5 aplikácií, ktoré učia ľudí programovať aj bez počítača

Linda Cebrová / 23. februára 2017 / Lifehacking

zdroj: everypixel.com/Markus Spiske

Ak si príliš starý alebo možno primladý začať sa učiť programovať v škole, alebo si sa jednoducho rozhodol začať svoju kóderskú cestu a nevieš, kde začať, je tu riešenie. S týmito appkami sa môžeš vzdelávať v ktoromkoľvek programovacom jazyku a kdekoľvek.

Swifty od Johannesa Bergera

S touto appkou sa môžeš naučiť kódiť kdekoľvek si. Začať programovať nebolo nikdy jednoduchšie a zábavnejšie. Aplikácia je považovaná za jednu z najlepších pokiaľ si úplný začiatočník. Známy portál GeekWire sa vyjadril, že práve Swift je správnou voľbou, ak chceš skúsiť objaviť čaro vývoju pre iOS bez toho, aby si zachádzal príliš do hĺbky, alebo aby si utratil tonu peňazí. Swifty obsahuje niekoľko kapitol a po každej budeš mať možnosť overiť si svoje zručnosti v kóderskej výzve, po ktorej dostaneš aj ohodnotenie tvojho kódu.

Ak sa ti to zapáči, môžeš si zakúpiť bonusové In-Apps, ktoré obsahujú napríklad aj Swifty podporu ak si nebudeš vedieť rady alebo kompletné odomknutie všetkých kapitol, ktoré táto appka ponúka.

Tak neváhaj a začni svoju iOS výpravu už dnes.

swiftsw2

zdroj obrázkov: itunes.com 

Learn C++ od SoloLearn

Či už máš predošlé skúsenosti s týmto jazykom alebo nie, táto aplikácia ti na tvojej ceste určite bude nápomocná. Naučíš sa s ňou všetko, čo potrebuješ vedieť aby si mohol začať vytvárať a zostavovať vlastné programy. Učenie sa s partnerom ako je SoloLearn sa ukázalo byť rýchle, efektívne a zábavné. S touto appkou možno pochopíš, že stať sa programátorom nemusí byť zas až tak náročné. Ale bez práce to určite nebude.

Learn C++ zahŕňa viac ako 80 lekcií v 8 leveloch. Môžeš si odomknúť nové levely, zbierať body, súťažiť a porovnávať sa so svojimi kamarátmi. Utekaj na iTunes, stiahni si túto appku a začni sa vzdelávať a zabávať zároveň.

cc2ceeeeeeeeeee

zdroj obrázkov: itunes.com

Udacity

Táto vzdelávacia platforma je jedna z najobľúbenejších a je dokonca zdarma. Udacity sa riadi heslom,  „Programovať môže každí. Do tejto platformy sa zapojilo už vyše 3 milióny študentov z celého sveta, ktorí naberajú potrebné skills pre ich programátorskú kariéru. Kurzy Udacity boli navrhnuté tými najlepšími expertmi z Facebooku, Google, Cloudera a MongoDB.

V ich kurzozoch sa naučíš základy, ale aj zložitejšie programovanie pre tých najšikovnejších. Môžeš si vybrat z jazykov ako je HTML, CSS, Javasript, Python, Java a iné. Pre tých , ktorí sa chcú dostať na vyšší level alebo chcú nabrať potrebné skills na nový projekt je v ponuke aj žiadaný Ruby on Rails. Študentom Udacity sa otvorili úplne nové kariérne postupy. Aj ty sa možeš stať vývojárom appiek alebo web developerom na plý úvezok.

Uži si pohodlie domova, vyrieš programátorske problémy v kaviarni alebo odpovedz na krátne kvízy v parku. Na obsolvovanie svojho kurzu nepotrebuješ dokonca ani wifi a , keď sa ti zažiada môžeš skúsiť učenie s tvojou telkou cez AirPlay.

udaaa1udaaa2

zdroj obrázkov: itunes.com

Tynker

Toto je naozaj neobyčajná appka. Čím skôr sa začneš učiť programovať, tým lepšie. S touto aplikáciou môžu čaro kódovania objaviť dokonca aj deti, ale za vyskúšanie stojí aj všetkým dospelým. Zahraj si puzzle a nauč sa pri tom úplne základé techniky programovania. Môžeš si vytvoriť svoje vlastné hry s použitím tutoriálu, ktorý má viac ako 100 krokov. Novinkou je, že si môžeš sám nakresliť postavy a navrhnúť pozadia tvojej hry s nástrojom drawing tool. Táto appka dostala niekoľko významných cien, ako napríklad Academics´Choice Award alebo Award of Excellence from Strictly Mobile. Dnes používa túto aplikáciu viac ako 40 tisíc škôl a 28 miliónov užívateľov.

tynkertynker2

 zdroj obrázkov: itunes.com

Codea

Ak hladáš naozaj pekne nadizajnovaný a „easy to use“ editor , Codea je určite pre teba. Dokážeš s ňou vytvoriť hry,simulácie alebo do nej previesť akúkoľvek vizuálny nápad , ktorý ti napadne. Premeň svoje myšlienky na interaktívne výtvory pomocou tvojho iPadu-u. Codea je navrhnutá tak, aby si sa mohol dotknúť svojho kódu. Chceš zmeniť farbu, alebo obrázok? Žiaden problém, stačí ťuknúť na visual editor a môžeš si vybrať , čo ti vyhovuje.

Appka je postavená na programovacom  jazyku LUA. Je to jednoduchý, elegantný jazyk , ktorý nezávisí až tak veľmi na symboloch a perfektne sa hodí pre iPad. Aplikácia ťa poteší množstvom ukážkových projektov vrátane hier, nájdeš tu aj Air Code na priame programovanie z tvojho PC použitím Wifi. Výhodou je inteligentný vyznačovanie sytaxu a automatický doplňovač kódu.

codea1codea2

zdroj obrázkov: itunes.com

Skontroluj aj týchto 12 stránok, ktoré ťa zadarmo naučia programovať

Pridať komentár (0)