Adidas na historickom webe z 90-tych rokov predáva novú kolekciu retro tenisiek

  • História sa opakuje. Čím viac doba napreduje, tým viac je mnohým ľuďom smutno za minulosťou, keď bolo všetko inak
  • Presne toto sa deje aj v oblasti oblečenia a topánok. Ľudia sa jednoducho bláznia za retro vecami
adidas
  • História sa opakuje. Čím viac doba napreduje, tým viac je mnohým ľuďom smutno za minulosťou, keď bolo všetko inak
  • Presne toto sa deje aj v oblasti oblečenia a topánok. Ľudia sa jednoducho bláznia za retro vecami

Množstvo ľudí sa neustále vracia do histórie. Hovoria: „V minulosti bola hudba omnoho lepšia, oblečenie bolo lepšie a výrobky kvalitnejšie.“ Minulosť nás jednoducho priťahuje ako magnet. Áno, dnes máme moderné technológie, všetko je až príliš jednoduché a máme k dispozícii produkty od výmyslu sveta. Aj napriek tomu by sme však niekedy radi vrátili čas.

Tento retro boom je v súčasnosti najviac cítiť v oblasti oblečenia a obuvi. Je určitá skupina ľudí, ktorá by jednoducho rada vlastnila to, čo sa predávalo pred tridsiatimi alebo štyridsiatimi rokmi. Práve preto začali svetové značky predávať produkty, ktoré akoby z oka vypadli tým minulým. Medzi tieto značky sa zaradila po spoločnostiach ako Nike alebo Puma aj spoločnosť Adidas.

Historický web a trojica nových tenisiek

Tá predstavila retro weby, ktoré vyzerajú jednoducho strašne. Ale to sa ti len zdá, pretože si zvyknutý na súčasný dizajn webov, ktoré sú prehľadné a jednoduché. V minulosti boli weby prekombinované a bez ladu a skladu. Stránky teda verne kopírujú minulosť, aby mal milovník retra plnohodnotný zážitok. Web je jednoducho kapitolou samou o sebe a určite by nad ním krútili hlavou všetci dizajnéri dneška. Takto však kedysi webové stránky naozaj vyzerali.

Adidas dokonca umožňuje na týchto weboch prehliadať obrázky tenisiek a dokonca si stiahnuť tapety. Okrem toho sú tu aj videá. Ak sa teda chceš pozrieť na novú obuv presne ako za starých čias, práve teraz máš jedinečnú šancu urobiť to.

Web je však našťastie prepojený s oficiálnym internetovým obchodom Adidas. Spoločnosť okrem retro stránok predstavila do svojej kolekcie Originals novú edíciu s názvom Yung Series, ktorá obsahuje aj legendárny model Continental 80. Modely Yung-1 a Yung-96 sú tiež medzi ponúkanými teniskami. Model Yung-1 spôsobil obrovský záujem milovníkov tenisiek, ktorí majú hlbšie do vrecka. Tieto tenisky totiž veľmi pripomínajú model YEEZY BOOST 700 od Kanyeho Westa. Pri nižšej cene 130 dolárov je to zaujímavá alternatíva.

zdroj: adidas.com

 

 

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech