Aerolínie, o ktorých si nikdy nepočul, patria k najlepším na svete

  • Pri lete lietadlom je dôležitý výber kvalitnej leteckej spoločnosti, ktorá ponúka dokonalé služby
  • V obrovskom množstve veľkých hráčov sa strácajú nenápadné klenoty, ktoré ponúkajú služby najvyššej kvality
  • K jedným za takýchto výnimočných leteckých spoločností patrí aj Hongkong Airlines
aerolínie
Tyrone Siu/Reuters
  • Pri lete lietadlom je dôležitý výber kvalitnej leteckej spoločnosti, ktorá ponúka dokonalé služby
  • V obrovskom množstve veľkých hráčov sa strácajú nenápadné klenoty, ktoré ponúkajú služby najvyššej kvality
  • K jedným za takýchto výnimočných leteckých spoločností patrí aj Hongkong Airlines

Mladá letecká spoločnosť patrí medzi najlepšie aerolinky na celom svete. Funguje pritom iba 12 rokov. Ako sa to podarilo? Mottom Hongkong Airlines je cenovo dostupný luxus. Spoločnosť sa tak snaží dopriať to najlepšie každému cestujúcemu.

palubný lístokZobraziť celú galériu (6)
zdroj: Katie Canales

V súčasnosti pôsobí aj na americkom trhu a predstavuje konkurenciu pre veľké letecké spoločnosti ako Virgin alebo United. V súčasnosti lietajú z Los Angeles a San Francisca. Cena závisí od triedy. Jeden spiatočný let do Hongkongu stojí 500 dolárov pri ekonomickej triede. Pre majetných je tu biznis trieda. Tu zaplatíš okolo 3 000 dolárov. Aký luxus však ponúka ekonomická trieda? Je v súlade s odvážnym mottom?

sedadláZobraziť celú galériu (6)
zdroj: Katie Canales

Na to sa pozrela Katie Canales, ktorá cestovala zo San Francisca do Hongkongu. Spoločnosť využíva veľmi obľúbené Airbusy A350. Dva dni pred letom sa Katie registrovala cez webovú stránku spoločnosti. Práve tu nastali mierne zmätky, kvôli neprehľadnému dizajnu webovej aplikácie. Všetko však nakoniec dobre dopadlo. Ak sa chceš tomuto problému vyhnúť, môžeš využiť mobilnú appku, ktorá je omnoho prehľadnejšia. Nastal deň D. Katie mala palubný lístok v digitálnej podobe uložený v mobilnom telefóne.

večeraZobraziť celú galériu (6)
zdroj: Katie Canales

Musela si ho však vytlačiť. Aerolinky totiž trvajú na fyzických dokumentoch. Let meškal dve hodiny, ale to býva na letiskách bežné. Hongkong Airlines neponúkajú prvú triedu, ale iba ekonomickú a biznis triedu. Sedadlá sú ladené do červenej farby a usporiadané nasledovne: biznis trieda sa nachádza v prednej časti stroja a má rozloženie 1-2-1. Ekonomická trieda pre zmenu 3-3-3. Na každom sedadle bol pripravený vankúš, plachta a doplnkové vybavenie. Tu patrí maska na spanie, ponožky, zubná kefka, zubná pasta a štuple do uší.

ekonomická triedaZobraziť celú galériu (6)
zdroj: Katie Canales

Nepodceňuj útle letušky

Sedadlá boli vybavené USB portmi, takže neprídeš o zdroj energie počas 14-hodín trvajúceho letu. Problém bol s miestom pre nohy. Ak si vyšší, budeš sa cítiť stiesnene. Po tom, čo sa lietadlo odlepilo od letiskovej dráhy bol čas na poriadnu večeru. Tá bola pomerne bohatá. Podávala sa ryža s mäsom a zeleninou, nasledoval štipľavý zemiakový šalát. Kto chcel mohol si dopriať bezplatný alkoholický nápoj.

letuškyZobraziť celú galériu (6)
zdroj: Kin Cheung/AP

Zaujímavým spestrením sú trénované letušky. Tie učí umeniu boja majster kung-fu. Ak sa niekto nebude vedieť vpratať do kože, nemal by podceniť malé útle ženy v rovnošatách. Počas letu máš k dispozícii vlastný zábavný systém. Obrazovka má uhlopriečku 17 palcov a poskytuje ostrý obraz. Na výber je množstvo filmov a televíznych šou. Na internet sa dostaneš prostredníctvom WiFi pripojenia. Aerolinky naozaj nesklamali a snažili sa urobiť všetko preto, aby bol let čo najlepší. V súčasnosti pôsobia v 40-tich veľkých mestách sveta.

zábavný systémZobraziť celú galériu (6)
zdroj: Mike Blake/Reuters

zdroj: businessinsider.com , forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech