Ako letieť rekordne lacno? Z Ameriky do Európy len za 59 eur

  • O tom, že cestovať lacno sa naozaj dá, niet pochýb. Cestovanie medzi dvoma kontinentmi, Amerikou a Európou, patrilo vždy k tým drahším. Dnes už však ani to nie je pravda. Letecký prepravca Wow Air nedávno ponúkol nevídané. Let z Ameriky do Európy, ktorý by ťa vyšiel len na 59 eur. Nízka cena sa však musí niekde prejaviť. Čo musí cestujúci oželieť?
ameriky
tripadvisor.com
  • O tom, že cestovať lacno sa naozaj dá, niet pochýb. Cestovanie medzi dvoma kontinentmi, Amerikou a Európou, patrilo vždy k tým drahším. Dnes už však ani to nie je pravda. Letecký prepravca Wow Air nedávno ponúkol nevídané. Let z Ameriky do Európy, ktorý by ťa vyšiel len na 59 eur. Nízka cena sa však musí niekde prejaviť. Čo musí cestujúci oželieť?

Islandská letecká spoločnosť Wow Air patrí medzi obľúbených nízkonákladových leteckých prepravcov. Aby si upevnila svoju pozíciu na trhu, sem-tam príde s extra výhodnou ponukou. Nedávno oznámila časovo obmedzenú akciu, o ktorú sa priam trhali ľudia žijúci v Amerike. Aj napriek tomu, že od oznámenia ubehol iba jeden týždeň, po letenkách z Ameriky do Európy už nie je ani stopy. Ponuka bola obmedzená na 1 800 jednosmerných leteniek. Po tých sa len tak zaprášilo. Európania cestujúci do Ameriky však túto výhodu zatiaľ nedostali.

do ameriky

Foto: businessinsider.com

Nízka cena má však určité nedostatky. Služby, ktoré v sebe zahŕňajú štandardné letenky, tu chýbajú. Na let by si sa mal vybaviť vlastnou vodou, jedlom a vlastnou zábavou. Jedlo sa však dá aj kúpiť priamo na palube. Spoločnosť ponúka na prenájom napríklad iPad v prípade, ak chceš sledovať filmy.  Aj napriek týmto nedostatkom sa cestovatelia o letenky priam trhajú.

Spoločnosť Wow Air pravidelne ponúka lety z Ameriky do Európy za cenu okolo 83 eur. Už takáto ponuka je veľkým lákadlom. Cestovateľ James Dozer zhodnotil kvalitu služieb leteckej spoločnosti a priniesol svoje vlastné dojmy. James si prešiel celým procesom – od nákupu letenky online až po samotný let. Web spoločnosti je podľa neho prehľadný a jednoduchý a booking letenky ti nezaberie viac ako pár klikov. Check-in pokladne sa otvárali už tri hodiny pred samotným letom.

letenka do ameriky

Foto: thepointsguy.com

Ani toto však nezabránilo problémom s výberom miest. Informačný systém spoločnosti totiž nepracuje úplne tak, ako má, a sedačky v lietadle môžu byť obsadené inými osobami, prípadne neupravené. Vďaka ochotnému leteckému manažérovi sa však problém vyriešil. Aj keď tieto problémy nebývajú extrémne, treba na ne upozorniť. Práve vďaka nim došlo k odloženiu štartu letu, ktorým cestoval James, o hodinu.

amerika letenka

Foto: abc7.com

Na palubu lietadla si môžeš vziať príručnú batožinu s rozmermi 42 × 32 × 25 cm a maximálnou hmotnosťou 10 kilogramov. Za prekročenie tohto limitu si samozrejme priplatíš. Ak cestujete viacerí, nie je vôbec isté, že budete sedieť spolu. Sedadlá sú rozdelené aj podľa veľkostí na klasické, XL a XXL, pričom každé má inú cenu. Ak je však let poloprázdny, môžeš si sadnúť na ktorékoľvek. Firma tvrdí, že sú priestranné a majú dostatok miesta aj na nohy. James Dozer to potvrdil, ale zároveň upozornil na nedostatočné úložné priestory na sedadlách a tiež ich tvrdosť, ktorá bola taká extrémna, že cestujúci sa často museli rozhýbať chôdzou.

Celé lietadlo spoločnosti je ladené do fialovej farby, vrátane podláh a oblečenia letušiek. Ako už bolo spomenuté, jedlo a nápoje nie sú v cene zahrnuté. Priamo na palube lietadla si však môžeš vybrať z kompletného menu. Dostaneš aj alko a nealko nápoje. Prenájom iPadu je podľa Jamesa dobrá možnosť, ale filmový katalóg bol pomerne zastaraný, takže nedávne novinky z kín nečakaj. Pod sedadlami sa nachádzajú elektrické zásuvky a lietadlo je plne klimatizované.

Ak si teda cestovateľ a rád cestuješ za lacné peniaze, zváž, či aj napriek nízkej cene samotného letu nepreplatíš na doplnkových službách. Ak nie, hor sa do cestovania!

Zdroj: businessinsider.com , travelcodex.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech