ČLÁNKY EVENTYLIVE VIDEÁ

Najbližšie eventy

dnes / 17:00 / Banská Bystrica

Startup Weekend Banská Bystrica

Close

Startup Weekend Banská Bystrica

Banská Bystrica

  • Faculty of Political Science and International Relations, Matej Bel University Kuzmányho 1, 974 01 Banská Bystrica, Slovakia
  • 23.02.2018

Popis

NAJKRAJŠIE CELOSVETOVÉ PODUJATIE UŽ AJ V BANSKEJ BYSTRICI
Čaká nás víkend plný motivácie, projektov, nápadov, súťaženia a talentov. Máme pre vás mnoho prekvapení, motivačných spíkrov a kopec dobrého občerstvenia, či kvalitných priestorov. Všetky informácie budeme dopĺňať v priebehu na nástenke udalosti.

Kto, čo, kedy, kde?

Tím organizátorov z Banskej Bystrice sa pustil do ambicióznej organizácie druhého ročníka Startup Weekend Banská Bystrica, ktorý sa uskutoční v dňoch od 23. februára do 25. februára 2018. Podujatie sa uskutoční v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB Banská Bystrica.

Kto sa môže zúčastniť?

Startup Weekend Banská Bystrica je otvorený pre všetkých. Hlavnou cieľovou skupinou sú aktívni, podnikaví jednotlivci alebo skupiny, ktorí majú záujem overiť si svoje zručnosti, resp. získať nové a spolu s nimi aj skúsenosti a kontakty s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi. Zaregistrovať sa môžu profesionáli aj študenti z rôznych oblastí, dizajnéri, vývojári, projektoví manažéri, právnici, účtovníci, marketingoví odborníci … ak chcú inovovať a uspieť, musia sa spojiť, vytvoriť tímy a spolupracovať.

Koncept

V piatok večer sa účastníci stretnú a na základe krátkych prezentácií sa pokúsia vytvoriť tímy. Správne zvolené a namiešané skupiny by mali mať ambiciózny nápad a členov zameraných na rôzne oblasti – od vývojárov, cez finančníkov, až po marketérov. Takto poskladaný tím má veľkú šancu na úspešnú prípravu a realizáciu projektu.
V sobotu budú tímy pracovať na projektoch. Pomocnú ruku im podajú mentori – odborníci z praxe, s ktorými jednotlivé tímu budú môcť konzultovať rôzne aspekty ich projektu a ktorí ich môžu nasmerovať správnym smerom a urobiť správne rozhodnutia. Priestory školy budú pre tímy otvorené 24 hodín, takže pokračovať v práci bude možné aj v noci a až do nedeľného rána. V nedeľu budú mať tímy čas do 14h na prípravu finálnej prezentácie – pitch. Záverečná časť sa uskutoční v priestoroch auly univerzity, kde tímy budú mať 5 minút na prezentáciu svojho projektu a pokúsia sa presvedčiť porotu odborníkov. Porota je zložená z business angels, vedúcich pracovníkov, riaditeľov škôl a odborníkov z rôznych oblastí.

Ako sa zúčastniť?

Registrácia priebeha na webových stránkach Startup Weekend Banská Bystrica,https://www.eventbrite.com/e/techstars-startup-weekend-banska-bystrica-0218-tickets-41464972850. V cene budú mať účastníci zahrnuté jedlo od piatkového večera do nedeľného večera (raňajky, obed a večera). Taktiež dostanú tričká s logom podujatia a rôzne darčeky od našich sponzorov.

Cieľom podujatia je počas víkendu vytvoriť komunitu záujmu a nadšenia pre podnikanie, kde emócie a vzťahy sú silným nástrojom spolupráce medzi profesionálmi a študentmi zo všetkých oblastí.

Startup Weekend Banská Bystrica – zábava a práca na jednom mieste

Zábava a dobrá nálada sú kľúčom k úspechu. Partnerstvo s kľúčovými firmami a organizáciami prispeje k hladkému priebehu podujatia.

Celosvetové hnutie

Startup Weekend je globálne celosvetové hnutie aktívnych a podnikavých ľudí, ktorí sa neboja výziev a pustia sa do úspešného podnikania prostredníctvom hry, ktorá sa však môže zmeniť na realitu. Máme do činenia s najväčšou komunitou tohto druhu na svete, s viac ako 1300 podujatí vo viac než 110 krajinách po celom svete v roku 2015. celosvetovo sú tieto podujatia podporované gigantmi ako Google, Microsoft, Coca-Cola a Kauffman Foundation. Hlavné sídlo tejto neziskovej organizácie je v Seattli (USA), ale organizátorov a facilitátorov Startup Weekend možno nájsť vo viac ako 200 mestách po celom svete. Od Mongolska po Južnú Afriku, od Londýna cez Brazíliu, všade tam sa stretávajú podobne naladení ľudia, aby počas jedného víkendu vytvorili niečo výnimočné. Chceme toto unikátne podujatie organizovať v Banskej Bystrici a podporiť ľudí v ich tvorivosti, inovatívnosti a podnikavosti.

Close

Ako vytvoriť úspešný Business Case vo svete internetu vecí

Bratislava

Vstupné 3 €

  • SATORI STAGE Mickiewiczova 9, 811 07 Bratislava, Slovakia
  • 26.02.2018

Popis

Hľadáte odpoveď na otázku, ako vytvoriť úspešný business case? Chcete vedieť kde začať a ako postupovať pri jeho tvorbe a implementácii? O svoje know-how, strasti a slasti z biznisu sa s vami podelia ľudia, ktorí o tom vedia viac ako dosť.

František Vašek, manažér inovácií v českom Innogy, ktorý ozrejmí, ako český energetický distribútor úspešne aplikoval Sigfox technológiu, aby ľudí neprekvapili faktúry a mohli si pohodlne kontrolovať spotrebu plynu v mobilnej apke. Porozpráva nám ako vznikajú inovačné aplikácie a aká je ich cesta v prostredí veľkej energetickej spoločnosti.

Jaroslav Ľupták, investičný manažér z Neulogy Ventures, sa s vami podelí o kopec dôležitých informácií o tom, kde a ako osloviť potenciálnych investorov s vlastným nápadom. Jaro sa financovaniu startupov venuje už takmer 10 rokov. Je spoluzakladateľom súťaže StartupAwards.SK a najväčšieho slovenského VC fondu Neulogy Ventures. Medzi firmami v jeho portfóliu nájdete napríklad Piano Media, Staffino či Vectary.

Na akcii bude vyhodnotená naša prvá verejná výzva, tzv. Sigfox Challenge, na vývoj konkrétnych IoT riešení. Prvá challenge bola vyhlásená na vytvorenie zariadenia pre diaľkový odpočet stavu elektromerov, aby si mohli zákazníci energetických spoločností priebežne kontrolovať spotrebu. Druhá bola zameraná na vývoj seizmického snímača určeného pre bezpečnostné riešenia na súkromných pozemkoch.

Už teraz sme veľmi zvedaví, s čím účastníci prídu na trh a aké inovatívne riešenia na meetupe predstavia. Určite buďte pri tom.

Zároveň bude na Sigfox IoT Meetupe vyhlásená aj ďalšia challenge, tentokrát zameraná na oblasť asistovaného žitia.

Vstupenku si zabezpečte čím skôr, prvý meetup bol vypredaný a kapacita je obmedzená.

Vstupenky ➡️ https://tickpo.sk/detail/uspesny-business-case

Program:
18:00 Vstup a úvodný drink
18:15 Predstavenie a panelová diskusia
19:30 Prezentácia projektov prihlásených do Sigfox Challenge
20:30 Vyhlásenie víťazov a voľná diskusia

Mediálni partneri
Startitup
PC REVUE

28.02.2018 / 18:00 / Bratislava

Ty na to máš! Potenciál z rôzneho uhlu pohľadu

Close

Ty na to máš! Potenciál z rôzneho uhlu pohľadu

Bratislava

  • Impact Hub Bratislava Hviezdoslavovo námestie 20, 81102 Bratislava, Slovakia
  • 28.02.2018

Popis

Ak chcete lepšie vnímať svoj potenciál, naplánovať si jeho rozvoj, potom neváhajte a zúčastnite sa workshopu, ktorým pod vedením koučky Tatiany Trebatickej tiež pochopíte, na čo si dať pri ceste za úspechom pozor…

Obsah workshopu:
Ochutnáte testy rôznej inteligencie
Naučíte sa, na čo sa v súčasnosti sústrediť
Dozviete sa viac, ako na blokátory
Zapracujeme na vašich kariérnych cieľoch
…a NAVIAC pre každého účastníka workshopu 1 hodina individuálneho koučingu zdarma!

