Aké tajomstvo ukrýva jedna fľaša Nutelly? Po tomto odhalení ťa prejde chuť

  • Sladká Nutella, ktorú si s radosťou natiera na pečivo množstvo detí aj dospelých, skrýva šokujúce tajomstvo
  • Medzi jej hlavné ingrediencie totiž patrí cukor a palmový olej.
  • Koľko cukru sa ukrýva v jednom tégliku?
nutella
flickr
  • Sladká Nutella, ktorú si s radosťou natiera na pečivo množstvo detí aj dospelých, skrýva šokujúce tajomstvo
  • Medzi jej hlavné ingrediencie totiž patrí cukor a palmový olej.
  • Koľko cukru sa ukrýva v jednom tégliku?

Obľúbená maškrta Nutella ukrýva temné tajomstvo. Na internete sa totiž objavil obrázok od fľaše Nutelly naplnený vrstvami látok, z ktorých sa obľúbená pochúťka skladá. Celkovo je tvorená piatimi ingredienciami. Príspevok bol zverejnený na sieti Reddit, kde vzbudil obrovský záujem ľudí.

Palmový olej používa takmer každý

Suroviny vo fľaške sú totiž realistickým ukazovateľom toho, čo sa v Nutelle nachádza. Ak máš skúsenosti s rôznymi čokoládovými maškrtami, tak určite vieš, že ich tvorí prevažne cukor a palmový olej. Jednoducho šetrenie sa prejavuje všade – aj v sladkých pochúťkach.

Nutella nie je vôbec výnimkou. Obe vyššie menované látky sú v nej zastúpené v hojnom množstve. Biely cukor, ktorý je považovaný za extrémne škodlivý, tvorí až polovicu obsahu pohárika. Za ním nasleduje v tesnom závese palmový olej. Minulý rok Nutella čelila kritike práve v spojení s palmovým olejom, o ktorom  sa tvrdilo, že môže spôsobovať rakovinu. Samozrejme, že firma Ferrero, ktorá hnedú pochutinu vyrába, sa bránila.

Podľa nej je všetko v poriadku, keďže používa len kvalitný a čistý palmový olej, ktorý následne prechádza spracovaním, aby sa minimalizoval obsah škodlivých látok. O vplyve palmového oleja na vznik rakoviny sa už čo to popísalo, ale až také hrozné to pravdepodobne nebude, ak firma používa naozaj najkvalitnejší palmový olej.

Ten, v ktorom našli karcinogénne látky v máji minulého roka, totiž nebol spojený s produktom Nutella. Spoločnosť však musela čeliť útokom verejnosti aj médií, pričom na svete je nespočetné množstvo produktov s podobným zložením.

Aj keby sladká pochúťka obsahovala tie najčistejšie ingrediencie, o zdravej potravine sa určite hovoriť nedá. Palmový olej je veľmi lacný, a preto ho používajú aj kvalitné značky, ktoré vyrábajú sladké produkty. Zmena v zložení by stála spoločnosť Ferrero od 6,5 do 17,8 milióna eur, čo nie je zanedbateľná položka.

Spoločnosť sa vyjadrila aj k zverejnenému obrázku. „Neoznámime presné množstvo jednotlivých ingrediencií v Nutelle, keďže náš recept je unikátny a chceme si ho chrániť,“ hovorí sa v stanovisku.

zdroj: dailymail.co.uk , independent.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech