Aby si mohol byť milionárom už po 20-tke, musíš spraviť týchto 11 vecí

  • Týchto 11 vecí musíš spraviť v tvojej 20-tke, aby si si už počas 30-tky mohol užívať dovolenky počas celého roka, prispievať na charitu vysokými sumami a rozmaznávať svoju frajerku.
zdroj: Pexels
  • Týchto 11 vecí musíš spraviť v tvojej 20-tke, aby si si už počas 30-tky mohol užívať dovolenky počas celého roka, prispievať na charitu vysokými sumami a rozmaznávať svoju frajerku.

„V ekonomike, kde je podporovaný voľný obchod, si môžeš zarobiť peňazí, koľko chceš,“  povedal self-made milionár Steve Siebold, ktorý taktiež veľmi dopodrobna študoval správanie a zvyky 1 200 najbohatších ľudí sveta.

Na to, aby si dosiahol sedemmiestnu cifru na svojom účte do 30-tky, by si si mal pozrieť tento zoznam, ktorý pripravil denník Business Insider. Nezaručujem ti, že sa určite tým milionárom staneš, ale určite ti viem povedať, že k nemu budeš mať bližšie, ako si mal doteraz.

Sústreď sa na zarábanie

V dnešnej dobe sa nemôžeš stať milionárom tým, že si budeš odkladať a šetriť každé jedno euro. Povedal Grant Cardone, ktorý zbankrotoval vo veku 21 a už v 30 bol milionár. „Prvý krok je sústrediť sa na zvyšovanie príjmu po krokoch a dokola to opakovať.“

„Môj príjem bol najprv 2 709€ za mesiac, o 9 rokov neskôr, to bolo 18 061 € za mesiac. Začni nasledovať peniaze. Umožnia ti zväčšovať príjmy a uvidíš nové možnosti investovania.“

Zarábať veľa peňazí je snom mnohých – nie je to však vôbec jednoduché, ale na druhú stranu, každý si môže vybrať, čo chce robiť.

Grant-cardone

Rozvíjaj viac spôsobov príjmu

Jednou z možností, ako viac zarábať, je zväčšiť si svoje portfólio príjmov. Autor štúdie o self-made milionároch Thomas C. Corley zistil, že mnoho z nich má viac ako jeden príjem. Konkrétne 65% má tri príjmy, 25% má štyri príjmy a 10% ma päť a viac príjmov.

V týchto zárobkoch sú ale tiež zahrnuté obchody s nehnuteľnosťami, investície na trhu cenných papierov atď.

Tri druhy zárobkov vyzerajú ako čarovný počet, keďže väčšina z milionárov má práve aspoň 3.

rbransoheader1

Šetri si na investovanie, nie na „potom“

„Jediný dôvod na šetrenie peňazí, je na ich investovanie. Ulož si svoje peniaze na bezpečné, nedotknuteľné miesto, najlepšie typ účtu, z ktorého tie peniaze nebudeš vyberať v žiadnom prípade, ani v núdzových prípadoch. Toto ťa bude poháňať na pokračovanie v bode č.1 (zvyšovanie príjmu)“ napísal Cardone.

Buď rozhodný

„Šetri svoju duševnú energiu tým, že budeš robiť rozhodnutia tak rýchlo, ako je to len možné. A plánuj si opakujúce aktivity čo najrýchlejšie, ale tak, aby mali pozitívny vplyv na teba a tvoje udalosti v blízkej budúcnosti, v tom zmysle, aby si ich časom robil už ako autopilot. Ja viem, čo si budem obliekať a raňajkovať celý budúci týždeň. A ty?“  Tucker Hughes má vo veciach jasno.

8b8a7385e28e71aec53e41e7cbe82d23

Nechváľ sa, ukáž, čo vieš!