Prečo sa workshopu zúčastniť: veľa ľudí nenachádza vo svojom zamestnaní pocit sebarealizácie – často to súvisí s ich nevyužitým či zatiaľ neobjaveným potenciálom.

Pre koho je workshop určený: možno aj vy rozmýšľate, ktorou cestou sa vydať na svojej kariérnej dráhe… Líder? Špecialista? Nezávislá pracovná dráha? Príďte, ak sa zaujímate o to, čo ďalej a na čom stavať. Ste samozrejme vítaní aj tí z vás, ktorí pracujú na ĽZ a s témou potenciálu len začínate a hľadáte inšpiráciu ako na to.

Ciele workshopu: podpora pri identifikácii možností ďalšieho pracovného/kariérneho rozvoja účastníkov workshopu.

Ako bude workshop prebiehať: interaktívnou formou.

Čas: 18:00-20:00

Miesto konania: Impact Hub Bratislava

Kapacita workshopu: kapacita je obmedzená na 12 miest.

Lektorka workshopu: Tatiana Trebatická
Koučka a lektorka.
Tatiana Trebatická, MSc, ACC (ICF), osobný life kouč. Koučingom sa zaoberá od roku 2009, je spoločnosťou International Coach Federation medzinárodne certifikovaný kouč a spoločnosťou The Society of NLP medzinárodne certifikovaný NLP Master. Je tiež členom Slovenskej asociácie koučov.
Tatiana má viac ako 20 rokov pracovných skúseností na manažérskych pozíciách v oblasti riadenia ľudských zdrojov vo veľkých nadnárodných spoločnostiach. Veľmi dobre preto rozumie svojim klientom, ktorí prichádzajú ku nej na koučing a hľadajú riešenia v oblastiach súvisiacich s kariérnym rozvojom, sebarealizáciou, vedením ľudí a ich motiváciou, resp. motiváciou vlastnou.
Osobným krédom Tatiany je, že ľudia už majú v sebe všetky zdroje, ktoré potrebujú, aby dosiahli úspech. Svoju rolu kouča vníma ako podporu klienta tieto zdroje objaviť, uvedomiť si ich, posilniť alebo lepšie využiť.

topcoach.sk: tento workshop je súčasť konceptu topcoach.sk, ktorého cieľom je uľahčiť ľudom prístup k sebarozvoju na pravidelnej báze, a to prostredníctvom LeTalk-ov a workshopov s profesionálnymi koučmi a lektormi.

Tešíme sa na vás, tím topcoach.sk ([email protected], 0914 703 900).

Mediálni partneri: startitup.sk, meeto.info

01.03.2018 / 18:00 / Bratislava

Hlasujte za tému, o ktorú máte záujem

Close

Hlasujte za tému, o ktorú máte záujem

Bratislava

Vstupné 18 €

  • Coaching-poradna Mierová 56, 81105 Bratislava, Slovakia
  • 01.03.2018

Popis

Milí priatelia Power Coachingu,

zbožňujeme naše večerné workshopy, na ktorých sa s Vami môžeme stretávať. Našim prianím je, aby ste sa mohli zapojiť i Vy a mali možnosť zvoliť si sami tému workshopu. Nakoľko sú pre nás Vaše názory veľmi dôležité, sme za ne vďační a veľmi sa na ne tešíme :)

Hlasovať môžete do komentára za nasledovné témy:
1) Mobbing a bossing na pracovisku
2) Ako nájsť tú pravú osobu pre mňa
3) Kariérne poradenstvo
4) Ako sa vedieť rozhodnúť
5) Kreatívne myslenie

Workshop bude prebiehať na ulici Mierová 56 v Bratislave (Ružinov) pod vedením skúsenej koučky a lektorky S. Langermann

Cena workshopu je 18,- EUR s DPH.
Nahlasujte sa na [email protected] a volajte 0948 168 011, 0911 467 629 :)
Tešíme sa na Vás!
Partner podujatia je StartitUP :) a Meeto
foto: www.pexels.com

Chceš tie najlepšie infošky zo sveta Startitup?