabíjacou technológiou.

Čínska značka Oppo má smartfón F1 Plus, ktorý sa dokáže nabiť na 75 % kapacity za 30 minút, zatiaľ čo OnePlus 3 dosiahne 60 % tesne pod 30 minútami. Oppo a OnePlus využívajú technológie, ktoré dokážu počas prúdenia voltov udržať teplotu dolu, čo vedie k oveľa viac efektívnejšiemu nabíjaciemu procesu.

2

Vždy zobrazovať  displej

Funkcia "Vždy zapnutý displej" na Galaxy S7 a S7 Edge ti umožní sledovať čas, dátum a notifikácie bez toho, aby si musel telefón zobudiť. Ponúka dokonca i možnosť prispôsobiteľnosti. Motorola má zas funkciu "Moto displej," ktorá pri upozornení najprv notifikáciu zobrazí a postupne ju nechá zmiznúť, vďaka čomu ťa nevyruší.

3

Mať dve sim karty

Na čo dve SIM karty? Jednu môžeš použiť na svoje osobné číslo a druhú na pracovné, bez nutnosti ich neustále vymieňať alebo poprípade, ak neustále cestuješ medzi krajinami, nemusíš sa zaoberať ich vymieňaním. Medzi smartfóny podporujúce túto funkciu patrí Samsung Galaxy A7, Xiaomi Mi5 alebo OnePlus 3.

4

Byť prispôsobiteľný

Apple uzamknutím softvéru iOS necháva veľmi málo miesta pre prispôsobiteľnosť. Android naproti tomu umožňuje zmenu vzhľadu rozhrania, inštalovanie widgetov v strede domácej obrazovky, zmenu štandardných aplikácii, vymazávanie vecí, ktoré nemáš rád atď..

5

Rozšíriť svoje úložisko

Hoci iPhone 7 má 256 GB úložného priestoru, čo je najväčšia kapacita, akú kedy mal, stále nemá žiadnu podporu pre externé SD karty. Zvyčajne sú totiž lacnejšie ako tie, ktoré používa samotný iPhone, čo je možno dôvod, prečo Apple túto podporu nezahrnul.

6

Zmeniť preddefinovaný prehliadač

Safari sa na iPhone nezbavíš, aj keď používaš Chrome, iOS 10 ťa presunie do Safari vždy, keď klikneš na webový odkaz z akejkoľvek aplikácie.

7

3D mapovanie

V júni tohto roku Lenovo oznámil Phab2 Pro - 6,4 palcový smartfón, ktorý je prvým komerčným zariadením s integrovanou technológiou Google Project Tango, slúžiacou na 3D mapovanie. Tango umožňuje zariadeniu mapovať okolité prostredie a následne sledovať objekty a pridať k nim 3D efekty. Prakticky ti to umožňuje vytvoriť určitý druh augmented reality.

8

Všetky vyššie uvedené funkcie sú fajn, no ruku na srdce - rozhodujú skutočne o kúpe? Čo sa týka UX a UI, tak  v tom Apple neustále boduje, pretože sa nebojí urobiť na trhu pokrok, čoho dôkazom je aj odstránenie jacku.

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.com

Pridať komentár (0)