„Nekúpil som si moje prvé luxusné hodinky alebo auto, pokým mi môj biznis a investované peniaze nezačali prinášať viac zabezpečených tokov peňazí. Stále som jazdil na starej Toyote, aj keď som bol už milionár. Buď známy medzi ľuďmi pre tvoju pracovnú morálku a nasadenie a nie pre ‚hračky‘, ktoré si kupuješ“, poznamenal Cardone.

Zmeň myslenie o peniazoch

„Bohatstvo začína pri rozmýšľaní nad tým, čo pre teba znamenajú peniaze,“  vysvetľuje self-made milionár Steve Siebold.

„To tajomstvo bolo vždy rovnaké – myslenie“, upozorňuje. Pokým si masy ľudí myslia, že stať sa bohatým nie je v ich schopnostiach, bohatí vedia, že je to iba o snažení a rozhodnutí, či tým milionárom naozaj chceš byť.

Steve-Siebold

Investuj do seba

„Najbezpečnejšia investícia, akú som kedy spravil, bola do mojej budúcnosti. Čítaj aspoň 30 minút denne, počúvaj zaujímavé podcasty keď šoféruješ a vyhľadávaj mentorov, ktorí sú plní energie. Nepotrebuješ byť len top majster v tvojom obore, musíš byť génius na poli rôznych oblastí. Od vedenia konverzácie o financiách, politike až po športy. Konzumuj vedomosti, ako keby boli vzduch a dostaň svoj výkon v učení nad všetko ostatné,“  napísal Hughes.

Zahoď pravidelnú výplatnú pásku

Bohatí ľudia sú zvyčajne samostatní podnikatelia, ktorí si zarábajú iba na seba a tým si určujú výšku sumy na ich výplatnej páske. Siebold píše: „Nie je nereálne zbohatnú iba tým, že budeš odkladať peniaze zo svojej výplatnej pásky – dá sa to pre tých, ktorí majú ale vyššiu sumu na tej páske. Ale najrýchlejšia možnosť pre zbohatnutie, je byť samostatne zárobkovo činný a byť odkázaný iba sám na seba. Táto motivácia ťa ženie vpred zarábať stále viac. Je to najrýchlejšia cesta k bohatstvu.“

date: 2007/04/05 | release status: MR & PR | release references: a, e, k | photographic technique: digital | date created: 2007:07:09

Urči si ciele a predstav si ich dosahovanie

Ak si chceš zarobiť viac peňazí, musíš mať priamy cieľ a špecifický plán, ako tento cieľ dosiahnuť. Peniaze sa ti nezjavia len tak – musíš pre ne pracovať.

„Číslo jedna v zozname, Prečo ľudia nedosiahnu to, čo chcú, je, že sami nevedia, čo chcú. Bohatí ľudia sú si istý v tom, čo chcú a idú priamočiaro za tým.“ T.Harv Eker.

Začni chodiť von s ľuďmi, ktorých obdivuješ

Andrew Carnegie, ktorý sa stal najbohatším mužom v US, prikladá dôležitosť práve jednému princípu: The Master Mind.

„Myšlienka je v tom, že sa musíš obklopiť talentovanými ľuďmi, ktorí budú zdieľať tvoju myšlienku, pretože viacej kreatívnych myslí urobí viac ako len jedna. A ešte sa staneš aj bohatým – stávame sa takými ľuďmi, s akými často trávime čas. Najdôležitejšia je sieť tvojich najbližších ľudí. Preto sa dobre rozhodni, koho tam chceš mať.“

no-4-andrew-carnegie

Mier na cieľ s hodnotou 9,03 milióna €, nie 0,9 milióna €

„Jediná chyba, akú som kedy urobil bola, že som nemyslel dosť megalomanský,“ napísal Cardone. „Odporúčam ti ísť po cieli s hodnotou väčšou ako milión. Vo svete neexistuje nedostatok peňazí, existuje iba nedostatok ľudí, ktorí nemyslia vo veľkom.“

zdroj: businessinsider.com