10 alternatív tvojich vytúžených destinácií

Michaela Líšková / 18. februára 2017 / Zaujímavosti

zdroj: businessinsider.com

Neseď v zime doma. Ale nepreplať aj to,čo nemáš.

Aj by si išiel, ale rozpočet veľmi nepustí? Skús počas zimných mesiacov navštíviť tieto destinácie. Či už ideš za teplom, za snehom, za zábavou.

 

1.Namiesto Južnej Floridy navštív Cape San Blas

trueviralnews-com

foto: trueviralnews.com

Láka ťa Florida a všetky známe atrakcie ako Miami, Orlando, Key West či Palm Beach? A čo tak skúsiť „zabudnuté pobrežie“ v okolí Cape San Blas neďaleko Panhandle? V zime si síce nevychutnáš až také vysoké teploty ako na juhu, ale slnka a vodných aktivít bude stále dostatok. Nehovoriac o prijateľnejších cenách.

 

2. Namiesto Švajčiarska navštív Slovinsko

instead-of-switzerland-go-to-slovenia

foto: businessinsider.com

Švajčiarske Alpy lákajú každoročne veľké množstvo turistov, a ak túžiš po poriadnej lyžovačke na novom, peknom mieste, skús Slovinsko. Švajčiarsko je podľa minuloročných výsledkov najdrahšou krajinou a láka mnoho nadšencov zimných športov. Slovinsko ale ponúka lacnejšiu alternatívu a menej plné svahy. Vyber sa do Mariboru či Blendu a uži si nielen lyžovačku, ale aj kultúru, prírodné úkazy a hrady, ktoré ti táto krajina ponúka.

 

3. Namiesto Cancúnu navštív Costa Maya

instead-of-cancun-go-to-costa-maya

foto: businessinsider.com

V prípade, že ťa láka Mexiko a lyžiarsku výstroj chceš vymeniť za plavky a opaľovací krém, skús Costa Maya, ktorá je tou lacnejšou alternatívou Cancúnu. Ten je podľa mnohých predpovedí najvychytenejšou destináciou tejto zimy. A kde sú turisti. tam sú aj vyššie ceny. Oproti tomu Costa Maya je menej rozvinutá a preto aj lacnejšia, no nenechaj sa odradiť. Ponúka nádherné pláže, čistú vodu a zaujímavú kultúru. Nechaj sa zaviesť na menej známe miesta ako Chacchoben, Kohunlich alebo Dzibanche.

 

4. Namiesto Aspenu navštív Taos

instead-of-aspen-go-to-taos

foto: businessinsider.com

Americké Colorado láka každoročne  tisícky turistov, najmä známy Aspen, a tak si strediská účtujú vysoké ceny, rovnako ako aj hotely a dokonca aerolinky. Skús zamieriť o štát nižšie, do Taos Ski Valley v Novom Mexiku. Ani nie dve hodiny od Santa Fe nájdeš novovybudovanú dedinku v horách Sangre de Cristo. Kúsok za dedinkou sú Ojo Hot Springs, najstaršie kúpele v krajine. Nenechaj si ujsť ani Taos Pueblo, 1000-ročné mestečko, ktoré je zapísané aj do svetového dedičstva UNESCO.

 

5. Namiesto Bora Bora navštív ostrov Boracay

instead-of-bora-bora-go-to-boracay-island

foto: businessinsider.com

Exotika láka každého a vždy, nie je sa preto čo čudovať, že miesta ako Bora Bora sa cenami prispôsobujú turistom smerom nahor. Skús niečo rovnako krásne a exotické za menej peňazí a navštív jeden z tisícok ostrovov na Filipínach. Ostrov Baracay je turistami stále relatívne neprebádaný a pre tých, ktorí radi zjednávajú ceny, je ako stvorený. Decembrové teploty sa pohybujú okolo 27°C a ceny hotelov pod 100 eur.

 

6. Namiesto Los Angeles navštív Palm Springs

instead-of-los-angeles-go-to-palm-springs

foto: businessinsider.com

Ďalšia položka na zozname obľúbených destinácií, hoci nikto tak celkom netuší prečo, keď je na svete toľko krajších miest. Vymeň preto preplnené cesty a premrštené ceny za pohodlie horúcich prameňov, turistiku či oddych pri golfe. Palm Springs je skvelá alternatíva californskej dovolenky.

 

7. Namiesto New Yorku navštív Philadelphiu

instead-of-new-york-city-go-to-philadelphia

foto: businessinsider.com

Hoci je New York City preslávené svojou vianočnou atmosférou, rovnako známe sú aj donebavolajúce ceny a napratané ulice. Ak túžiš po tej správnej atmosfére, no nechceš minúť aj babkine úspory, zvoľ neďalekú Philadelphiu, ktorá vie byť rovnako čarovná a ohromujúca ako Veľké jablko, mínus tie ceny.

 

8. Namiesto Las Vegas navštív New Orleans

instead-of-las-vegas-go-to-new-orleans

foto: businessinsider.com

Ak ťa láka gamblovanie, ale obávaš sa preplnených kasín a predražených hotelov, miesto Nevady zamier do štátu Lousiana, ktorý ti ponúkne rovnakú kvalitu zábavy, dobrého jedla a možností na výhru, zároveň ale počas zimných sviatkov neminieš viac, ako by ti bolo milé.

 

9. Namiesto Paríža navštív Barcelonu

instead-of-paris-go-to-barcelona

foto:businessinsider.com

Hovorí sa, že Paríž je vždy dobrý nápad, a hoci s týmto tvrdením nemožno nesúhlasiť, ak si strážiš rozpočet, zamier radšej do Barcelony. V porovnaní s Parížom tu ceny nie sú až také vysoké, a hoci Katalánci Vianoce veľmi neoslavujú, vianočnú výzdobu tu nájdeš tiež. Okrem toho je v Barcelone v decembri veľmi príjemných a teplých 14ºC a podstatne menej ľudí, takže máš čas a priestor na objavovanie všetkých krásnych pamiatok, ktorými sa toto mesto pýši.

 

10. Namiesto San Juan navštív Rincon, Portoriko

puertorico-com

foto: puertorico.com

Ak máš zamierené do Portorika, a opäť raz nie si fanúšik veľkých davov, vyskúšaj miesto San Juan mestečko Rincon. Rincon nie je ešte takou vychýrenou turistickou atrakciou ako San Juan, zato je známe veľkými vlnami a dobrým surfovaním. Ponúka ti útulné bary a reštaurácie, ktoré nájdeš na pobreží, a to všetko bez davov ľudí, ktorí sa rozhodli navštíviť San Juan. Ďalej od pobrežia nájdeš aj ostrov Mona, ktorý sa len tak hemží ostrovným životom, a svojou pestrosťou tak môže konkurovať aj Galapágom.

 

Kam to teda bude? :)

zdroj: businessinsider.com, zdroj titulnej fotografie: favim.com

Pridať komentár (0)