Aké zmeny prichádzajú pre Pokémon Go?

Timotej Vančo / 30. augusta 2016 / Zaujímavosti

Ľudia túžia vedieť, čo nové sa udeje vo svete Pokémonov, ktorý je teraz super populárny aj vďaka aplikáciám pre iOS a Android. Z kódu aplikácie a jej aktualizácie vyšli na povrch rôzne zmeny. Aké?

Napriek tomu, že Pokémon Go začalo strácať na popularite, Niantic Labs plánujú vydať novinky a aktualizácie, ktorými by znova získali popularitu a ďalšie stiahnutia aplikácie. Najväčšie novinky sa očakávajú napríklad v podobe možnosti obchodu Pokémonov medzi hráčmi, zlepšenie stopovača Pokémonov alebo schopnosti chytať aj legendárnych Pokémonov, ako je Mewtwo. Našťastie niektoré vylepšenia prichádzajú už čoskoro.

Toto sú najpravdepodobnejšie možné aktualizácie, ktoré čoskoro môžeme očakávať:

Obchodovanie

trading

Foto: businessinsider.com

Vyzerá to tak, že Niantic Labs (tvorcovia hry Pokémon Go) dodržia slovo v téme obchodu Pokémonov medzi kamarátmi. Pomocou fráz „Trade_search“ a „Trade_offer“ (ktoré boli mnohými užívateľmi už odhalené v zdrojovom kóde aplikácie), budeš schopný hľadať a kupovať Pokémonov a zároveň predávať tých svojich.

Nové druhy dymovej clony

new-kinds-of-incense

Foto: businessinsider.com

Dymová clona v Pokémon Go priťahuje náhodného Pokémona k tvojej aktuálnej polohe. Čoskoro by ale mala prísť zmena, kedy si budeš môcť vybrať rôzne dymové clony na základe ich určenia pre Pokémonov. Rôzne druhy Pokémonov budú priťahovať rozdielne dymové clony. V kóde hry boli nájdené frázy typu „Item_incense_cool“ a „Item_incense_floral“, z ktorých neskôr vzišlo, že budeš schopný pritiahnuť ľadových, vodných alebo trávových Pokémonov.

Novinky o ‚Legendárnych‘ pokémonoch

more-references-to-special-legendary-pokmon

Foto: businessinsider.com

Napriek rôznym novinkám, ktoré sa hovoria o chytaní legendárnych Pokémonov, je objavenie spojenia slov „activity_catch_legend_pokemon“ asi najväčším potvrdením toho, že čoskoro ich budeme môcť naozaj chytať. Takže veľkou neznámou zostáva už iba, ako sa budú chytať, a kde ich hráči budú môcť reálne nájsť. Niantic spomenul, že chytanie týchto vzácnych Pokémonov bude spájať hráčov dokopy, a takto v skupinách budú naraz bojovať a chytať legendárnych Pokémonov. Bude to asi najpravdepodobnejšia možnosť, keďže aj v tomto trajleri sú ukázaní hráči, ako chytajú Mewtwoa spolu.

Hranie vo virtuálnej realite

playing-in-vr

Foto: businessinsider.com

Áno, čoskoro bude možné hrať Pokémon Go aj vo virtuálnej realite. Nový „VR“ súbor v kóde hry zahŕňa odporúčania pre použitie Google Cardboard, čo je veľmi lacná virtuálna realita vytvorená s kartónom a mobilom.

Zdroj článku: businessinsider.com, zdroj prezentačného obrázku: businessinsider.com

Pridať komentár (0)