Aj napriek obrovskej vzdialenosti od oceánu sa stal Mníchov rajom pre milovníkov surfovania

  • V každom kúte sveta nájdeš nejaké zaujímavé miesto, podobne je tomu aj v Mníchove
  • Na poriadnu vlnu tu celoročne naskakujú milovníci surfovania
  • Miestna rieka Eisbachwelle sa tak stala akýmsi rajom pre všetkých nadšencov surfovania
surfovanie
flickr.com
  • V každom kúte sveta nájdeš nejaké zaujímavé miesto, podobne je tomu aj v Mníchove
  • Na poriadnu vlnu tu celoročne naskakujú milovníci surfovania
  • Miestna rieka Eisbachwelle sa tak stala akýmsi rajom pre všetkých nadšencov surfovania

Eisbachwelle je umelo vytvorenou dvojkilometrovou riekou v Mníchove. Aj napriek tomu, že je krátka, je predsa len niečim výnimočná. Niet dňa, kedy by si tu nevidel surferov, ktorí sa snažia udržať rovnováhu na rozbúrenej vode. Jedno miesto na tejto rieke je totiž na surfovanie priam stvorené a kto si zatiaľ na poriadne oceánske vlny netrúfa, práve tu sa môže vyblázniť do sýtosti. Zaujímavé je, že surferom zima a ľadová voda vôbec nevadia. Jednoducho sa natiahnu do neoprénu, prejdú sa po snehu a skočia na dosku. Niekedy sa zvykne strhnúť aj menšia guľovačka.

Raj surferov v nádhernej metropole Bavorska

Nie je tu síce piesok, ale to nie je vôbec problémom. Hlavným plusom je, že nik nemusí čakať na ten správny čas a správnu vlnu. Miesto sa nachádza na okraji mestskej Anglickej záhrady. Práve tu sa voda láme a vzniká večná vlna.

Len kúsok od raja surferov sa nachádza most, ktorý prepája obe strany rieky. Práve toto miesto je často navštevované náhodnými okoloidúcimi alebo fotografmi, a tak vznikajú zaujímavé zábery priamo z akcie. Je to pomerne čudné, ale na svete existuje množstvo ľudí, ktorí radi surfujú takmer na každom mieste na Zemi a objavovanie nových nezvyčajných miest im prináša určitý druh vzrušenia.

Jedným z takýchto šialencov je aj Naif Alkhatrash, ktorý kvôli nezvyčajnému koníčku neváha cestovať do všetkých kútov sveta. Pochádza z Kuvajtu a na toto miesto sa vrátil už po tretíkrát. Prečo si vybral práve rieku s tmavou a chladnou vodou? Jednoducho sa mu páči miestna atmosféra, ktorá tu vládne. Okrem toho je surfovanie na rieke úplne iné v porovnaní so surfovaním v oceáne.

Mnohí surferi sa tu naučia rýchlo reagovať, pretože pod vodou sa nachádzajú prekážky, ktorým sa treba vyhnúť. Naif spomína, že prvýkrát mu nebolo všetko jedno. Rieka hučala a vyzeralo to nebezpečne. Vďaka povzbudzujúcim miestnym však strach prekonal a teraz je na vlne ako doma. Je tu priateľská atmosféra a niektorí ľudia si chodia zasurfovať zavčas rána ešte pred samotnou prácou.

zdroj: cnn.com , wikipedia.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech