9 inšpirujúcich rád, ktorými sa riadia ľudia, ktorí dosiahli v živote úspech

  • Základy nášho úspechu alebo neúspechu v živote pochádzajú často v našich vnútorných myšlienok alebo presvedčení
  • Práve preto sa mnoho ľudí inšpiruje práve tými úspešnejšími, ktorí naopak veľmi radi inšpirujú
  • Nasledujúcich 9 rád ti ukáže ako robiť veci tak, aby si sa stal spokojnejšou a úspešnejšou osobnosťou
úspech
pexels
  • Základy nášho úspechu alebo neúspechu v živote pochádzajú často v našich vnútorných myšlienok alebo presvedčení
  • Práve preto sa mnoho ľudí inšpiruje práve tými úspešnejšími, ktorí naopak veľmi radi inšpirujú
  • Nasledujúcich 9 rád ti ukáže ako robiť veci tak, aby si sa stal spokojnejšou a úspešnejšou osobnosťou

Pravidlo 50/30/20

Nalejme si čistého vína. Množstvo z nás jednoducho nedokáže dobre hospodáriť s financiami, a tak nám na konci mesiaca zostanú prázdne vrecká. Toto vedie k frustrácii. Riešením môže byť práve nasledujúce pravidlo. Jednoducho si príjem rozdelíš medzi tri kategórie. Prvou sú výdavky na život. Tu obetuješ 50 % zo svojho rozpočtu. Druhou je zábava. Na rozdiel od druhej polovice rozpočtu tu dáš iba 30 %. No a posledná a najdôležitejšia cesta k bohatstvu sú, samozrejme, úspory. Tu sa posnažíš každý mesiac vyčleniť 20 %.

Nakupuj len pokiaľ sú ceny výhodné

Trošku netypická rada od úspešných. Bol by si však prekvapený, že práve ľudia, čo dosiahli obrovský úspech a nepreskočilo im z toho žijú pomerne skromne. Výhodné nákupy sa však týkajú len produktov, ktoré naozaj využiješ.

Nepoužívaj vo veľkom kreditky

Kreditné karty sú žrútom peňazí. Často nás zbavujú racionálneho správania sa a minieme omnoho viac, ako keby sme pri sebe mali hotovosť. Veď platiť kreditkou je také jednoduché a pohodlné. Často sa tak dostaneme do mínusu a prečerpávame peniaze, ktoré nám požičia banka. Potom preplatíme na úrokoch.

Nakupuj priamo od výrobcov

Pokiaľ je tu tá možnosť, tak by si mal nakupovať priamo od výrobcov. Cena tovaru na pultoch predajní je totiž podstatne vyššia ako od výrobcu. Nie vždy sa to však dá. Výrobcovia totiž nepredávajú tovar len tak komukoľvek. Musíš objednať väčší počet kusov. Riešením môže byť skupinový nákup viacerých kusov spolu s priateľmi.

Šetrenie peňazí sa rovná zisku

Toto pravidlo je naozaj výstižné. Ak šetríš, máš viac a tým pádom ti vzrastá kapitál. Cieľom je získať kontrolu nad sebou a šialeným míňaním, ktoré postihuje mnohých ľudí. Šetrenie je kľúčom k lepšiemu životu.

Žiješ na vysokej nohe, aj keď na to nemáš

Častým javom je život nad rámec svojich možností. U nás veľmi rozšírený jav. Podvedome súperime so svojim okolím, a tak chceme dokázať, že na to máme. V konečnom dôsledku však prichádzame o peniaze a nakoniec zistíme, že naše hospodárenie má od dokonalosti ďaleko.

Buduj si pasívny príjem

Každý človek, ktorý to niekam dotiahol využíva peniaze múdro. Často sú to práve investície. Tieto zaručujú to, že peniaze pracujú samé a vyrábajú zisk. Priemerný človek však robí pravý opak a peniaze míňa na veci, ktoré žiaden zisk neprinášajú.

Obklopuj sa úspešnými ľudmi

Táto rada je veľmi dôležitá. Ak pracuješ medzi priemernými ľudmi, ktorí sa ešte mnohokrát na všetko sťažujú, tak si odsúdený na neúspech. Jednoducho nemáš žiadnu inšpiráciu a negatívny prístup ťa skôr či neskôr stiahne na dno. Pre úspech je dôležite obklopovať sa úspešnými ľudmi, ktorí sú mnohokrát natoľko inšpiratívni, že v tebe prebudia chuť pracovať na sebe.

Rodina je základ

Veľmi dôležité pravidlo, ktoré vďaka rýchlej dobe nedodržiavame. Peniaze sú fajn, ale nemali by vplývať na súkromie a rodinné vzťahy. Strata priateľstva, zdravia alebo rozpad rodiny nenahradí naozaj žiadna kariéra.

zdroj: brightside.me

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech